AZE design - TENSE
Na wystawie „Warszawa w budowie”, która ma miejsce w pawilonie meblowym Emilia można zobaczyć zupełnie nowy wariant wieszaka TENSE studia projektowego AZE design. Wystawa organizowana jest przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Szukaliśmy sposobu na połączenie niższej ceny produktu z dbałością o środowisko naturalne - co jest dla nas szczególnie ważne – mówi Artur Puszkarewicz, projektant i współzałożyciel studia projektowego AZE design. Te założenia sprawiły, że poszliśmy w kierunku redukowania procesu technologicznego oraz zmiany materiału, z którego wykonana jest nowa wersja wieszaka.
Decyzja padła na sklejkę brzozową, która jest wytrzymała, dobrze się obrabia, a sama brzoza to drzewo które w naszej strefie klimatycznej jest jednym z szybciej rosnących.
Zaprojektowaliśmy również łącznik ze sklejki, który zastąpił zawiasy. Dzięki temu wieszak jest wykonany tylko i wyłącznie ze sklejki – co sprawiło, że jest prosty w produkcji i późniejszym montażu.
Sprzedaż przez www.azedesign.pl



