• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Dekoracje ścienne

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Status

Status

Rodzaj dekoracji

Rodzaj dekoracji
Lustra dekoracyjne
×

Lustra dekoracyjne

Lustro to niezwykle elegancki, a zarazem praktyczny element wyposażenia każdego domu. Powiększa optycznie małe pomieszczenia, rozjaśnia ciemne wnętrza oraz samo w sobie jest przedmiotem iście artystycznym — ozdabia przestrzeń i nadaje jej oryginalnego blasku. Lustro stało się przedmiotem ogólnodostępnym dopiero w drugiej połowie XIX wieku — dziś nie wyobrażamy sobie bez niego życia. W każdym domu znajduje się zazwyczaj od jednego do kilku luster, dodatkowo niemal każda kobieta nosi je ze sobą w torebce.

Niezwykle ważnym aspektem podczas dekorowania wnętrza lustrami jest ich prawidłowe ustawienie. Na początku powinniśmy się zorientować, co będzie się w nich odbijało. Należy wybrać taką perspektywę, dzięki której domownicy oraz goście mogliby cieszyć się widokiem powielonych fotografii, obrazów lub zieleni widocznej za oknem. Ponadto warto zwrócić uwagę na wykonanie lustra — jeśli jest ono stworzone z wysokiej jakości materiałów, w łatwy sposób będzie można go wyczyścić, np. płynem do mycia szyb, roztworem wody i octu lub po prostu przetrzeć czystą wodą. Warto widzieć, że na rynku dostępne są specjalne lustra stworzone z tzw. szkła nieparującego. Rozwiązują one częsty problem, jakim jest całkowicie zaparowane lustro po kąpieli lub przebytym prysznicu.

Lustra to takie elementy wyposażenia, które potrafią rozbudzić naszą wyobraźnię — to przede wszystkim przedmiot, który ma wpłynąć na aranżację wnętrza, jednakże posiada on również praktyczną stronę. Lustro jest niezwykle użyteczne w przestrzeni łazienki podczas codziennej higieny oraz wykonywania makijażu — pozwala skontrolować swój wygląd i strój przed wyjściem z domu. Jeśli posiadają Państwo małą łazienkę, lustro idealnie powiększy optycznie daną przestrzeń.

Lustrzane odbicie od wieków jest nierozerwalnie związane z człowiekiem. Najstarsze lustra powstawały już w czasach starożytnych z polerowanego metalu. Na samym początku rolę lustra spełniała lekko pofalowana tafla wody. Dopiero w epoce renesansu szklane zwierciadła zadomowiły się we wnętrzach. W kolejnych wiekach lustra były synonimem dobrobyty — w szczególności lustra bogato zdobione złotem i wszelakimi ornamentami. Chociaż w dzisiejszych czasach lustrzane zwierciadła nie uchodzą za luksusowy produkt, to jednak stanowią piękną, a zarazem użyteczną dekorację wnętrza.

Opisywany element wyposażenia idealnie pasuje do pomieszczenia, jakim jest przedpokój. W tym wnętrzu lustro pozwala skontrolować swój wygląd przed wyjściem, jak i po wejściu do domu, jak również rozświetla i powiększa wnętrze, jako że przedpokoje są często pomieszczeniami o małym i wąskim metrażu, jak również zacienionej stylistyce. Optyczne triki z lustrem pozwolą zniwelować wszelakie niedoskonałości wnętrza. W mniejszym pomieszczenie lustro perfekcyjnie sprawdzi się pod zabudową, czyli np.: na froncie szafy. Natomiast w pomieszczeniach pokaźniejszych lustro może być elementem dekoracyjnej kompozycji. W długim, a zarazem wąskim przedpokoju warto umieścić kilka, niekoniecznie symetrycznych i jednakowych, luster, które dodadzą pomieszczeniu niepowtarzalnego uroku. Ponadto lustrami można obłożyć wszelakie wnęki, kolumny lub mało atrakcyjne fragmenty ściany.

Lustro ścienne odgrywa znaczącą rolę w przestrzeni salonu — może być jego główną dekoracją. Warto powiesić je nad stylizowaną komodą lub nowoczesną konsolą, natomiast na blacie postawić wazon z kwiatami — odbicia w lustrze będą wysoko estetyczne. Wnętrzem, które trudno jest sobie wyobrazić bez lustra, jest łazienka. Standardowo umieszcza się je nad umywalką, aby zapewnić sobie maksymalną wygodę podczas porannej oraz wieczornej toalety. Jest to równie użyteczny element toaletki, gdzie można pomyśleć o specjalnym lusterku kosmetycznym, którego dodatkową funkcją jest optyczne powiększenie, co pozwala na wykonanie starannego i dokładnego makijażu.

Lustra należą do pięknej i praktycznej kategoria wyposażenia wnętrza. Z łatwością dopasują modele luster ze sklepu internetowego meble.pl do każdego stylu wnętrzarskiego, ponieważ mogą być ozdobą pustej ściany, jak i można je zawiesić nad meblami. Modele luster w ramach nadają całemu wnętrzu elegancji, niepowtarzalnego stylu oraz przyciągają uwagę zarówno domowników, jak i gości.

Od inspiracji do zakupu