• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Meble jadalnia i kuchnia Helvetia Wieruszów

Helvetia Wieruszów
Helvetia Wieruszów

Helvetia to marka, która powstała w 1991 roku w Polsce, zaś obecnie jest częścią międzynarodowego holdingu meblowego IMS Group. Meble tej firmy cieszą się więc dużą popularnością nie tylko w naszym kraju, ale również w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej. Helvetia produkuje meble wyróżniające się nowoczesnym designem, a także dużą funkcjonalnością, dzięki czemu sprawdzą się one niemal w każdym domu. Ponadczasowe kształty, różnorodność kolorów do wyboru oraz praktyczne rozwiązania i uniwersalne gabaryty pozwolą łatwo urządzić salon, jadalnię, garderobę czy sypialnię.

Helvetia Wieruszów
×
Stół HALLE 94 - dąb wotan Stół HALLE 94 - dąb wotan Stół HALLE 94 - dąb wotan Stół HALLE 94 - dąb wotan
prev
next
 
Ciemne barwy w kuchni - luksusowo i funkcjonalnie

Ciemne barwy w kuchni - luksusowo i funkcjonalnie

W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej odchodzi się od aranżacji we wszechogarniającej bieli, na której miejsce wstępują śmiało ciemniejsze barwy. Jednym z pomieszczeń, do których coraz chętniej wprowadzane są głębokie odcienie czerni, szarości oraz brązów jest kuchnia. Co kryje się pod terminem ciemne barwy w kuchni? Przede wszystkim chodzi o kolorystykę ścian, posadzki oraz mebli kuchennych. Chociaż minimalizm i estetyka skandynawska są trendami ponadczasowymi, to jednak w aranżacjach wnętrz widać znudzenie jasnymi i dość sterylnymi wnętrzami - coraz chętniej zwracamy się w kierunku estetyki glamour, klasycznej oraz stylu eko czy etno. Biel chętnie wypierana jest przez szarości, a nawet ciemniejszą kolorystykę. Równie ważne we współczesnej aranżacji ciemnymi barwami jest wykorzystanie naturalnych materiałów, a także wprowadzanie do przestrzeni elementów tradycyjnych rękodzieł. Jak wprowadzić ciemne barwy do kuchni, aby była przestrzenią funkcjonalną, a zarazem prezentowała się elegancko i luksusowo?

Jak zamienić szary salon w jasną, radosną przestrzeń?

Jak zamienić szary salon w jasną, radosną przestrzeń?

Szary salon to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań kolorystycznych w naszych domach. Wielu z nas uważa, że to bezpieczny sposób, w którym w zasadzie nie da rady nic zepsuć. To nie lada błąd, ponieważ salon w szarościach i beżach wymaga dobrego podkreślenia w postaci nietuzinkowego wyposażenia oraz mebli. Sprawdź, jak wygląda szary salon w nowoczesnej aranżacji i wybierz coś dla siebie, aby nie popełnić wystrojowego faux pas. Zanim przejdziemy do sposobów na ożywienie szarego salonu, zdefiniujmy, czym właściwie on jest. Mówiąc o szarym salonie, mamy na myśli jednolite ściany w nie wyróżniającym się kolorze oraz przeciętne podłogi. Szary salon to zazwyczaj na pierwszy rzut oka przestrzeń pozbawiona życia i energii. Możemy jednak z nią sobie poradzić, dobierając odpowiednie meble oraz dodatki. Pierwsze co przychodzi nam na myśl, to szary salon urozmaicony wyrazistymi akcentami w postaci kolorowych mebli czy dodatków. Szary salon wręcz potrzebuje kolorowych elementów, które będą świadczyły o jego wyjątkowości. Z poniższego tekstu dowiesz się, w jaki sposób należy właściwie wypełnić jego przestrzeń, aby stał się przytulną przestrzenią wypoczynku dla całej rodziny. Przedstawiamy Wam szary salon, inspiracje i pomysły na miarę XXI wieku!

Witryna - delikatność i ponadczasowa elegancja w Twoim mieszkaniu

Witryna - delikatność i ponadczasowa elegancja w Twoim mieszkaniu

Z muzealnej gabloty w codzienny użytek Witryna szklana od wielu lat króluje w naszych salonach. To delikatny, wydawać by się nawet mogło, że kruchy mebel eksponujący piękne porcelanowe i kryształowe zastawy. Dotychczas była wykorzystywana jedynie w salonach jako wystawa rodzinnych eksponatów. Była bardziej niczym gablota w muzeum, niż mebel użytkowy. Dodawała wnętrzu delikatności i kruchej elegancji, podkreślając odpowiednim oświetleniem srebrne, kryształowe i porcelanowe eksponaty. Obecnie witryna przestaje być nietykalnym eksponatem, a wkraczając w przestrzeń kuchni i jadalni staje się meblem codziennego użytku. Można ją spotkać zarówno w eleganckich salonach, jak i przytulnych jadalniach, czy prowansalskich kuchniach. Odpowiednio wystylizowana, sprawdza się nawet w sypialni. Ekspozycje podkreśla dyskretnym lub wyraźnym oświetleniem (w zależności od stylu, który akcentuje). Trochę historii Witryny szklane wywodzą się z okresu klasycyzmu, z czasów panowania Ludwika XVI. Swoją popularność przeżywają w I połowie XX wieku, gdzie królowały w bogato zdobionych i eleganckich wnętrzach. Witryna znajdowała się w niemal każdym domu polskiej, przedwojennej inteligencji. Przechowywała rodzinne skarby. Traktowana była z niezwykłą ostrożnością i delikatnością. Trzymano w niej rodzinne serwisy, które używane były tylko na specjalne okazje, srebrne cukiernice, bomboniery i sztućce. Współczesne witryny szklane oddają ducha tamtych mebli, jednak ich forma znacznie odbiegła od pierwowzorów.

Meble do małych mieszkań – pomysły na aranżacje

Meble do małych mieszkań – pomysły na aranżacje

Małe mieszkania z powodzeniem mogą stanowić zarówno stylową, jak i praktyczną przestrzeń – jeśli oczywiście zadbamy o ich odpowiednią aranżację. Małe pomieszczenia mogą wiązać się przede wszystkim z niewielkimi ograniczeniami, które często sprawiają, że stworzenie funkcjonalnej, a przy tym estetycznie urządzonej powierzchni staje się nie lada wyzwaniem. W tym celu warto przyjrzeć się nietypowym rozwiązaniom, takim jak funkcjonalne meble do małych mieszkań. Sprawdzą się one bowiem doskonale, a także przyczynią do stworzenia praktycznej aranżacji domowej, spełniającej wszelkie oczekiwania i potrzeby wszystkich domowników.