Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Złączki Montażowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Producenci

Producenci

Typ złącza

Typ złącza

Materiał

Materiał

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta
Kołek do płyt G-K
×

Kołki do płyt G-K

Akcesoria meblowe to elementy dodatkowe do mebli. Odpowiadają one za praktyczne zastosowanie mebli znacznie zwiększając ich funkcjonalność. Odpowiednio dobrane akcesoria meblowe są kluczem do sukcesu w tworzeniu nowych mebli oraz naprawianiu lub zmiany w starych meblach. Do grupy akcesoriów meblowych należą między innymi kołki do płyt G-K . Płyty gipsowo - kartonowe są bardzo popularnym sposobem wykańczania ścian, który pozwala na przymocowywanie do nich mebli. Aby zrobić to prawidłowo należy korzystać z odpowiednio dobranych kołków do płyt G-K. Prezentowane kołki cechują się solidnym wykonaniem z materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu doskonale spełniają swoją praktyczną rolę. Szeroki asortyment różnych kołków pozwoli na wybór zgodny z indywidualnymi preferencjami i potrzebami.

Kołki uniwersalne z tworzywa sztucznego bez kołnierza świetnie się sprawdzą do wszystkich rodzajów materiałów budowlanych. Przeznaczone są one do materiałów budowlanych pełnych takich jak: beton, cegła pełna itp. Świetnie nadają się także do materiałów budowlanych z przestrzeniami wewnętrznymi (cegła kratówka, pustak czy dziurawka). Ponadto kołki te można stosować do materiałów budowlanych- ścianki ( do płyt gipsowo-kartonowej, sklejki, płyty wiórowej, płyty OSB, a nawet do paneli drewnianych. Kołki te mają specjalnie przygotowane gwintowane wnętrze kołka, a także trójdzielną budowę korpusu. Zapewnia to idealne spęcznianie oraz skręcania kołka w materiale. Kołki te zapewniają także bardzo dobre klinowanie, nawet w luźnych materiałach (słaby tynk). Dużą ich zaletą jest odporność na czynniki zewnętrzne. Tworzywo, z którego wykonany jest kołek w porównaniu z innymi tego typu kołkami bardzo wolno ulega procesowi starzenia. Wydłużone krawędzie blokujące zapobiegają z kolei obracaniu.

Kołki TripleGrip mają uniwersalne zastosowanie. Wymagają one wcześniejszego nawiercania otworu w ścianie. Posiadają trzy punkty mocowania. Przeznaczone są do płyt gipsowo -kartonowych, ale także nadają się do płytek, tynku, cegły, pustaka i betonu. Maksymalne obciążenie dla tych kołków wynosi do 27 kg (w płycie k-g) i do 100 kg (w betonie). Te kołki nylonowe są w kolorze szarym i mają długość 39 mm. Składają się ze śruby fi 6 mm o długości 47 mm . To jedne z najbardziej zaawansowanych kołków dostępnych na rynku. Cechują się dużą wytrzymałością i doskonale spełniają swoją praktyczną rolę. Zastosowana w tym przypadku technologia wpływa na praktyczność kołka i jego prawidłowe osadzenie w każdym podłożu.

Na uwagę zasługują także kołki z grotem Drillertoggle. Kołki te są jednymi z najnowocześniejszych kołków wychylnych. Przeznaczone są one do ciężkich zamocowań, do montażu w płytach G-K bez nawiercania. Kołki te efektownie zakotwiają się ze ścianą dla uzyskania maksymalnej przyczepności. Pozwalają na przymocowanie nawet bardzo ciężkich mebli. Maksymalne obciążenie w przypadku zastosowania do płyt K-G 16 mm wynosi do 61 kg, dla płyt 13 mm do 41 kg i 34 kg dla płyt K-G 10 mm.

Ciekawym rozwiązaniem są kołki Walldriller. Kołki te są samowkręcające się, pozwala to na niezwykle łatwy i szybki montaż i demontaż bez nawiercania . Do tego potrzebny jest tylko śrubokręt krzyżakowy. Przeznaczony jest on w do płyt G-K. Kołek ten wykonany jest w całości z metalu. Dzięki temu jest wytrzymały i pozwala na stabilne przymocowanie. Maksymalne obciążenie w przypadku płyt K-G 16 mm wynosi do 37 kg, w odniesieniu do płyt 13 mm 28 kg i 23 w zastosowaniu do płyt 10 mm.

Prezentowane kołki do płyt gipsowo- kartonowych zadowolą nawet najbardziej wymagające osoby i pozwolą w łatwy sposób przytwierdzić meble do ściany.Od inspiracji do zakupu