• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Uchwyty Meblowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Rodzaj uchwytu

Rodzaj uchwytu

Kolor pokrycia produktu

Kolor pokrycia produktu

Styl wykonania

Styl wykonania

Producenci

Producenci

Rozstaw otworów

Rozstaw otworów

Materiał

Materiał

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta
80 mm
×

Uchwyt meblowy 80 mm

Uchwyty w stylu vintage to elementy wyposażenia ponadczasowe, można wręcz powiedzieć, że niezwykle designerskie. Osoby, które pragną wprowadzić do wnętrza dekoracje retro, z pewnością muszą zainwestować w uchwyty meblowe retro. Uchwyty meblowe w dzisiejszych czasach to tylko pozornie mało istotny element wykończeniowy naszych mebli, ponieważ tak naprawdę to właśnie tego typu detal w subtelny sposób podkreśla urok szafek i nadaje wybranej przez Państwa przestrzeni niepowtarzalnego stylu.

Rodzaje uchwytów zazwyczaj dobierane są do charakteru wnętrza, jak również do stylu, w jakim zostały wyprodukowane meble. Do mebli nowoczesnych idealnie pasują uchwyty proste metalowe lub wykonane z tworzyw sztucznych, natomiast do mebli o charakterze klasycznym — uchwyty ceramiczne, porcelanowe oraz ogólnie uchwyty z elementami dekoracyjnymi. Jednakże cały czas warto, jest mieć na uwadze, że im bardziej skomplikowana forma uchwytu, tym trudniej będzie zadbać o jej czystość, a co za tym idzie długowieczność. Poza tym warto dobrać uchwyt, który nie będzie kolidował z innymi uchwytami podczas otwierania wielu szafek.

Wyróżniamy kilka rodzajów uchwytów, tj.: uchwyty listwowe oraz uchwyty montowane na froncie, w których skład wchodzą uchwyty gałkowe, relingi itd. W mniejszych szafkach oraz szufladach zazwyczaj idealnie sprawdzają się uchwyty gałkowe, które zgrabnie prezentują się na meblu, dodatkowo montowane są wyłącznie na jednej śrubie. Do większych mebli często stosowane są uchwyty meblowe o różnorodnym rozstawie, które jak sama nazwa wskazuje, montowane są już na dwóch śrubach.

Przed rozpoczęciem procesu montowania należy precyzyjnie ustalić miejsce na wywiercenie otworów na uchwyty meblowe. Uchwyty powinny być rozmieszczone zarówno prosto w poziomie, jak i w pionie. Przed oznaczeniem miejsca, warto sprawdzić, w którą stronę otwierają się drzwi. W zaznaczonych miejscach należy wywiercić otwory — zarówno średnica wiertła, jak i rodzaj wiertła powinny być dobrane do rozmiaru gwintu i materiału, w którym będą wykonywane nawiercenia. Ostatnim etapem montażu jest umieszczenie wkrętów w wywierconych oraz oczyszczonych otworach.

W ofercie sklepu internetowego meble.pl znajdą Państwo uchwyt ZnAl UR21 Antique English, którego rozstaw śrub wynosi 80 mm. Wysoka jakość wykonania uchwytu meblowego podkreśla indywidualny charakter mebla, jak również sprawia, że będzie prezentował się on niezwykle elegancko. Znakomicie skomponujecie go Państwo z różnym typem mebli, m.in.: meblami pokojowymi, łazienkowymi, biurowymi, garderobianymi oraz kuchennymi. Prezentowany uchwyt z pewnością podkreśli wyjątkowy design szafek i wywrze duże wrażenie na wszystkich domownikach i odwiedzających Państwa gościach. Z pewnością na korzyść uchwytu ZnAl UR21 przemawia nie tylko niezwykle estetyczny wygląd, ale również ponadprzeciętny komfort uzyskiwany podczas codziennego użytkowania. Uniwersalny w zastosowaniu uchwyt Antique English odmieni Państwa mieszkanie, nadając mu wyrafinowanego stylu retro — w pewnym stopniu wpłynie na ponadczasowość aranżowanej przestrzeni.

Przed wyborem odpowiedniego uchwytu warto zastanowić się nad tym, jaki efekt chcą Państwo osiągnąć. Warto pamiętać, że rączki powinny zarówno w oryginalny sposób podkreślać styl mebli, jak i tworzyć spójną całość z otoczeniem. Ponadto należy dobrać odpowiedni rozstaw, dzięki któremu montaż uchwytów będzie możliwy. W ofercie meble.pl znajdziecie Państwo również uchwyty dostępne w wielu innych rozmiarach rozstawu — maksymalna szerokość może wynosić nawet 192 mm.

Serdecznie zachęcamy do zakupów!

Od inspiracji do zakupu

Jakie uchwyty wybrać do mebli w pokoju dziecięcym?

Jakie uchwyty wybrać do mebli w pokoju dziecięcym?

Uchwyty meblowe stanowią niezbędną część wspomnianych elementów wyposażenia przestrzeni — nie tylko decydują o końcowym efekcie estetycznym, ale również ułatwiają codzienne użytkowanie mebli. Świetną opcją w przypadku zakupu mebli jest możliwość samodzielnego doboru uchwytów meblowych, dlatego, jeżeli mamy taką możliwość, warto się na nią jak najbardziej zdecydować. Kompozycja z indywidualnie dobranymi uchwytami nie tylko będzie funkcjonalna, ponieważ dobrana do naszych potrzeb, ale również będzie wyjątkowo estetycznie się prezentować, ponieważ dobierzemy ją do estetyki aranżowanego wnętrza. Wybór odpowiednich uchwytów do mebli to z pozoru decyzja błaha, która jednak może przysporzyć nam sporo problemów. Odpowiednio dobrane uchwyty sprawią, że meble nabiorą charakteru oraz nietuzinkowego stylu — wnętrze zyska na przytulnym charakterze, a także będzie zapewniało komfort użytkowania szczególnie w pokojach dziecięcych lub młodzieżowych. Jak poddać efektywnej metamorfozie meble do pokoju dziecięcego? Co zrobić, aby nie tylko były praktyczne, ale również utrzymane w motywach, które twoje dzieci uwielbiają?

Błyszcząca łazienka - proste triki

Błyszcząca łazienka - proste triki

Jak wprowadzić do wnętrza blask i lśnienie? Warto zadbać o odpowiednie dodatki, które razem z optymalnie dobranym oświetleniem, rozświetlą łazienkę i dodadzą jej szyku. Błyszczące elementy doskonale sprawdzą się w łazience, należy pamiętać, aby dobierać je rozsądnie i z wyczuciem. Będą wtedy cieszyły oko, jednocześnie spełniając swoje użytkowe zadania.