• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wyposażenie łazienki

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Rodzaje akcesoriów łazienkowych

Rodzaje akcesoriów łazienkowych
Dozowniki
×

Dozowniki do mydła

Tradycyjne mydło w kostce coraz częściej jest zamieniane na higieniczny dozownik do mydła — szczególnie w pomieszczeniach i toaletach publicznych. W sklepie meble.pl mają Państwo szeroki wybór spośród wielu modeli wysoce estetycznych oraz funkcjonalnych dozowników. Warto pamiętać, że samo urządzenie łazienki to nie wszystko — nie wystarczy jedynie dobór funkcjonalnych mebli oraz zakup nowoczesnej armatury. Aby łazienka była w pełni kompletna powinna posiadać odpowiednie akcesoria, które swoją postacią wzbogacą wygląd całej aranżacji oraz praktyczny aspekt pomieszczenia.

Wyjście z toalety zawsze powinno zostać uprzedzone umyciem rąk. W toaletach publicznych czasami jesteśmy zmuszeni do użycia wyłącznie wody, ponieważ notorycznie brakuje mydła, nawet gdy dostępny jest dozownik do mydła — a to dopiero środek dezynfekujący jest w stanie ochronić użytkowników przed drobnoustrojami. Mydło w kostce, które przechodzi z rąk do rąk, jest ogromnym siedliskiem bakterii — w takim przypadku można z niego nie korzystać w ogóle. W miejscach odwiedzanych przez wielu użytkowników mydło w kostce jest niedopuszczalne.

Najczęściej spotykanym dozownikiem jest dozownik ręczny, jego obsługa polega na tym, aby dostać dawkę mydła, należy przycisnąć przycisk. Dzięki dozownikowi do mydła ograniczamy kontakt z bakteriami, co jest niezwykle istotne, zwłaszcza jeśli mamy dzieci i chcemy stale dbać o ich bezpieczeństwo. Zapewniamy sobie komfort korzystania z łazienki oraz eliminujemy konieczność usuwania z umywalki osadu z mydła w kostce. Dodatkowym atutem dozowników jest ograniczenie kosztów związanych z zakupem mydła — mając dozownik, zazwyczaj wybieramy pojemne wkłady w atrakcyjnych cenach. Dozowniki przedstawione na stronie meble.pl znacznie podniosą estetykę wybranego wnętrza, dzięki nowoczesnemu i przyciągającemu wzrok designowi. Zastosowanie dozownika sprawi, że łazienka stanie się pomieszczeniem niezwykle funkcjonalnym, które ładnie się prezentuje. Co więcej, posiadanie dozownika pozwala nam na łatwe utrzymanie porządku.

Manualne dozowniki do mydła można podzielić na wolnostojące oraz naścienne. Te pierwsze cieszą się dużą popularnością głównie ze względu na swoje kompaktowe rozmiary oraz bogactwo kształtów, kolorów oraz faktu. Niezwykle łatwo znaleźć dozownik, który będzie idealnie pasował do niemal każdej stylizacji łazienki. Obudowy dystrybutora coraz częściej wykonywane są głównie z trzech materiałów: tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej oraz ceramiki. Dozownik z tworzywa sztucznego jest tani, jednakże jego odporność na uszkodzenia mechaniczne jest znikoma. Doskonale sprawdzi się w domowych łazienkach, jeżeli będzie estetycznie wykonany i dopasowany do stylu wnętrza. Stal nierdzewna to dobre rozwiązanie, które z powodzeniem można zastosować w toaletach publicznych oraz łazienkach urządzonych w stylu minimalistycznym, nowoczesnym lub industrialnym. Decydując się na stal, warto zwrócić uwagę na sposób wykończenia powierzchni pojemnika. Główną zaletą dozowników wykonanych z ceramiki jest ich wysoce estetyczne wykonanie.

Wolnostojące dozowniki to jedne z najpopularniejszych dystrybutorów mydła, zwłaszcza w łazienkach domowych. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że możemy dowolnie zmieniać miejsce ich położenia w zależności od tego, gdzie ich potrzebujemy. Jeśli dozownik ulegnie zniszczeniu, można go z łatwością wymienić, nie obawiając się żadnych konsekwencji.

Od inspiracji do zakupu

Jak odświeżyć fugi?

Jak odświeżyć fugi?

Czystość w kuchni i łazience to podstawa. Niestety nawet w najbardziej zadbanych pomieszczeniach z czasem fugi zmieniają kolor, co doprowadza do frustracji niejedną, a szczególnie każdą perfekcyjną panią domu. Jak odświeżyć fugi, by znów wyglądały jak nowe? Oto garść pomocnych porad.

Jak przechowywać szczoteczkę do zębów?

Jak przechowywać szczoteczkę do zębów?

Prawidłowe przechowywanie szczoteczki do zębów lub końcówek do szczoteczki elektrycznej wiąże się z kilkoma rzeczami - sprawdź je w Meble.pl!

Sprytne akcesoria od Koziol - cz. 1 - łazienka

Sprytne akcesoria od Koziol - cz. 1 - łazienka

Łazienka to miejsce, w którym powinniśmy się czuć zrelaksowani. Powinna być ona urządzona nie tylko oryginalnie i pomysłowo, ale też funkcjonalnie. Wszystkie te cechy posiadają dodatki do łazienki marki Koziol. Które z nich mogłyby znaleźć się w Twoim pokoju kąpielowym? Poznaj je wszystkie, a potem wybierz swoje ulubione.