• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jaki silikon wybrać do łazienki?

Jeśli łazienka jest źle wentylowana, duża wilgotność powietrza sprawi, że szybko rozwiną się w niej grzyby i pleśnie. Szczególnie widoczne będą one na styku kafelków i ceramiki sanitarnej. Aby tego uniknąć, miejsca te należy zabezpieczyć specjalnym uszczelniaczem silikonowym. Na rynku są dostępne różne rodzaje silikonów. Jaki wybrać do łazienki?

Silikon sanitarny

Do pomieszczeń o dużej wilgotności, czyli takich jak łazienka w miejsce zwykłego polecany jest silikon sanitarny. Dlaczego? Ma on w swym składzie środki grzybobójcze. Zabezpieczy zatem uszczelnione miejsca przed wszechobecną pleśnią, która nie tylko nieestetycznie wygląda, ale jest również niezdrowa dla naszego organizmu. Trzeba tylko pamiętać o tym, że większości spośród dostępnych na rynku silikonów sanitarnych nie można stosować w przypadku brodzików i wanien. W takim wypadku trzeba wykorzystać silikon neutralny albo ten przeznaczony do tworzyw sztucznych.

Biały czy kolorowy?

Kiedyś kupić można było silikony tylko w białym kolorze. Od niedawna wiele się w tej kwestii zmieniło i na rynku dostępne są silikony w różnych barwach. Możesz zatem dobrać taki kolor silikonu, który będzie dobrze komponował się z elementami wystroju łazienki. Wyboru dokonuj rozważnie: silikonu nie da się potem pomalować.

Silikon do łazienki na...

Silikon do łazienki na przykładzie mebli łazienkowych

Silikon do łazienki na...

Silikon do łazienki na przykładzie mebli łazienkowych

 

Silikon do łazienki – cena

Silikon do łazienki nie jest drogi, warto jednak dopłacić i zakupić taki ze wspomnianymi wcześniej środkami grzybobójczymi. W końcu nikt nie zechce oszczędzać na własnym zdrowiu, a jak było już wspomniane, pleśń nie ma dobrego wpływu na nasz organizm.  

Maksymalna grubość

Pamiętaj o tym, że tworzywa stosowane do uszczelniania łazienki wykorzystuje się do wypełnienia niezbyt dużych luk i niewielkich szczelin. Jeśli powierzchnia do wypełnienia jest zbyt obszerna, silikon może się nie sprawdzić. Na szczęście większość producentów określa na opakowaniu silikonu maksymalną grubość nakładanej warstwy. Dzięki temu nie będzie Cię czekać niemiła niespodzianka po nałożeniu silikonu do większej szczeliny.