• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Materace

Filtruj produkty

Zakres cenowy
Zakres cenowy
Status
Status
Marki
Marki
Miejsce użytkowania
Miejsce użytkowania
Cechy materaców
Cechy materaców
Twardość
Twardość
Warstwy dodatkowe
Warstwy dodatkowe
Rozmiar
Rozmiar
Kolor
Kolor
Materiał
Materiał
Długość
Długość
Wysokość
Wysokość
Głębokość
Głębokość
×
Materac POLARIS 90x200 Materac POLARIS 90x200 Materac POLARIS 90x200
prev
next
Materac kieszeniowy ANDANTE 90 Materac kieszeniowy ANDANTE 90
prev
next
Materac sprężynowy POLARIS 180 Materac sprężynowy POLARIS 180
prev
next
-30%
Materac rehabilitacyjny OPAL 160
1 849,00 PLN2 645,00 PLN
Materac piankowy LUNA 120 Materac piankowy LUNA 120
prev
next
Materac piankowy NEPTUN 180 Materac piankowy NEPTUN 180
prev
next
Materac na stelażu POLARIS 160 Materac na stelażu POLARIS 160 Materac na stelażu POLARIS 160
prev
next
Materac piankowy NEPTUN 160 Materac piankowy NEPTUN 160
prev
next
-30%
Materac rehabilitacyjny OPAL 90
1 154,00 PLN1 657,00 PLN
Materac na stelażu POLARIS 140 Materac na stelażu POLARIS 140 Materac na stelażu POLARIS 140
prev
next

Materace

Na komfort snu bardzo duży wpływ ma to czego nie widać w ogólnym wystroju sypialni, czyli stelaż i materac. Najzdrowsze dla kręgosłupa są stelaże przypominające drabinkę, wykonane z drewnianych, lekko wygiętych, połączonych ze sobą listewek. W stelażu bardzo ważna jest gęstość rozstawienia listewek. Im mniejsze między nimi odstępy i większa ich ilość tym lepiej. Znaczenie dla komfortu ma też elastyczność listewek. Materac z kolei powinien być wygodny i zdrowy, a także dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji. Materac wybieramy dostosowując go do swojej wagi, pozycji w jakiej śpimy i oczywiście wielkości łóżka. Dobrym wyborem dla osób lubiących spać na boku będzie materac sprężynowy kieszonkowy lub grubszy, lateksowy. Ci, którzy śpią najczęściej w pozycji na wznak, mogą wybierać miedzy materacem lateksowym, sprężynowym lub lateksowo- kokosowym. Przy częstej zmianie pozycji w czasie snu, warto wybrać materace dopasowujące się do kształtu ciała, czyli takie o wysokiej elastyczności. Szeroki wybór różnorodnych materacy i stelaży, pozwoli dobrać odpowiedni model i stworzyć w swojej sypialni idealne warunki do komfortowego odpoczynku i relaksu.
Prezentowane stelaże charakteryzują się dużą gęstością i liczbą listewek, dzięki czemu stworzą idealne warunki do wygodnego i zdrowego snu. Niektóre z nich mają możliwość regulacji twardości. Można wtedy dopasować twardość listew, w środkowej części stelaża i uzyskać odpowiednie dla siebie warunki do spania. Zastosowanie elastycznych, drewnianych listewek, zapewnia odpowiednie dopasowanie się materaca, który będzie leżał na stelażu, do kształtu ciała. Równomierne rozłożenie masy materaca jest możliwe, dzięki zmniejszonym do minimum odstępom miedzy listewkami. Ma to wpływ na wydłużenie eksploatacji materaca. Niektóre ze stelaży mają możliwość regulowania ustawienia zagłówka i podnóżka. Stelaże regulowane ręcznie instaluje się w ramie łóżka na stałe. Stelaż warto wybrać do materaca bo np. regulowany stelaż z podnoszonym zagłówkiem, może uszkodzić sprężyny położonego na nim materaca sprężynowego. Stelaże regulowane najlepiej współpracują z materacami piankowymi i lateksowymi. Niektóre z regulowanych stelaży pozwalają na płynną regulację pozycji ciała od leżącej do siedzącej. W tych modelach wykorzystywane są najnowsze rozwiązania i technologie jak np. regulacja elektryczna. Te stelaże są bardzo dobre jakościowo, niektóre z nich posiadają większą regulację stref, niż stelaże regulowane ręcznie.
Bogata oferta materacy lateksowych, sprężynowych, ze sprężyn kieszonkowych lub z pianki poliuretanowej na łóżka jedno i dwuosobowe, pozwolą wybrać odpowiedni dla jakości odpoczynku model. Materace lateksowe zapewniają wysoki komfort użytkowania. Kilka stref twardości, oraz odpowiednia grubość bloku lateksowego, poprawia elastyczność materaca i wentylowanie jego wnętrza. Ten typ materacy cechuje bardzo duża wytrzymałość na odkształcenia i zużycie. Pozwala to na długotrwałe użytkowanie materaca, bez utraty jego właściwości takich jak: antygrzybiczność czy elastyczność punktowa. Materace sprężynowe kokosowe to z kolei bardzo komfortowy produkt, który przypadnie do gustu wielu osobom. Zastosowane w nich naturalne materiały sprawiają, że są one przyjazne dla alergików. Sprężyny kieszonkowe dają podparcie dla każdej części ciała. Większość materacy sprężynowych ma sprężyny obustronnie obłożone pianka poliuretanową, dzięki czemu są one bardzo komfortowe. Materace sprężynowe kieszonkowe wykonane są z materiałów przepuszczających wilgoć, dzięki czemu zapobiegają tworzeniu się bakterii. Materace te składają się ze sprężyn w osobnych kieszonkach, które idealnie dopasowują się do ciała niezależnie od wagi i wzrostu. Niektóre z materacy mają zdejmowany pokrowiec, który można prać w pralce, pozwala to na zachowanie go w czystości. Duża różnorodność dostępnych materacy i stelaży sprawia, że dobranie produktów spełniających oczekiwania, staje się niezwykle łatwe.

Od inspiracji do zakupu

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Jak wybrać łóżko do sypialni i na co zwrócić uwagę? Jakie są wymiary łóżek? Wybierz łóżko idealne, dzięki poradom w Meble.pl!

Materac kieszeniowy sprężynowy – zalety

Materac kieszeniowy sprężynowy – zalety

Materace sprężynowe kieszeniowe to udoskonalona wersja znanych od lat konstrukcji sprężynkowych. Każda ze sprężyn umieszczona jest w wykonanej najczęściej z fizeliny kieszonce. Następnie są one razem klejone. Dzięki temu sprężyna nie przemieszcza się i nie wydostaje na wierzch, jakby miało to miejsce w przypadku tradycyjnego materaca sprężynowego. Nic zatem dziwnego, że tego typu materace są tak popularne. Jakie są ich zalety?