• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Przewijak drewniany – jego wady i zalety

Drewniany, nietapicerowany przewijak to ciekawa alternatywa dla przewijaków wypełnionych gąbką i pokrytych ceratą, które kupowane są najczęściej. Zapewne spodoba się rodzicom, którzy cenią produkty wykonane z ekologicznych surowców.

Zalety drewnianego przewijaka

Pierwszą zaletą, która przychodzi do głowy jest to, co zostało już napisane na początku. Przewijak taki został zrobiony z drewna, które jest naturalnym surowcem. Rodzice przywiązujący dużą wagę do życia w zgodzie z naturą i dbania o ochronę środowiska z pewnością rozważą zakup tego sprzętu. W przypadku takiego przewijaka nie musimy też martwić się podartą czy zniszczoną ceratką. Drewno jest wytrzymałe, a by zapewnić dziecku komfort, wystarczy położyć na nim po prostu kocyk lub ręcznik. Do zalet możemy też zaliczyć dość szeroki wybór: dostępne są przewijaki ze stelażem, z półkami, a także takie, które można umieścić na komodzie lub łóżeczku. Mamy do wyboru przewijaki z różnych rodzajów drewna, np. drewna sosnowego.

Wady drewnianego przewijaka

Wadą będzie na pewno trudność w utrzymaniu go w czystości. Wszelkie zarazki mogą wnikać w strukturę drewna. Przetarcie go szmatką nie zawsze pomoże. Pamiętajmy też, że przewijak jest narażony na częsty kontakt z wilgocią, która może źle wpływać nie tylko na jego wygląd, ale przede wszystkim na utrzymanie higieny na powierzchni przewijaka. Jeżeli więc zdecydujemy się na taki sprzęt, warto potraktować go przed pierwszym użyciem specjalnym olejem ochronnym. Czynność tę trzeba oczywiście co jakiś czas powtarzać. 

Zobacz także: Przewijak dla dziecka - na co zwrócić uwagę?