Szafy
Od inspiracji do zakupu

Aranżacja przedpokoju w bloku - o czym nie możesz zapomnieć
Pierwsze wrażenie pozostanie z nami już na zawsze. Dlatego idąc do nowego miejsca, wyrabiamy sobie zdanie o domownikach już w przedpokoju. Z tego właśnie powodu powinniśmy przykładać wiele uwagi do tego, jak wygląda aranżacja przedpokoju w bloku. Zadanie jest podwójnie trudne, ponieważ musimy dołożyć wszelkich starań, aby estetyka nie wzięła góry nad funkcjonalnością i zdrowym wykorzystaniem niewielkiej przestrzeni. Przedpokoje w bloku zazwyczaj nie należą do największych, do tego są niezbyt ustawne oraz nie wpada do nich naturalne światło. Brzmi beznadziejnie, prawda? Ale to tylko pozory. Współczesne aranżacje radzą sobie doskonale z tym zagadnieniem i nie raz udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie zrobić z nieciekawego przedpokoju w bloku prawdziwą perełkę. Na co należy zwrócić uwagę, aby aranżacja przedpokoju w bloku zachwycała od pierwszego wejrzenia i o jakich elementach należy pamiętać, aby uczynić go przestrzenią nie tylko ładną, ale również i funkcjonalną? Wszelkie odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście. Zapoznaj się z zasadami i spraw, że Twoja aranżacja przedpokoju w bloku będzie nie do przebicia.

Drewniane meble vintage - moda nigdy nie przeminie?
Drewniane meble vintage od kilkunastu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Poszukują ich zarówno ludzie młodzi, którzy dopiero co aranżują swoją nową przestrzeń do mieszkania, jak i osoby pragnące zmienić coś w swoim najbliższym otoczeniu. Meble vintage również od zawsze kojarzone są jako symbol luksusu oraz sposób na nietuzinkową przestrzeń. Posiadanie ich było niemałym powodem do dumy i łączyło się z długim czasem poszukiwań zanim znalezione zostały meble odpowiadające na wszelkie oczekiwania.

Wyróżniki stylu kolonialnego
Styl kolonialny, jak sama nazwa sugeruje, jest odwołaniem do kolonialnych ekspansji z przełomu XVIII i XIX wieku. Wspomniany dekor powstał w państwach, które były najbardziej znane z podbojów kolonialnych, tj. w Anglii, Francji oraz Hiszpanii. Europejscy kolonialiści w obcych krajach próbowali sobie stworzyć komfortowe warunki do życia, budując domy w stylistyce rodzimej zestawiając ją z elementami rzemiosła i architektury lokalnej. Oczywiście ludność powracająca do swojego ojczystego kraju również zabierała ze sobą egzotyczne elementy wyposażenia przestrzeni, np. dywany, tkaniny, ozdoby, a nawet meble. Połączenie klasyki z orientalizmem to właśnie główne wyznaczniki stylu kolonialnego. Jak ze smakiem urządzić wnętrze w stylu kolonialnym.