Półki
Półki
Od inspiracji do zakupu

Półki do kuchni - zapanuj nad kulinarnym nieporządkiem
Moja kuchnia, moje królestwo Kuchnia to królestwo wiecznego bałaganu. Nie dość, że w zlewie co chwila lądują brudne talerze i garnki, ciągle coś się rozsypie na blacie, to jeszcze w pomieszczeniu tym pełno jest słoików z przetworami, pojemników na przyprawy, cukiernic, pieprzniczek chochli, i innych dodatków czy sprzętów kuchennych. Wszystkie te rzeczy są w kuchni niezbędne i powinny być pod ręką, ale nie wyglądają dobrze ustawione na blacie. Warto byłoby to jakoś uporządkować. Pomocne w organizacji niezbędnych elementów kuchennych, mogą okazać się półki do kuchni. Półki, półeczki Otwarte półki kuchenne, to trend, który zaczerpnięty został z holenderskich i flamandzkich wnętrz. Sprawdzi się w kuchni w każdym stylu, czy to prowansalskim, skandynawskim tradycyjnym, czy nawet nowoczesnym. Największą ich zaletą jest to, że umożliwiają łatwy dostęp do postawionych na nich przedmiotów i eksponują to, co chcemy, aby było widoczne. Półki najczęściej występują w formie wiszącej i w takim wydaniu pasują do każdej aranżacji kuchni. Ale jeśli chcemy zamontować je w naszej kuchni, musimy zadbać o pewne detale. W zależności od tego, jaki styl kuchni chcemy zachować, półki różnić się będę wykończeniem, proporcjami, a nawet sposobem mocowania. Półki w kuchni są podstawą dobrej organizacji, jednocześnie dodają pomieszczeniu urok i klimat nadając wrażenie przytulności.

Półki do łazienki, czyli jak zmieścić całą kosmetyczkę na jednej półce
Łazienka to niełatwe pomieszczenie do aranżacji. Ale nawet te niewielkie można urządzić w ciekawy sposób! Aby design łazienki odpowiadał naszym wyobrażeniom, potrzebom i marzeniom, wystarczy wykorzystać najróżniejsze półki do łazienki czy też regały łazienkowe. Ważne, aby wykorzystać je tak, by przestrzeń zorganizowana była w możliwie jak najbardziej funkcjonalny sposób.

Regał z książkami - zbędny, czy niezbędny mebel w mieszkaniu?
Książki to sentymentalny majątek Pokój bez książek, to jak ciało bez duszy - twierdził Gilbert Keith Chesterton. I nie można się z nim nie zgodzić. W każdym domu na pewno znajdzie się jakaś książka. Niektórzy z nas są prawdziwymi molami książkowymi. Potrafią czytać bez przerwy i każdą wolną chwilę wykorzystują właśnie w ten sposób. Czytanie wzbogaca. I uzależnia. Ale to dobre uzależnienie, dokształca, wzbogaca nasze słownictwo, zabiera nas w świat fantazji, dzięki czemu odrywamy się od przyziemnych problemów, relaksujemy i odprężamy. Książki są nam potrzebne. Ale trzeba mieć dla nich miejsca w domu. I nie należy ich chować. Książki to skarbnica wiedzy, którą należy się chwalić.