• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wyposażenie ogrodu

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Status

Status

Marki

Marki

Akcesoria do ogrodu

Akcesoria do ogrodu

Miejsce użytkowania

Miejsce użytkowania
Parasole
×
prev
next
2 000,00 PLN
prev
next
476,00 PLN
prev
next
3 015,00 PLN
prev
next
409,00 PLN
prev
next
476,00 PLN
prev
next
429,00 PLN

Parasole ogrodowe

Dobrze dobrany parasol ogrodowy chroni przed nadmiernymi promieniami słonecznymi oraz przed tym, co może spaść z drzewa na głowę, dodatkowo pozwala na pozostanie na powietrzu nawet podczas niewielkich opadów deszczu. Parasol ogrodowy jest niezbędnym akcesorium, gdy potrzebujemy przyjemnego cienia na tarasie lub w rekreacyjnej części ogrodu podczas urządzania grilla. Warto pamiętać, że parasol ogrodowy to niezbyt drogi zakup, dzięki któremu przebywanie na zewnątrz zmieni się w wypoczynek możliwy w każdych warunkach atmosferycznych. Przed zakupem prezentowanego elementu wyposażenia ogrodu należy zastanowić się aspektem estetycznym i funkcjonalnym parasola — nie może rozczarować nas swoimi walorami użytkowymi.

W naszym sklepie meble.pl dostępna jest szeroka ofert parasoli ogrodowych — wykonane w stylu klasycznym, nowoczesnym lub parasole proste, parasole z łamaną rurką i parasole boczne montowane do ściany. Który z tych modeli najlepiej sprawdzi się w Państwa ogrodzie? Zanim zakupimy nasz wymarzony parasol, trzeba zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Jak dużego parasola potrzebujemy — obliczając względny obszar ogrodu, jaki parasol powinien osłonić. Drugą niezwykle ważną kwestią jest domyślne przeznaczenie parasola. W przypadku kompletów wypoczynkowych idealnie sprawdzi się parasol ogrodowy zamontowany na ścianie lub łamany, dzięki czemu zbyt duża średnica parasola nie będzie psuła nam stworzonej kompozycji wypoczynkowej. Jeśli planujemy, aby parasol osłaniał większą przestrzeń, tworząc lekkie zadaszenie nad tarasem i częścią ogrodu, warto postawić na typ parasola ogrodowego typu żagiel.

Ceny parasoli są niezwykle zróżnicowane i zależą przede wszystkim od wielkości parasola, rodzaju materiału oraz rodzaju stelaża. Jeśli przeznaczeniem parasola ma być stałe stanie na zewnątrz, należy zastanowić się nad bardziej wytrzymałym modelem. Bardzo ważnym aspektem zakupu odpowiedniego parasola ogrodowego jest skupienie się na rodzaju materiału i faktora, który będzie dominował, np.: grubość materiału, wodoodporność materiału, możliwość zdjęcia z czaszy i uprania materiału, jak również zapewniany poziom ochrony przed światłem.

Parasole boczne oraz parasole montowane do ścian najlepiej sprawdzą się jako uzupełnienie kompletów wypoczynkowych. Producenci wybranych modeli parasoli ogrodowych oferują niezwykle szerokie możliwości ustawienia czaszy oraz mają te same czynniki, co w przypadku tradycyjnych parasoli ogrodowych. Tego typu modele nie muszą być ustawione pośrodku naszego zestawu wypoczynkowego lub stołu, aby idealnie chroniły przed słońcem. Tego typu parasole to jedne z najbardziej ekskluzywnych rodzajów ochrony przeciwsłonecznej.

Równie istotnym elementem wyboru parasoli ogrodowych są stojaki pod parasole, które zazwyczaj wykonane są z tworzywa sztucznego wypełnionego betonem. Dla osób, które zabierają ze sobą parasol na plażę, przydatnym dodatkiem z pewnością będzie uchwyt na parasol wbijany w ziemię. Do obciążenia parasola o mniejszych gabarytach wystarczy mniejszy stojak. Im większy parasol, tym cięższa powinna być postawa. Pod uwagę należy wziąć kilka dodatkowych czynników, m.in. czy parasol, który zakupiliśmy, nie powinien być bardziej dociążony tj. w przypadku parasola łamanego, który będzie w szczególności ciążył w jedną stronę. Warto pomyśleć o cięższej postawie również, gdy parasol stoi na dużej i otwartej przestrzeni — narażony jest na działanie porywczego wiatru. W zacisznym kacie ogrodu raczej nie powinniśmy się spotkać z tego typu problemami.

Dużo zależy — przede wszystkim wytrzymałość oraz sposób, w jaki trzeba dbać o parasol — od wyboru materiału, z jakiego wykonany jest przedmiot. Parasol drewniany, choć wygląda elegancko oraz klasycznie będzie wymagał od nas znacznie większej troski. Trzeba chronić go przed wilgocią oraz pasożytami. Ponadto konieczne jest lakierowanie i konserwacja — podczas okresu zimowego należy przechowywać go w suchej przestrzeni. W opozycji, parasole metalowe przeważnie dobrze radzą sobie z rdzą oraz nie wymagają aż tyle pracy, co parasole drewniane. Jednakże również powinny być chronione przed zbyt dużą wilgocią. Przy zakupie warto sprawdzić, czy są solidnie wykonane i odporne na podmuchy silnego wiatru.

Od inspiracji do zakupu