• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Zawiasy

Filtruj produkty

Zakres cenowy
Zakres cenowy
Status
Status
Element zawiasu
Element zawiasu
Typ zawiasu
Typ zawiasu
Rodzaj drzwi
Rodzaj drzwi
Materiał drzwi
Materiał drzwi
Zastosowanie specjalne
Zastosowanie specjalne
Gniazdo puszki
Gniazdo puszki
Kąt otwarcia
Kąt otwarcia
Długość zawiasu
Długość zawiasu
Producenci
Producenci
Materiał
Materiał
Mocowanie do frontu
Mocowanie do frontu
Wygięcie zawiasu
Wygięcie zawiasu
Prowadnik z eurośrubami
Prowadnik z eurośrubami
Typ prowadnika
Typ prowadnika
Kategoria Producenta
Kategoria Producenta
Element hamulca
Element hamulca
Kolor
Kolor
Długość
Długość
Wysokość
Wysokość
Głębokość
Głębokość
×

Zawiasy do drzwi

Każdy amator majsterkowania oraz pasjonat stolarstwa z pewnością zdaje sobie sprawę z faktu, że stworzenie funkcjonalnego mebla wymaga posiadania wielu niezbędnych elementów oraz akcesoriów. Aby zapewnić swoim meblom praktyczne zastosowanie oraz estetyczny wygląd, należy w odpowiedni sposób zadbać o ich właściwe wykonanie oraz prawidłowy montaż. To sprawi, że całe wnętrza nabierze elegancji, a także stanie się o wiele bardziej komfortowe oraz wygodne. Istnieje szereg elementów, bez których trudno jest wyobrazić sobie urządzenie jakiegokolwiek mieszkania. Należą do nich zawiasy, które pełnią funkcję zarówno użytkową, jak i ozdobną.

Zawiasy, które znajdują się w asortymencie, różnią się pomiędzy sobą pod wieloma względami. Można wybierać spośród zawiasów do szkła osiowych, puszkowych ze sprężyną lub bez niej, z hamulcem, splatanych, sprężynowych oraz taśmowych. Oferowane akcesoria przeznaczone są do drzwi bliźniaczych, nakładanych, a także wpuszczanych. Asortyment zawiera nie tylko pełne zestawy zawiasów, ale również jedynie ich elementy. Wśród tych produktów znajdują się między innymi ograniczniki otwarcia, podkładki kątowe, zawiasy do mebli typu Tip-On i Push, solidne hamulce, zaślepki do puszek, płytki montażowe, prowadniki, zaślepki zawiasów, a także zawiasy w komplecie z prowadnikami. Decydując się na zakup zawiasów, należy również zwrócić uwagę na materiał, a którego wykonane są drzwi. Będą się one różnić w zależności od tego, czy jest to płyta, drewno, czy też MDF. Wyróżnić można również zawiasy do ramki wąskiej aluminium, do ramki wąskiej drewnianej, do szkła oraz lustra. Wszystkie znajdujące się w asortymencie akcesoria pochodzą od renomowanych firm, które stanowią gwarancję niezawodnej solidności oraz wysokiej jakości produktów. Odpowiedni model zawiasów zależy jednak także od czynników takich, jak wielkość gniazda puszki na zawias, kąt otwarcia oraz długość samego elementu. Doskonałe dopasowanie zawiasów do miejsc ich mocowania ułatwia szeroki wybór materiałów, z których są one wykonane. Można zdecydować się między innymi na akcesoria zrobione z metalu, stali nierdzewnej, cynku niklowanego, stali ocynkowanej jasnej lub żółtej, stali malowanej proszkowo, tworzywa sztucznego lub stali z powłoką czarny onyks. Warto również poświęcić nieco uwagi typom mocowania oraz prowadników, wśród których również występują pewne różnice. Wysoka jakość oraz trwałość produktów sprawiają, że posłużą one bezawaryjnie przez długi czas. Z całą pewnością warto zdecydować się na te akcesoria, które znacząco wpłyną na komfort nie tylko pracy przy składaniu mebli, ale również ich późniejszego użytkowania. Uniwersalny charakter zawiasów sprawia natomiast, że sprawdzają się one w przypadku różnych rodzajów mebli, dzięki czemu z pewnością uda się dopasować właściwe elementy do dowolnego wyposażenia wnętrza. W każdym z pomieszczeń spełnią swoją rolę doskonale, zapewniając całkowitą satysfakcję oraz pełen komfort użytkowania mebli.

Szeroki wybór zawiasów oraz ich elementów gwarantuje możliwość wyboru odpowiedniego modelu każdemu, nawet bardzo wymagającemu klientowi. Łatwy oraz niezwykle szybki montaż sprawia natomiast, że bez problemu można w sposób samodzielny przymocować wszystkie zakupione elementy, nie korzystając przy tym z pomocy fachowca. Dzięki niezwykle bogatemu asortymentowi, wybrane zawiasy spełnią funkcję nie tylko czysto praktyczną, ale również staną się subtelną ozdobą dodającą meblom elegancji oraz szyku. W ten sposób można z łatwością połączyć funkcjonalność pomieszczenia z jego estetyką.

Od inspiracji do zakupu

Zawiasy do drzwi - sklep meble.pl

Jak dobrać odpowiednie akcesoria/zawiasy do mebli? – poradnik użytkownika

Poszukiwanie idealnych akcesoriów i zawiasów do mebli – jak się do tego zabrać?

Prowadząc remont mieszkania czy wymieniając stare meble na nowsze, warto zadbać o dopasowanie odpowiednich akcesoriów do mebli.
więcej