• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Prowadnice do drzwi Drzwi składane 4 skrzydłowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy
Zakres cenowy
Status
Status
Producenci
Producenci
Front - GRUBOŚĆ
Front - GRUBOŚĆ
Kategoria Producenta
Kategoria Producenta
Materiał frontu
Materiał frontu
Materiał
Materiał
Kolor pokrycia produktu
Kolor pokrycia produktu
Typ drzwi
Typ drzwi
Typ elementu
Typ elementu
Front - WAGA Maksymalna
Front - WAGA Maksymalna
Długość toru, prowadnicy
Długość toru, prowadnicy
Długość
Długość
Wysokość
Wysokość
1.2
Głębokość
Głębokość
2.7
×

Drzwi składane do szafy wnękowej

Szafy wnękowe to rozwiązanie, które z każdym rokiem zyskuje na popularności. Takie szafy doskonale sprawdzają się zwłaszcza w mniej przestronnych pomieszczeniach takich jak np. przedpokój, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na klasyczne meble. Szafy wnękowe często umieszcza się także w sypialni. To bardzo wygodny sposób na uporządkowane i schludne wnętrze. Duża popularność takich szaf sprawia, że producenci przedstawiają swoim Klientom coraz ciekawsze rozwiązania dla drzwi do szaf. Pozwala to na dużą swobodę w doborze wypełnień i łączenia różnych materiałów. Jednym z bardzo praktycznych i wygodnych w użytkowaniu systemów są drzwi składane do szaf wnękowych. Idealnie nadają się one do wnęk wąskich lub tam gdzie użytkownikowi szczególnie zależy na szerokim dostępie do szafy, a zastosowanie drzwi rozwieranych mogłoby kolidować z innymi elementami wyposażenia mieszkania. Prezentowane systemy do drzwi składanych w szafach cechują się solidnością i wytrzymałością. Dzięki temu możliwe będzie komfortowe korzystanie z szafy.

Drzwi składane do szafy wnękowej opierają się na mechanizmie, w którym górny tor jezdny i zaczepy umieszczone z jednej ze stron przytwierdzają skrzydło do podłoża i toru górnego. Trwałe zawiasy składane łączą ze sobą poszczególne płaszczyzny drzwi.

System do drzwi składanych w szafach Apollo przeznaczony jest do drzwi o długości 1213 mm. Znajduje on swoje zastosowanie także w przypadku zabudowanych wnęk oraz do drzwi przejściowych. Ciężar skrzydła drzwi może być do 14 kg. Grubość drzwi to minimum 18-35 mm. Drzwi te ustawione są na prowadnicy stalowej lakierowanej. Taki system do drzwi składanych pozwoli uzyskać płaszczyznę drzwi w jednej linii, pozbawionej uskoków. Dzięki temu takie drzwi składane można wykorzystać też jako podłoże do grafiki lub fototapety. Zestaw zawiera prowadnicę stalową białą z osadą czopu, czop górny, prowadnik górny, osadę czopu dolnego, czop dolny, a także zawias amortyzator podwójny oraz komplet wkrętów. Dostępne są także takie zestawy do drzwi składanych o długości 1822 mm oraz 1588 mm. Pozwoli to na wybór zgodny z indywidualnymi preferencjami i potrzebami.

Prezentowane systemy do drzwi składanych są wyważonym połączeniem drzwi uchylnych oraz przesuwnych Świetnie sprawdzają się do typowych szaf wnękowych jak i do garderoby. Pozwalają one na optymalne i ergonomiczne wykorzystanie miejsca w szafie. Dzięki nim możliwe jest także swobodne zaaranżowanie wnętrza szafy, w której można umieścić półki, kosze i szuflady. Ich aranżacja nie stanowi problemu właśnie dzięki powierzchni drzwi. Drzwi składane dają także pełny dostęp do wnętrza szafy. Pozwalają one odsłonić całą zawartość, która znajduje się pod skrzydłem. Jednocześnie jeśli w szafie zamontowane są zastosowane inne drzwi także można je otworzyć. Takiej możliwości nie ma w przypadku drzwi przesuwnych. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że drzwi składane otwierają się podobnie jak uchylne. Jednak złożenie skrzydło drzwi sprawia, że wystają one poza szafę tylko w połowie długości.

Stosując proponowane systemy do drzwi składanych otwierają i zamykają się stabilnie- nie wypadają z pierwszego toru. Świetnie sprawdzą się one w przypadku standardowych oraz wąskich pomieszczeń. Doskonałe będą zastosowane do szafy w łazience, garderobie, lub w szafie narożnej.

Od inspiracji do zakupu