• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Filtruj produkty

Asortyment

Asortyment

Typ

Typ

Fronty

Fronty

Nóżki

Nóżki
Podkreśl swój styl dodatkami

Komody na wymiar czyli efektywne wykorzystanie przestrzeni

Komoda to mebel niezwykle praktyczny i funkcjonalny, przydatny w niemal każdym pomieszczeniu. Stanowi doskonałe miejsce do przechowywania ubrań oraz wielu różnych drobiazgów, których nie chcemy zostawiać na wierzchu, pozwalając nam jednocześnie na radość z porządku we wnętrzu, w którym pełni swoją nieocenioną rolę.

Duży wybór to tylko pozory

Meblując dowolne pomieszczenie, zawsze należy wziąć pod uwagę charakter wnętrza oraz istniejące już wyposażenie. Dopasowanie poszczególnych elementów jest niezwykle istotne, jeśli chcemy uzyskać harmonijny i interesujący efekt. Wydawać by się mogło, że w dobie, kiedy podaż znacząco przewyższa popyt, producenci będą dostarczać nabywcom meble w ogromnej ilości deseni, kolorów i rozmiarów. Niestety, duży wybór, zwłaszcza wśród mebli zestandaryzowanych wymiarowo, do których należą z pewnością komody, jest tylko pozorny. Z łatwością kupimy na przykład komodę o szerokości 80 cm, w przypadku rozmiaru 70 cm będziemy musieli trochę poszukać, ale gabaryt 65 cm jest już praktycznie nieosiągalny. Dlaczego tak się dzieje? Powodem są tylko i wyłącznie niższe koszty produkcji w przypadku długotrwałego wytwarzania mebli w określonym rozmiarze. Przeprogramowanie maszyn to proces kosztowny, dlatego duże firmy unikają wprowadzania tego rodzaju modyfikacji, choć w przeliczeniu na detaliczną cenę mebla różnica nie jest znacząca.

A może komoda na wymiar?

W niewielkich pomieszczeniach ważne jest zagospodarowanie każdej dostępnej przestrzeni, jednak standardowe szerokości, głębokości i wysokości komód uniemożliwiają zrealizowanie w pełni tej koncepcji. Większość producentów oferuje w danym modelu najczęściej trzy lub cztery dostępne standardowe opcje, spośród których trzeba dokonać wyboru. Niepisaną regułą przy tym jest, że komoda wąska będzie wysoka, a szeroka z kolei – niska. Rzadko zdarzają się meble nie wpisujące się w tę konwencję, czyli albo naprawdę niewielkie, kompaktowe, pozwalające na zastosowanie w ciasnych przestrzeniach, albo rzeczywiście sporych rozmiarów. A gdyby tak móc zamówić komodę przygotowaną na konkretny wymiar, nie z dokładnością do 10 cm, lecz na przykład o szerokości 43 cm i w dodatku niską? Albo wręcz przeciwnie, szerokiej i do tego o wysokości 150 cm?

Dostosowanie bez ograniczeń

Taką możliwość zapewnia konfigurator komód dostępny na stronie meble.pl. Tu w prosty sposób możemy zaprojektować swoją komodę o niestandardowych wymiarach, przy czym wykonanie tego zadania jest niezwykle łatwe, nie wymaga żadnego wcześniejszego doświadczenia w projektowaniu oraz ściągania programu na własny komputer czy smartfon, ponieważ wszystkich modyfikacji możemy dokonać online. Dodatkowym atutem tego narzędzia jest jego intuicyjna obsługa, która sprawia, że dokonując konfiguracji mebla po raz pierwszy, nie poświęcimy na ten cel więcej niż minutę swojego cennego czasu. Warto dodać, że komody na wymiar to nie jedyne meble, które w podobny sposób możemy zaprojektować za pomocą odpowiednich konfiguratorów meble.pl.

Jak dopasować komodę do wnętrza?

Mimo dużych możliwości adaptacyjnych oferowanych przez Meble.pl, również i w tym przypadku napotkamy pewne ograniczenia. Dotyczą one na przykład wysokości frontów szuflad albo też możliwości rezygnacji z tradycyjnych uchwytów. Specjalny system otwierania po delikatnym przyciśnięciu szuflady, możliwy jest do zastosowania jedynie w komodach o głębokości przynajmniej 41 cm. Bariery te wynikają jednak tylko i wyłącznie z ograniczeń technologicznych, a nie z założeń produkcyjnych. Innymi słowy, nie jest możliwe bez negatywnych dla konstrukcji i funkcjonalności komody konsekwencji, zastosowanie systemu w płytszych komodach, dlatego opcja ta nie jest dostępna, jednak nie ma problemu z ustawieniem maszyn tnących na szerokość 46 zamiast standardowych 50 cm, wobec tego można zamówić komodę o takiej właśnie szerokości. Dlatego nawet uwzględniając przeszkody wynikające z możliwości parku maszynowego, użytkownik posiada dużo więcej niż w przypadku mebli gotowych opcji związanych z doborem odpowiednich wymiarów swojej komody.

Komody na wymiar - sklep meble.pl

Jak stworzyć idealną komodę na wymiar - poradnik dla miłośników spersonalizowanego wyposażenia wnętrz

Komoda na wymiar - dlaczego warto postawić na spersonalizowane meble?

Unikalność i oryginalność

Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za wyborem spersonalizowanych mebli, jest ich niepowtarzalny charakter.
więcej