• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Kółka meblowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Producenci

Producenci

Materiał

Materiał

Kolor pokrycia

Kolor pokrycia

Opcje kółek

Opcje kółek

Średnica kółka

Średnica kółka

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta

Wysokość całkowita kółka

Wysokość całkowita kółka
tworzywo sztuczne
×
prev
next
8,99 PLN

Kółka z tworzywa

Akcesoria meblowe to praktyczne elementy dodatkowe, które znacznie podnoszą funkcjonalność mebli. Pozwalają na dostosowanie mebli do potrzeb współczesnego człowieka. Do grupy akcesoriów zaliczamy między innymi kółka meblowe. Dzięki nim meble mogą być nie tylko komfortowe, ale też mobilne, pozwalające bez wysiłku przesuwać się z jednego miejsca na drugie. Dzielą się one na różne typy w zależności od rodzaju mebla. Meble wyposażone w kółka sprawdzają się doskonale nie tylko w przestrzeni domowej, ale także w biurach, szpitalach czy przychodniach. Meblami, które najczęściej zyskują mobilność, dzięki kółkom są: fotele, szafki, stoliki, krzesła i łóżka. Wybierając kółka do mebli w pierwszej kolejności, warto zwrócić uwagę na średnicę, sposób mocowania i solidność wykonania. Nie mniej ważny jest rodzaj tworzywa z jakiego zostały one wykonane. Jest to istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale także pod względem bezpieczeństwa podłóg ( zarysowania). Prezentowane kółka meblowe wykonane są z tworzywa sztucznego. Dzięki temu nie rysują one podłogi i cechują się elegancką stylistyką. Bogata oferta różnych kółek pozwoli dopasować je do rodzaju mebla oraz osobistych preferencji i upodobań.


Kółka w postaci sztywnej małej rolki osadzone na metalowej płytce montażowej to uniwersalne rozwiązanie. Szerokość kółka wynosi 2 cm. Wysokość góra/dół mierzy 2,2 cm. Wykonane są one z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dzięki temu dają one stabilną podstawę bryle mebla. Kółko wykonane jest w kolorze czarnym. Taka stylistyka sprawdzi się w każdej aranżacji. Płytka montażowa pozwoli w łatwy i szybki sposób umieścić rolkę w wybranym miejscu.

Na uwagę zasługują także kółka obrotowe. Wyposażone są one w płytkę mocującą o rozmiarze 40 mm. Kółka te mają także osłonkę w górnej części. Wykonane są one z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym. Szerokość kółka wynosi 3,5 cm, wysokość góra/dół mierzy 5,5 cm. Płytka montażowa ma szerokość 4 cm x 4 cm, a rozstaw nawiertów -2,7 cm x 2,7 cm. Takie kółka świetnie sprawdzą się w przypadku foteli lub krzeseł biurowych. Tworzywo sztuczne, z którego zostały wykonane daje stabilną podstawę i nie rysuje powierzchni. Kółka są obrotowe co znacznie zwiększa mobilność mebla. Korzystanie z krzesła lub fotela wyposażonego w te kółka pozwoli wygodnie przesuwać mebel bez konieczności wstawania podczas pracy lub nauki przy biurku.


Ciekawym rozwiązaniem są kółka z tworzywa z hamulcem. Rdzeń kółka jest z czarnego tworzywa PP, rolka jezdna z szarego tworzywa PU. Takie połączenie kolorystyczne daje ciekawy efekt wizualny. Całości dopełnia płytka mocującą ze stali ocynkowanej. Kółka te mają zastosowanie do zamontowania w górnej płycie. Zalecane są do twardej powierzchni. Udźwig statyczny przy zastosowaniu tych kółek wynosi 60 kg, udźwig dynamiczny 35 kg. Kółka z hamulcem zapobiegają przemieszczaniu się biurowych szafek. Takie kółka z pewnością pozwolą zamienić zwykłą szafkę w nowoczesny, funkcjonalny i mobilny mebel.

Warto wspomnieć także o kółkach przeźroczystych z płytką i hamulcem. W tym przypadku kółka mają szerokość 5 cm, a wysokość góra/dół ma wymiar 6,65 cm. Kółka te dzięki temu, że są zrobione z przeźroczystego tworzywa sztucznego cechują się bardzo nowoczesnym i interesującym wyglądem. Doskonale będą zatem pasować do współcześnie zaaranżowanych wnętrz.

Dostępne są także podwójne kółka. W tym przypadku osłonka koła i rdzeń zrobione są z wytrzymałego tworzywa PP w kolorze siwym. Rolka jezdna jest natomiast z czarnego tworzywa PU. Płytka mocująca została wykonana ze stali ocynkowanej. Podwójne kółko daje znacznie większą stabilność meblom. Świetnie sprawdzają się one w przypadku ciężkich mebli. Zalecane są do twardej powierzchni.

Kółka do mebli z tworzywa pozwalają w łatwy i szybki sposób zwiększyć funkcjonalność mebli. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że można je z powodzeniem wykorzystywać w wielu różnych miejscach (domy, hotele, lokale, restauracje). Kółka te pozwalają w dowolny sposób przemieszczać meble, dzięki czemu można ich używać w każdym miejscu. Dodatkowo zastosowane w niektórych z nich systemy hamowania umożliwiają ich unieruchomienie w odpowiedniej chwili.
Od inspiracji do zakupu