• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wyposażenie kuchni Deski

Filtruj produkty

Zakres cenowy
Zakres cenowy
Status
Status
Rodzaj wyposażenia kuchni
Rodzaj wyposażenia kuchni
Marki
Marki
Trend
Trend
Długość
Długość
Wysokość
Wysokość
Głębokość
Głębokość
×
Marmurowa deska do krojenia ADALIN - zielony Marmurowa deska do krojenia ADALIN - zielony Marmurowa deska do krojenia ADALIN - zielony
prev
next
Deska do krojenia DANIELA - biały marmur Deska do krojenia DANIELA - biały marmur Deska do krojenia DANIELA - biały marmur
prev
next
Deski do krojenia kolorowe 25,5x34 cm Deski do krojenia kolorowe 25,5x34 cm Deski do krojenia kolorowe 25,5x34 cm Deski do krojenia kolorowe 25,5x34 cm Deski do krojenia kolorowe 25,5x34 cm Deski do krojenia kolorowe 25,5x34 cm Deski do krojenia kolorowe 25,5x34 cm Deski do krojenia kolorowe 25,5x34 cm Deski do krojenia kolorowe 25,5x34 cm
prev
next
Deska z recyclingu, L Deska z recyclingu, L Deska z recyclingu, L Deska z recyclingu, L Deska z recyclingu, L
prev
next
Deska do krojenia czerwona 41x29 cm Deska do krojenia czerwona 41x29 cm Deska do krojenia czerwona 41x29 cm Deska do krojenia czerwona 41x29 cm Deska do krojenia czerwona 41x29 cm Deska do krojenia czerwona 41x29 cm Deska do krojenia czerwona 41x29 cm Deska do krojenia czerwona 41x29 cm Deska do krojenia czerwona 41x29 cm Deska do krojenia czerwona 41x29 cm Deska do krojenia czerwona 41x29 cm Deska do krojenia czerwona 41x29 cm Deska do krojenia czerwona 41x29 cm
prev
next
Deski do krojenia czerwona 47x33 cm Deski do krojenia czerwona 47x33 cm Deski do krojenia czerwona 47x33 cm Deski do krojenia czerwona 47x33 cm Deski do krojenia czerwona 47x33 cm Deski do krojenia czerwona 47x33 cm Deski do krojenia czerwona 47x33 cm Deski do krojenia czerwona 47x33 cm Deski do krojenia czerwona 47x33 cm Deski do krojenia czerwona 47x33 cm Deski do krojenia czerwona 47x33 cm Deski do krojenia czerwona 47x33 cm Deski do krojenia czerwona 47x33 cm
prev
next

Deska kuchenna

Deska kuchenna jest podstawowym elementem wyposażenia kuchni, który przydaje się w niej niemal codziennie — bez niej nie można przygotować nawet najprostszych potraw! Jednakże przed zakupem odpowiedniej deski należy zastanowić się nad jej funkcjonalnością i praktycznością oraz przeznaczeniem. Wielu szefów kuchni zaleca, aby w przestrzeni kuchennej znajdowały się co najmniej 3 odmienne deski do krojenia, które oprócz swojej podstawowej funkcji coraz częściej służą jako podstawki pod gorące naczynia oraz stanowią intrygujący element dekoracyjny. W sklepie meble.pl znajdziecie Państwo deski w różnorodnych kształtach, kolorach oraz wykonaniu. Warto zadbać o to, aby takie podstawowe narzędzie było praktyczne, wygodne, ale także zapewniało nam należyte bezpieczeństwo.

Najbardziej klasyczną propozycją deski do krojenia jest wykonanie drewniane. Naturalne drewno ma właściwości bakteriobójcze oraz bakteriostatyczne, dlatego deska wykonana z takiego materiału jest bardzo higieniczna, o ile jest regularnie czyszczona. Deski drewniane zazwyczaj są zdecydowanie miększe niż noże, dzięki czemu nie tępią podstawowych przyborów kuchennych. Z pewnością jest to perfekcyjny wybór dla osób, które niezwykle często używają deski do krojenia — drobne nacięcia szybko się zasklepią dzięki umiarkowanej ścieralności drewna. Niekwestionowaną zaletą drewnianych desek kuchennych są ich walory estetyczne — może być duża, mała, solidna i poręczna, jak również posiadać różnorodne kształty — okrągła deska będzie perfekcyjna do serwowania mniejszych przekąsek. W drewnie można wygrawerować sentencjonalne napisy lub wzory, które nadadzą całości wysoce estetyczny wygląd.

Dość rzadko spotykane są deski do krojenia wykonane ze szkła — zazwyczaj są one wykończone w przepiękny i dopracowany do perfekcji sposób. Szklane deski do krojenia są odporne na działanie nawet silnych detergentów. Jednym z ich niewątpliwych atutów jest możliwość czyszczenia deski w zmywarce. Można na nich przygotowywać rybne dania, ponieważ nie przejmują obcych zapachów — nie tworzą siedliska, które sprzyjałoby tworzeniu się bakterii. Twardy materiał, który jest wykorzystywany do tworzenia desek, przyczynia się do szybszego tępienia się noży. Warto wspomnieć, że jest to materiał śliski, dlatego zdecydowanie łatwiej na nich o wypadek. Niska funkcjonalność szklanych desek do krojenia sprawia, że są one idealnym elementem ozdobnym kuchni.

Popularną opcją jest plastikowa deska do krojenia — choć nawet w połowie nie wygląda tak dobrze, jak drewniana deska do krojenia, to jednak warto zastanowić się nad jej zakupem. Tworzywa sztuczne są materiałem bardzo higienicznym, odpornym na szorowanie oraz czyszczenie w zmywarce. Zdecydowaną wadą takich desek jest ich szybka utrata estetycznego wyglądu — w przeciwieństwie do deski drewnianej nacięcia się nie zasklepiają. Większość desek wykonanych z tworzyw sztucznych nie zatrzymuje nieprzyjemnych zapachów. Opisywany rodzaj desek jest lekki, wygodny w przenoszeniu oraz dostępny w różnorodnych kolorach, dzięki czemu każdą deskę można przeznaczyć do obróbki innego produktu spożywczego.

W naszym bogatym asortymencie dostępne są również kamienne deski przeznaczone głównie do serwowania, ponieważ wyjątkowo ładnie się prezentują. Możliwy jest zakup deski w ciemniejszych lub jaśniejszych odcieniach kamienia — perfekcyjnie dopasują się do wnętrza w stylu skandynawskim. Produkt jest odporny na odbarwienia oraz zarysowania, dzięki czemu będzie służył Państwu przez dłuższy czas użytkowania.

Chociaż deskę do krojenia wybiera się według indywidualnych kryteriów, przy zakupie warto zwrócić uwagę na materiał, wielkość, sposób wykończenia, jak również prezentowany poziom estetyki.

Od inspiracji do zakupu

Jaką deskę do krojenia wybrać?

Jaką deskę do krojenia wybrać?

Praktyczna deska do krojenia to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. Jeszcze kilkanaście lat temu mogliśmy tam spotkać głównie deski drewniane. Teraz wiele się zmieniło i w sklepach dostępne są również deski do krojenia wykonane z tworzywa sztucznego, szkła, a nawet kamienia. Którą z nich najlepiej wybrać?

Dekoracje na stół do salonu - nowoczesne i eleganckie

Dekoracje na stół do salonu - nowoczesne i eleganckie

Stół umieszczony w salonie to chyba najważniejszy mebel w przestrzeni całego domu. To miejsce spotkań całej rodziny i centrum salonu, dlatego należy przyłożyć szczególną uwagę, aby prezentował się dobrze i zachęcał do zasiadania przy nim. Warto zadbać o jego dobry wygląd oraz eleganckie dodatki zdobiące go na co dzień. Pomysłowe dekoracje na stół do salonu często stają się wyznacznikiem dobrego stylu oraz pokazują właściwy kierunek dobierania kolejnych dodatków do naszego pokoju dziennego. Dekoracje na stół do salonu są nie mniej ważne niż dekoracje, które wieszamy na ścianach. Mówiąc więcej, możemy śmiało uznać, że są nawet ważniejsze, bo muszą spełniać kilka dodatkowych funkcji użytkowych. Wiele z nich wykorzystywanych jest na co dzień podczas posiłków lub kiedy przygotowujemy poczęstunek dla rodziny i znajomych. Sprawdź jakie dekoracje na stół do salonu sprawdzają się zawsze i wszędzie oraz odznaczają się wysoką elegancją i klasą.

Kuchenne dodatki — kubki, miski i półmiski

Kuchenne dodatki — kubki, miski i półmiski

Znudził Ci się wygląd Twojej kuchni? Wcale nie musisz poddawać jej generalnemu remontowi, który nie tylko wymagałby od ciebie dużej inwestycji, ale również poświęcenia cennego czasu. Wspomniane pomieszczenie możesz odmienić poprzez wprowadzenie do niego wysoce estetycznych elementów wyposażenia, tj. dodatków, które bez większego angażowania się zmienią styl panujący w kuchni. Jeżeli niedawno kuchnia była remontowana i nie potrzebuje generalnego remontu, warto postawić na odnowienie pomieszczenia w łatwy i atrakcyjny cenowo sposób, np. poprzez pomalowanie ścian, renowację mebli czy zakup dodatków kuchennych. Kuchnia jest ważną przestrzenią każdego domu, ponieważ to w niej przygotowywane są posiłki, które następnie wspólnie się spożywa. Co więcej, przytulnie zaaranżowane wnętrze sprawdza się jako przestrzeń, w której można spędzić czas z rodziną — porozmawiać przy filiżance aromatycznej kawy lub herbaty.

Organizery kuchenne - poznaj ich zalety!

Organizery kuchenne - poznaj ich zalety!

Kuchnia to miejsce, w którym ciągle się coś dzieje. Warto zadbać o to, aby panował tam porządek. Pozwoli na to wygodne korzystanie z niezbędnych podczas gotowania akcesoriów oraz ułatwi dostęp do produktów spożywczych. Świetnym rozwiązaniem ułatwiającym zachowanie ładu jest zastosowanie organizerów kuchennych. Sprawdź jakie są rodzaje organizerów i poznaj ich zalety!