Podziel się:

Modne tkaniny obiciowe

09-03-2007
Do schowka

Współczesne tkaniny obiciowe umiejętnie łączą w sobie piękno i wygodę oraz trudne do przecenienia walory praktyczne.

 

Zaawansowane technologie, wykorzystujące mikrowłókna syntetyczne najnowszej generacji, pozwalają osiągnąć nie spotykane wcześniej trwałość i łatwość utrzymania. Powłoka teflonowa, stosowana w wybranych grupach tkanin, znacznie zmniejsza ich podatność na wchłanianie wody, zanieczyszczeń i przyjmowanie plam. Tkaniny zapewnią nam wysoki komfort termiczny, w mgnieniu oka dostosowując się do temperatury naszego ciała. Właściwie dobrane, stworzą lub podkreślą charakter każdego wnętrza.

 


Tkaniny mikrofibrowe to nowoczesne tkaniny obiciowe, produkowane z ultra-mikrowłókien syntetycznych, o skrętnej (wirowej) budowie i mikroskopijnej średnicy. Cechują się bogatą, delikatnie stonowaną paletą barw (przede wszystkim gładkich) oraz niezwykle przyjemnym, wręcz aksamitnym dotykiem. Splot z ultra-mikrowłókien zapewnia wysoki komfort użytkowania, łatwość czyszczenia i pielęgnacji, a także podwyższoną wytrzymałość i odporność na działanie światła. Najbardziej znanymi reprezentantami tej grupy tkanin są: Alcantara, Belallure, Castylla, Tiffany/Suede.

 

Tkaniny welurowe to grupa klasycznie eleganckich tkanin obiciowych, powstających poprzez wplecienie włókien tworzących runo w splot tkaniny podstawowej lub na drodze wytworzenia dwuwarstwowej dzianiny, przeplecienia pomiędzy warstwami włókien, tworzących gęstą siatkę oraz rozcięcia obu warstw, wskutek czego każda z nich staje się welurem o gęstym runie. Podobnie jak inne, zaawansowane technologicznie materiały obiciowe, welury słyną ze swej wytrzymałości, nieporównanie większej niż tkaniny o tradycyjnym splocie. Charakteryzują się również niespotykanymi w innych grupach tkanin walorami dotykowymi i unikalną głębią barw.

 

Tkaniny szenilowe to grupa najbardziej zaawansowanych technologicznie tkanin obiciowych, wytwarzanych z włókien szenilowych, składających się z dwóch prostych, skręconych ze sobą nici, pomiędzy którymi umieszcza się włókna cięte tworzące włos. Dzięki temu tkanina otrzymuje strukturę podobną do weluru lub pluszu oraz niepowtarzalny, puszysty dotyk. Innymi atrybutami tkanin szenilowych są żywe barwy i szeroka paleta wzorów.

 

Tkaniny gładkie to nowoczesne tkaniny obiciowe produkowane z włókien prostych, nie posiadające włosa, o surowej, naturalnej fakturze. Mogą występować w dwóch odmianach: o splocie prostym, tworzącym gładką i jednolitą powierzchnię, lub o splocie żakardowym, umożliwiającym tworzenie różnego rodzaju wzorów.

 

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Carabu ciekawy wynalazek
18:15:19 2011-01-06
mam sofę Galaxy -otwieranie automat,a tkanina Carabu rewelacja...kupiłam tutaj żałuję że bez fotela ://www.sedia.sklep.meble.pl/p92158,galaxy-sofa-automat.html
anna
Odpowiedz
kniwelur
15:45:26 2010-04-10
czy ma ktoś opinię na temat matariału obiciowego "kniwelur" podobno hiszpański.
jan
Odpowiedz
Tkaniny
20:47:06 2010-02-24
Polecam tkaninę jaguar. Użytkuję czwarty rok w jasnym kolorze. Rewelacja !!!
ada
Odpowiedz
Jaguar
13:58:49 2010-03-08
Zdecydowanie zgadzam się z tą opinią. Jaguar jest już dobrych kilka lat na rynku i doskonale się sprawdza na co dzień i jak dla mnie najważniejsze niema na nim takich śladów jak na Alcantarze. "Tkanina JAGUAR jest pokryta teflonem dzięki temu jest odporna na plamy i zabrudzenia. Większość zabrudzeń pozostaje na powierzchni w postaci kropelek i są łatwe do usunięcia. Mocne zabrudzenia można usuwać środkami piorącymi na bazie wody. Przyłożyć niewielką ilość środka piorącego do zabrudzonego obszaru, odczekać 2-3 minuty i delikatnie czyścić wykonując ruchy koliste. Pozostawić do samoczynnego wyschnięcia, z dala od kaloryferów i ognia, nie używać suszarki. Po wysuszeniu podnieść włos wyczesując delikatną szczotką. Nie czyścić chemicznie, nie prasować, nie wybielać, nie czyścić na sucho." www.drewsystem.pl/podstrony/jaguar.html
użytkownik
Carabu
13:31:10 2010-02-21
Mam narożnik w tej tkaninie od 2 lat polecam bardzo,plam zero,łatwa do czyszczenia,bardzo przyjemna w dotyku,no i piesek jak wskoczy na mebel, to nie ma tragedii
OLA
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Kod z obrazka:

Komentarze

  • Preferencyjna oferta kredytu gotówkowego • korzystne...
  • Szczerze powiedziawszy, dla mnie wyspa w kuchni nie jest...
  • Z żalem muszę stwierdzić, że jeszcze nigdy nie...
  • Kurcze, czego ludzie już nie wymyślą. Ale pomysł z...
  • kupie oryginalna ulotke reklamowa sklepu AGATA z promocja z...
  • Jakbym miał firmę budowlaną, to z pewnością bym się...
  • Przynajmniej dzieciakom się nie będzie nudziło, i zawsze...
  • Co kto lubi. Meble bardzo pomysłowe, ciekawe swoją drogą...
  • Fajnie, można byłoby coś zobaczyć, wyszukać, a nuż...
  • Dość oryginalna łazienka. Mimo, że zmierza ku...
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa: