Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Złączki Montażowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Producenci

Producenci

Typ złącza

Typ złącza

Materiał

Materiał

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta

Kolor pokrycia

Kolor pokrycia

Element zawieszki

Element zawieszki

Udźwig zawieszek

Udźwig zawieszek

Z regulacją

Z regulacją

Zawieszka do

Zawieszka do
Kołek rozporowy Dybel
×

Dyble montażowe

Dyble montażowe to bardzo funkcjonalne akcesoria. Przy budowie każdego domu wykonuje się wiele zamocowań różnych elementów instalacji, konstrukcyjnych i wyposażenia. Aby je wykonać potrzebne są kołki, wkręty i inne tego typu elementy mocujące. Powinno się je dobierać do obciążeń i materiału w jakim mają zostać osadzone. Prezentowane kołki rozporowe to funkcjonalne akcesoria, które doskonale spełniają swoją praktyczną rolę. Bogata oferta różnych kołków, haków i dybli pozwoli na wybór zgodny z indywidualnymi preferencjami i potrzebami.

Kołki uniwersalne bez kołnierza wykonane zostały z tworzywa sztucznego. Mają one uniwersalne zastosowanie we wszystkich rodzajach materiałów budowlanych. Zarówno w przypadku materiałów budowlanych pełnych, np. cegła pełna, beton, jak i materiałów budowlanych z przestrzeniami wewnętrznymi (cegła dziurawka, pustak, cegła kratówka). Przydają się także do materiałów budowlanych typu - ścianki (sklejka, płyta wiórowa, panele drewniane). Kołki te można używać między innymi ze śrubami oczkowymi, hakami, wkręto- śrubami, wkrętami do drewna. Dodatkowo znajdują swoje zastosowanie ze śrubami o maksymalnej średnicy. Kołki te cechują się specjalnie przygotowanym granitowym wnętrzem, a także trójdzielną budową korpusu, która zapewnia idealne spęcznianie. Dodatkowo pozwala na skręcanie kółka w materiale. Ponadto kołek ten posiada bardzo dobre klinowanie nawet w luźnych materiałach, oraz jest odporny na czynniki zewnętrzne. Dzięki temu bardzo wolno ulega procesom starzenia. Ostre krawędzie główki oraz słup powstający w momencie skręcania sprawiają, że następuje podwójna blokada kołka. Kołki takie mają wydłużone krawędzie blokujące, które zapobiegają obracaniu. Skrzydełka na kołku zapobiegają obracaniu się w pełnych lub pustych pustakach lub cegłach. Takie kołki nylonowe dostępne są w różnych rozmiarach.

Wśród prezentowanych akcesoriów dostępne są także haki wkręcane wiertarką. Wykonane są one ze stali ocynkowanej. Posiadają one z czoła gniazdo PH2 co daje możliwość wkręcania haka śrubokrętem lub wkrętarką. Do haków tych jest koszulka . Została ona zrobiona z najwyższej jakości nylonu (poliamid). Dzięki temu posiada odporność temperaturową od -40 do + 100 st C. Ma ona opatentowany system budowy i zacisku kołka na wkręcie. W zależności od materiału kołek dostosowuje się do jego właściwości. Rozpęcznia się w przypadku betonu, cegły lub innych materiałów pełnych, zapętla się natomiast w materiałach z pustakami powietrznymi, np. płyta gipsowo-kartonowa. Dzięki temu siły mocowania przeniesione są zarówno na ścinanie jak i wyciąganie. Łuski kołka uniemożliwiają obrót podczas wkręcania wkrętu. Jest bardzo przydatne zwłaszcza w podłożu z miękkich materiałów. Dodatkowo kołnierz kołka zapewnia idealne przyleganie do powierzchni podłoża.

Warto wspomnieć także o kołkach TripleGrip, które są jednymi z najbardziej zaawansowanymi na rynku. Kołki takie posiadają trzy punkty mocowania. Przeznaczone są do G-K, tynku, cegły, pustaka, betonu, a także płytek. Zastosowanie takich kołków wymaga wcześniejszego nawiercenia otworu w ścianie. Maksymalne obciążenie wynosi do 27 kg w płycie G-K, oraz do 100 kg w betonie.
Do ciężkich zamocowań doskonale sprawdzi się z kolei kołek z grotem Drillertoggle. Jest to bardzo nowoczesny rodzaj kołków wychylnych. Znajduje swoje zastosowanie także do nawiercania oraz do montażu w płytach gipsowo-Kartonowych. Kołek ten zakotwia się ze ścianą dla uzyskania maksymalnej przyczepności. Obciążenie maksymalne jest do 61 kg w przypadku płyty G-K 16 mm, 41 kg dla płyty G-K 13 mm i 34 kg przy zastosowaniu do płyty G-K 10 mm.

Szeroki wybór dybli montażowych ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków związanych z budową domu i różnymi pracami remontowymi.Od inspiracji do zakupu