KERAMAG - EMANI
Łazienka EMANI - włoska elegancja nowość w ofercie KERAMAG.
Seria ceramiki "Emani by Antonio Citterio" - perfekcyjne włoskie wzornictwo, które nadaje łazience wyjątkowy, luksusowy charakter. Oryginalne formy o wyrazistej linii - estetyczne i praktyczne.
Ceramika o eleganckim, pięknym kształcie zadowoli wyrafinowane gusta zarówno posiadaczy mniejszych łazienek, jak i pokoi kąpielowych. Charakterystyczna krawędź umywalek doskonale podkreśla ich formę i przydaje jej lekkości. Ceramika o tak szlachetnym wyglądzie może być zastosowana w łazienkach urządzonych w różnych stylach, wykończonych zarówno nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi materiałami. Równie dobrze prezentuje się na tle betonowych ścian, jak i pokrytych klasyczną glazurą.
Szafka - specjalnie zaprojektowana do umywalek EMANI - podkreśla ich atrakcyjny wygląd. Razem z umywalką tworzy unikalny zestaw - połączenie ceramiki o eleganckim, wyrafinowanym kształcie i mebla o prostej, minimalistycznej formie. Walory tego kompletu podkreśla dodatkowo kontrast dwu materiałów i kolorów - alpejskiej bieli ceramiki i mahoniowej okleiny mebla. Blat szafki, na którym stawiana jest umywalka, można wykorzystać jako praktyczne miejsce na przybory toaletowe lub inne podręczne drobiazgi. W pojemnych szufladkach i na półkach szafki podumywalkowej jest dużo miejsca na dodatkowe kosmetyki, bądź świeże ręczniki.
EMANI to udany przykład połączenia walorów estetycznych i praktycznych. Zestaw ten nadaje łazience niepowtarzalny charakter i pozwala funkcjonalnie zaaranżować strefę umywalkową.
Z formą umywalek harmonizują miska ustępowa i bidet (w wersji wiszącej i stojącej) - nieco masywniejsze, ale o bardzo podobnej linii.
Do wyboru są trzy wersje umywalek: prostokątna o wymiarach 70 x 43,4 cm i dwie owalne - o wymiarach 70 x 43,4 cm (do stosowania z armaturą montowaną na ścianie lub blacie) oraz 70 x 53 cm z miejsch i otworem na baterię.
Miska ustępowa i bidet - w dwóch wersjach: stojącej i wiszącej. Miska ustępowa stojąca przystosowana do montażu ze spłuczką podtynkową. Szafka podumywalkowa wisząca - okleina naturalna mahoń, wymiary 180 x 46,5 x 71 cm.
Antonio Citterio - jeden z najsłynniejszych światowych designerów i architektów. Urodził się w Mediolanie w 1950 roku. Ukończył studia na wydziale architektury Politechniki w Mediolanie i w 1972 roku otworzył własną pracownię. W 1999 powstała firma "Antonio Citterio and Partners", która zajmuje się projektowaniem budynków i wnętrz oraz wzornictwem użytkowym. Citterio projektuje przedmioty codziennego użytku o różnym przeznaczeniu m.in. przybory kuchenne, lampy oraz serie urządzeń łazienkowych. Wykłada w Akademii Architektury Uniwersytetu della Svizzera Italiana (Mendrisio, Szwajcaria). Jego prace wystawiane są m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku i Centrum Pompidou w Paryżu.



