• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Prowadnice do szuflad Prowadnice rolkowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy
Zakres cenowy
Status
Status
Rodzaj prowadnic
Rodzaj prowadnic
Funkcje dodatkowe prowadnic
Funkcje dodatkowe prowadnic
Wysuw prowadnicy
Wysuw prowadnicy
Długość prowadnic
Długość prowadnic
Maksymalne obciążenie prowadnicy
Maksymalne obciążenie prowadnicy
Produkt
Produkt
Kolor pokrycia
Kolor pokrycia
Producenci
Producenci
Materiał
Materiał
Wysokość profilu prowadnicy
Wysokość profilu prowadnicy
Grubość profilu prowadnicy
Grubość profilu prowadnicy
Kategoria Producenta
Kategoria Producenta
Długość
Długość
Wysokość
Wysokość
Głębokość
Głębokość
×

Prowadnice rolkowe

Prowadnice rolkowe należą do grupy akcesoriów meblowych. Podobnie jak prowadnice kulkowe są one bardzo istotnym elementem szuflad. Znajdują one swoje zastosowanie w przypadku mebli łazienkowych, kuchennych czy pokojowych, bo we wszystkich nich są szuflady, dzięki którym możliwe jest komfortowe przechowywanie przedmiotów. Wybór prowadnicy nie jest prostym zadaniem. Trzeba określić co będziemy w niej przechowywać, co pozwoli na wybór prowadnicy o odpowiednim udźwigu. Nie bez znaczenia jest także wysuw prowadnicy, który mówi o tym jak daleko szuflada może zostać wysunięta poza korpus mebla. Prowadnice mogą być także wyposażone w funkcje dodatkowe jak, np. cichy domyk lub funkcja push-open ( pozwala na otworzenie szuflady tylko przez delikatne naciśnięcie jej frontu). Prezentowane prowadnice rolkowe cechują się wytrzymałością i estetycznym wyglądem. Sprawią one, że szuflady będą zamykać się płynnie i bez hałasu. Dzięki temu, że wykonane zostały z metalu są odporne na odkształcenia. Daje to gwarancję długotrwałego, a jednocześnie bardzo komfortowego użytkowania mebli. Prowadnice te posiadają bardzo płynny mechanizm wysuwu, który cechuje się prostym montażem.


Prowadnice rolkowe 230 M zostały wyposażone w system samodomykania Blumatic. Jest to grawitacyjne domkniecie się szuflady. Wykonane są one z metalu lakierowanego proszkowo na kolor kremowo-biały. W przypadku tych prowadnic rolki jezdne zrobione są z tworzywa. Posiadają one blokadę wyjęcia. To doskonałe zabezpieczenie przed przypadkowym wyjęciem szuflady, np. przez dziecko. Prowadnice te mają obciążenie dynamiczne 25 kg. Cechują się one częściowym wysuwem (75 %). Produkowane są one w długościach: od 25 do 80 cm (kolor kremowo-biały), oraz od 25 do 60 cm (kolor brązowy).

Na uwagę zasługują także prowadnice rolkowe, które posiadają zintegrowany system zabezpieczenia szuflady dla długości od 30 cm. Prowadnice te są dwustronne i cechują się 100 % wysuwem. Zapewnia to bardzo dużą wygodę w codziennym użytkowaniu mebli. Obciążenie dynamiczne przy pełnym wysuwie wynosi 30 kg. Takie prowadnice sprawdzą się zarówno w przypadku mebli kuchennych jak i mebli pokojowych. Zastosowanie takich prowadnic sprawia, że odsuwanie i zasuwanie szuflady staje się bardzo łatwe. Dodatkowo korzystanie z szuflad odbywa się płynnie i bez uciążliwego hałasu.

Warto wspomnieć także o prowadnicach rolkowych o długości 30 cm. Wykonane są one z metalu lakierowanego na biało. Rolki jezdne zostały zrobione z tworzywa. Obciążenie dynamiczne w przypadku tych prowadnic wynosi 25 kg. Posiadają one blokadę wyjęcia. Zastosowany w tych prowadnicach mechanizm sprawia, że poruszają się one cicho. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku mebli w sypialni, salonie, i pokoju dziecka. Blokada wyjęcia nie pozwoli na wyjęcie przez dziecko szuflady z mebla, co mogłoby się skończyć urazem.

Dostępne są także prowadnice rolkowe wykonane ze stali. Przeznaczone są one do wysokich obciążeń. Ich długość to 70 cm, a wysokość 60 mm. Profil jest stalowy ze wzmocnionym kołnierzem, natomiast rolka jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Oba te elementy zapewniają stabilną pracę prowadnicy. Wykonanie prowadnicy z ocynkowanego profilu stalowego gwarantuje jej wysoką jakość i wytrzymałość. Dzięki temu będzie można ją użytkować przez bardzo długi czas. Takie prowadnice doskonale sprawdzą się w przypadku mebli warsztatowych czy garażowych, które przechowują ciężkie narzędzia. Prowadnice posiadają odpowiednie wyprofilowanie, które zatrzymuje rolkę w położeniu końcowym po wysunięciu szuflady.

Bogata oferta różnych prowadnic rolkowych pozwoli na wybór zgodny z indywidualnymi preferencjami i potrzebami.

Od inspiracji do zakupu