sklepw 126 sklepach
Podziel się:

BIAŁY SALON

14-06-2007
Do schowka

31 maja IKER otworzył w Poznaniu swój nowy salon firmowy. Mieści się on w centrum miasta, przy ulicy Zielonej 8.

 

 

Niewiele jest w Polsce takich miejsc jak poznański salon firmy IKER.

 

 

Miejsc będących nie tylko zwykłymi punktami handlowymi, ale także wyrazem kreatywności ich twórców, platformą twórczej kooperacji i ekspresji.

 

Duża w tym zasługa trójki ludzi, którzy stworzyli to miejsce: Mikołaja Wierszyłłowskiego, Wojtka Barańskiego i Małgorzaty Bronikowskiej czyli grupy Zielona.

 

 

Mikołaj Wierszyłłowski to jeden z najzdolniejszych młodych polskich projektantów i architektów, od kilku lat prowadzący własną pracownię projektowo-architektoniczną. To on zaprojektował takie meble firmy IKER jak “Bora" (wspólnie z Robertem Nowakowskim) “Plumm" czy prezentowany po raz pierwszy na tegorocznych targach meblowych w Mediolanie “Next".

 

 

Wojtek Barański od kilku lat współpracuje z Mikołajem Wierszyłłowskim. Szczególnie interesuje się tworzeniem oświetlenia - to jego lampy “Nel" oświetlają wnętrze nowego salonu - oraz opakowań.

 

 

Małgorzata Bronikowska z wykształcenia jest architektem, ale pasjonuje ją projektowanie w każdej skali od wielkich układów urbanistycznych po wzornictwo przemysłowe.

 

Na otwarciu salonu zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć wszystkie nowości dostępne w ofercie firmy IKER, m. in. szklane stoliki “Fefe" zaprojektowane przez Roberta Majkuta oraz krzesła “Maple" londyńskiego studia projektowego Platform.

 

Przestronne, nieco kojarzące się z loftem, industrialne wnętrze dawnego pawilonu handlowego konsekwentnie utrzymane w bieli jest znakomitym tłem dla nowoczesnych sof, foteli, stolików i lamp. Dzięki wyświetlanym przez cały wieczór animowanym filmom Macieja Sarny i klubowej muzyce poznańskiego Winylofonu - projektu tworzonego przez Łukasza Małachowskiego czyli dj`a carpe diem oraz trębacza Huberta Jeracza  - wydawało się szczególnie ożywione.

 

Wśród licznie przybyłych uczestników tego wydarzenia nie zabrakło przedstawicieli mediów, projektantów, architektów - swobodna atmosfera sprzyjała rozmowom, nawiązywaniu kontaktów. Kto wie jakie pomysły narodziły się na Zielonej?

 

 

Poznański salon z pewnością może być też inspiracją dla jego klientów.

 

 

 

Jak twierdzi Janusz Obtułowicz, prezes firmy, IKER od dawna stawia na takie autorskie rozwiązania. “Każdy z naszych salonów jest inny, bo nasi klienci są indywidualistami i trzeba ich przekonać do siebie nie tylko oryginalnym produktem, ale i formą jego prezentacji. Dla prowadzącego salon jego aranżacja to możliwość wyrażenia - jaki jest, jak czuje przestrzeń, jaki design i architekturę proponuje. “

 

 

Adres salonu: ul. Zielona 8, 61-851 Poznań, tel. 0 501 247 071,

e-mail: poznan@iker.com.pl

Godziny otwarcia: poniedziałek /piątek od 11-19, sobota od 10-14

 

 

www.iker.com.pl

 


 

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:

Komentarze

  • naroznik naroznikiem stefan, ja bym chciala miec taki salon...
  • dziwne jakies
  • Bardzo mi się podobaja takie wielkoformatowe plytki. Choc...
  • Do takiej biblioteki, pokazany lampy pasują jak ulał....
  • Niestety mam pewne obiekcje do tego, czy spożywanie...
  • Drugie zdjęcie najbardziej przypadło mi do gustu. Podoba...
  • O a hafty krzyżykowe to ja umiem, więc może sama...
  • widziałam świetny katalog trendów kolorystycznych na...
  • super wnętrze. szkoda tylko że w małym mieszkaniu nie...
  • Szkoda, że dobry materac jest zazwyczaj w kosmicznej cenie...
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa: