• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Środki pielęgnacyjne

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Status

Status

Marki

Marki

Szerokość

Szerokość
0

Wysokość

Wysokość
0

Głębokość

Głębokość
0
×

Środki pielęgnacyjne

Aby meble na długo zachowały swój kolor oraz fakturę obicia należy używać do ich pielęgnacji odpowiednio dobranych środków pielęgnacyjnych. Większość mebli tapicerowanych takich jak sofy, fotele, krzesła czy kanapy to zakup na lata, jednak z biegiem czasu ulegają one zniszczeniu, co często też związane jest z ich nieprawidłową pielęgnacją i użytkowaniem. A przecież meble są podstawowym elementem wyposażenia wnętrz. To dzięki nim dom jest funkcjonalny i komfortowy. Różnego rodzaju impregnaty mają zabezpieczać meble przed zabrudzeniami i plamami, nadmiernym zużywaniem się tkaniny, a także przed chłonięciem wilgoci z otoczenia, tłuszczem czy ludzkim potem. Środki pielęgnacyjne odświeżają też kolor sprawiając, że meble przez wiele lat wyglądają jak nowe.

Prezentowane środki pielęgnacyjne to różne rodzaje preparatów czyszczących do tkanin, do skóry gładkiej, do pielęgnacji i czyszczenia mebli skrzyniowych okleinowanych oraz lakierowanych, a także do mycia luster. Dostępne są także środki pielęgnacyjne do usuwania przebarwień ze skór (naturalnych i sztucznych), oraz zestawy pielęgnacyjne do skór. Bogata gama różnych środków pielęgnacyjnych ułatwi utrzymanie mebli w czystości i doskonałym wyglądzie.
Meble ze skóry wymagają szczególnej troski. Skóra jest pięknym i trwałym materiałem nie oznacza to jednak, że pod wpływem codziennego użytkowania (kontaktu z brudem, potem) nie zużywa się. Skórzane meble dają wrażenie luksusu, są eleganckie i prestiżowe, by zachować ich doskonały wygląd i cieszyć się ich długotrwałym użytkowaniem, warto skorzystać z gotowych zestawów do pielęgnacji mebli skórzanych. Środki pielęgnacyjne w postaci zestawów składających się z preparatów do pielęgnacji, gąbki i specjalnej ściereczki to program pielęgnacyjny, który można zapewnić swoim meblom dwa razy w roku. Używanie tych środków pielęgnacyjnych nie tylko usuwa plamy i eliminuje zabrudzenia, ale także zapewnia ochronę gwarantującą oryginalną jakość nawet po latach użytkowania.
Środki pielęgnacyjne do tkanin sprawdzą się do czyszczenia wszystkich mebli tapicerowanych tkaninami takich jak: fotele, kanapy, narożniki, sofy czy krzesła. Specjalnie opracowana receptura tych płynów nie tylko szybko skutecznie i łatwo czyści wszystkie zabrudzenia z powierzchni mebli, ale także nie pozwala przeniknąć cząsteczką brudu w głąb wyczyszczonej powierzchni poprzez codzienne użytkowanie. Takie preparaty nie osłabiają też koloru, dzięki czemu meble na długo zachowują elegancki wygląd.
Impregnaty to z kolei środki pielęgnacyjne, które odświeżają kolor i skutecznie zabezpieczają tkaninę przed zabrudzeniem, a także przed jej nadmiernym zużywaniem. Takie środki pielęgnacyjne tworzą nietłustą powłokę na powierzchni tkaniny, która nie pozostawia śladów i ułatwia kolejne procesy czyszczenia. Te środki pielęgnacyjne nie powodują też przenoszenia kolorów gdy tkanina nie jest jednobarwna.
Środki pielęgnacyjne do mycia szyb luster i powierzchni szklanych to niezastąpiona pomoc w codziennej pielęgnacji wszystkich mebli z elementami szkła, z szybami, witrynami i oczywiście luster. Te środki pielęgnacyjne skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia, pozostawiając krystaliczny blask mytych powierzchni. Używając ich nie trzeba dodatkowo wycierać do sucha czy polerować powierzchni. Dodatkowo płyn ma działanie antystatyczne co opóźnia odkładanie się brudu i ułatwia jej ponowne mycie.
Środki do pielęgnacji i czyszczenia mebli skrzyniowych okleinowanych oraz laminowanych, nadają się zarówno do mebli matowych jak i tych z połyskiem. Polecane są do codziennej pielęgnacji mebli kuchennych, a także drzwi, powierzchni z tworzyw sztucznych czy ościeżnic.

Szeroka gama różnorodnych środków pielęgnacyjnych pod postacią płynów lub kremów, ułatwi dbanie o meble tapicerowane tkaniną, skórą naturalną i sztuczną, a także do czyszczenia i ochrony mebli skrzyniowych.

Od inspiracji do zakupu

Jak wyczyścić kanapę z materiału, skóry i ekoskóry?

Jak wyczyścić kanapę z materiału, skóry i ekoskóry?

Każdy chce, by meble służyły mu jak najdłużej i, co równie ważne, pięknie prezentowały się we wnętrzu. Jeśli chodzi o meble tapicerowane, takie jak kanapy czy fotele, warto dowiedzieć się, jak powinno przebiegać czyszczenie tapicerki meblowej. Wiele tu zależeć będzie od jej rodzaju. Jak zatem czyścić tapicerkę meblową, by przez lata wyglądała jak nowa?

Jak pielęgnować meble ze skóry ekologicznej?

Jak pielęgnować meble ze skóry ekologicznej?

Zestawy wypoczynkowe obite skórą ekologiczną to dość częsty widok w polskich domach. Ten rodzaj obicia to swoisty kompromis pomiędzy marzeniami o skórzanych meblach a ceną. Wbrew obiegowym opiniom takimi meblami też możesz cieszyć się przez lata. Kluczową sprawą jest tu to, by odpowiednio o nie dbać. Jak zatem czyścić meble ze skóry ekologicznej?

Jak czyścić meble ze skóry?

Jak czyścić meble ze skóry?

Skórzane meble to od lat synonim luksusu i dobrego smaku. W dzisiejszych czasach na szczęście coraz więcej osób może sobie na nie pozwolić. Jeśli jesteś posiadaczem skórzanego wypoczynku bądź planujesz jego zakup, Twoją głowę zaprząta myśl: jak czyścić meble skórzane? Możesz zdecydować się na domowe sposoby lub zaufać profesjonalnym środkom.