sklepw 126 sklepach
Podziel się:

Dobry Wzór na Zysk

14-10-2010
Do schowka
Od 23 września do 14 listopada w sali prof. Wandy Telakowskiej w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie można oglądać najlepiej zaprojektowane przedmioty i usługi obecne na polskim rynku. To prace zgłoszone i nagrodzone w konkursie Dobry Wzór 2010.
Dobry Wzór to ogólnopolski konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Instytut Wzornictwa Przemysłowego organizuje go od 1993 roku.

To jedyny w kraju niezależny monitoring wzorniczy rynku. 

Do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy i dostawcy, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa. Do tegorocznej edycji zgłoszono 126 produktów i 12 usług, z których eksperci Instytutu do konkursu zakwalifikowali  62 produkty i 9 usług. 

Nagrody główne Dobry Wzór, jak co roku, zostały przyznane w trzech kategoriach produktowych: Sfera Domu, Sfera Pracy i Sfera Publiczna. W tym roku formuła Konkursu została poszerzona również o Sferę Usług, która jest kolejną kategorią konkursową. To pierwsza taka kategoria konkursowa na polskim rynku.

Dzisiaj w IWP powstaje kolejna idea badania, analizowania, oceniania i promowania dobrych praktyk. Tym razem w zakresie projektowania usług. Przekonanie o konieczności wskazywania konkretnych dobrych przykładów jest w nas silniejsze, niż potoczne opinie malkontentów przekonujące, że to za wcześnie. Bo nie ma dobrego prawa, bo brakuje regulacji, bo rynek niedojrzały, a infrastruktura daleka od doskonałości. Naszym zdaniem nigdy nie jest za wcześnie na rozwój! Naszedł czas na projektowanie usług i czas na ich ocenę. - podkreśla Beata Bochińska, prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Metodologia monitoringu uwzględnia kryteria ergonomiczne, stosunek ceny do jakości, innowację materiałową, nową technologię i walory estetyczne, które pozwalają budować przewagę rynkową produktów. Usługi oceniane są pod kątem uwzględnienia specyficznych wymogów użytkowników, zaspokajania potrzeb możliwie najszerszej społeczności, oraz skuteczności zastosowanych rozwiązań problemu, który przed nią postawiono.

W ramach Konkursu  Dobry Wzór Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego nagradza najlepszego projektanta lub studio projektowe, przyznając nagrodę Designer Roku. W tym roku został nim Tomasz Augustyniak, zajmujący się wieloma dziedzinami projektowania, najbardziej znany jako projektant mebli, absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego poznańskiej ASP.

Dodatkowo Patron Honorowy konkursu, Ministerstwo Gospodarki,  przyznaje specjalną nagrodę Wzór Roku dla najlepszego produktu zaprojektowanego przez polskiego projektanta i wyprodukowanego przez polskiego przedsiębiorcę. W tegorocznej edycji nagrodę specjalną WZÓR ROKU 2010 Ministra Gospodarki otrzymał S.A.M. RE-VOLT - Miejski pojazd elektryczny.

Warto podkreślić, że Dobry Wzór, to dodatkowo okazja do promocji przedsiębiorstwa a uczestnictwo w Konkursie to idealny pretekst do komunikacji swojej przewagi konkurencyjnej na rynku. Jednocześnie sam fakt znalezienia się wśród finalistów z racji wykorzystanej przez IWP złożonej metodologii oceny wzorniczej oznacza, że oferowane przez przedsiębiorstwa produkty i usługi są wzorniczo na światowym poziomie.

Wystawa czynna jest w godzinach 10.00 -19.00 codziennie oprócz poniedziałków.

WSTĘP WOLNY.

Więcej o wystawie: www.iwp.com.pl/wystawa_dobry_wzor_10

Wystawa dobrych praktyk wzorniczych Dobry Wzór jest częścią projektu Zaprojektuj Swój Zysk współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Przed-siębiorcy, którzy chcą poprawić swoją przewagę konkurencyjną, opierając swój rozwój na innowacyjnym wzornictwie mogą skorzystać z serii darmowych warsztatów organizowanych także przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w ramach projektu ZSZ.
Organizatorzy zapraszają członków zespołów projektowych pracujących w procesie rozwoju produktu wzorniczego w dużych, średnich i małych przedsiębiorstwach produkcyjnych, pracowników wyżej wymienionych firm, którzy pragną zastosować w swojej praktyce zawodowej wiedzę o procesie rozwoju nowego produktu i metodach efektywnej współpracy z projektantami wzornictwa przemysłowego oraz menedżerów ds. rozwoju nowego produktu, koordynatorów zespołów projektowych, kadry zarządzającej średniego i wyższego szczebla oraz członków zespołów projektowych w przedsiębiorstwach produkcyjnych i dystrybucyjnych.

Więcej szczegółów na temat warsztatów i całego projektu na stronie:
www.zsz.com.pl/Warsztaty/Strony/dla-przedsiebiorcow.aspx
Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:

Komentarze

  • naroznik naroznikiem stefan, ja bym chciala miec taki salon...
  • dziwne jakies
  • Bardzo mi się podobaja takie wielkoformatowe plytki. Choc...
  • Do takiej biblioteki, pokazany lampy pasują jak ulał....
  • Niestety mam pewne obiekcje do tego, czy spożywanie...
  • Drugie zdjęcie najbardziej przypadło mi do gustu. Podoba...
  • O a hafty krzyżykowe to ja umiem, więc może sama...
  • widziałam świetny katalog trendów kolorystycznych na...
  • super wnętrze. szkoda tylko że w małym mieszkaniu nie...
  • Szkoda, że dobry materac jest zazwyczaj w kosmicznej cenie...
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa: