• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Materiały naprawcze

Filtruj produkty

Zakres cenowy
Zakres cenowy
Status
Status
Producenci
Producenci
Rodzaj
Rodzaj
Kolor retuszu
Kolor retuszu
Długość
Długość
Wysokość
Wysokość
Głębokość
Głębokość
×

Materiały naprawcze

Zarówno podczas urządzania domu czy mieszkania, jak i w czasie przeprowadzania remontu, może być konieczne dokonanie pewnych drobnych napraw. Co więcej, mimo najszczerszych chęci oraz pełnego profesjonalizmu w wykonywaniu prac, może się zdarzyć, że coś pójdzie nie tak, jak to na początku zaplanowaliśmy. Wówczas z pomocą przychodzą materiały naprawcze, które pomogą szybko i skutecznie naprawić wszelkie wyrządzone szkody oraz pozbyć się problemu. Dzięki tym produktom będziemy mogli zapomnieć o napotkanych kłopotach i znów cieszyć się urządzaniem naszego mieszkania. Zdecydowanie warto się w nie zaopatrzyć, szczególnie w przypadku, gdy majsterkowanie leży w kręgu naszych zainteresowań.

Materiały naprawcze łączą w sobie kilka różnych rodzajów produktów. Do tej kategorii zaliczają się gąbki i cykliny, lakiery, narzędzia różnego rodzaju, sztyfty-pisaki, a także woski miękkie oraz twarde. Produkty nadają się do wykonywania napraw na podłogach, drzwiach, oknach, a także meblach. Ich uniwersalny charakter sprawia, że zdecydowanie warto wejść w ich posiadanie. Dzięki gąbkom możliwe jest szlifowanie elementów wykonanych zarówno z drewna, jak i z metalu. Sporym ich atutem jest możliwość wielokrotnego użytkowania, a w tym celu wystarczy wypłukać gąbkę, która natychmiast gotowa jest do ponownego użycia. Lakiery zapewniają ochronę powierzchniom, na których są stosowane, dzięki czemu nie ulegają one zbyt szybko zniszczeniom. Dostępne są w wersji błyszczącej oraz półmatowej, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do odpowiednich mebli. Ich stosowanie zapewnia właściwą konserwację mebli, dzięki czemu znacznie zwiększa się ich odporność na uszkodzenia. Ponadto, za ich pomocą można skutecznie zabezpieczyć retusz wykonany innym dostępnym środkiem, dzięki czemu staje się on znacznie mniej widoczny. Aby szybko poradzić sobie z drobnym uszkodzeniem mebla, warto sięgnąć po sztyft lub pisak retuszujący. Doskonale sprawdzi się w walce z odbarwieniami, zadrapaniami, czy też pęknięciami. Pisaków można używać na różnych powierzchniach, zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Jeżeli chodzi o woski retuszujące, dają one możliwość dokonania szybkiej naprawy oraz wypełnienia powstałych rys, pęknięć, zadrapań, a także różnego rodzaju ubytków w drewnie oraz płytach fornirowanych. Wosk twardy doskonale sprawdzi się podczas retuszowania powierzchni narażonych na intensywną eksploatację. Przeznaczone są wyłącznie do użytku wewnątrz pomieszczeń. Dostępne są w wielu kolorach, między innymi białym, czarnym, czereśni, czy też dębu. Szeroki wybór oferowanych barw sprawia, że łatwo można dopasować kolor retuszu do mebla, który go wymaga. Dokonując napraw za pomocą wosku, warto skorzystać ze szpachelki wykonanej z PCV, która doskonale sprawdzi się podczas nakładania oraz wcierania wosku. Dobór odpowiednich środków oraz narzędzi znacznie ułatwi pracę, a także uczyni ją bardziej efektywną oraz komfortową. Wszystkie oferowane produkty cechuje wysoka jakość oraz wygoda w czasie ich użytkowania.

Odpowiednio dobrane materiały naprawcze zdecydowanie ułatwią retusz wszelkich błędów, które zdarzyły się w czasie przeprowadzania prac remontowych lub wykończeniowych w naszym mieszkaniu. Wysoka jakość produktów gwarantuje ich skuteczność oraz długotrwale widoczne efekty, natomiast szeroki wybór dostępnych opcji kolorystycznych pozwala doskonale dobrać odpowiedni do naszych mebli środek. Dzięki temu ubytek nie będzie nadmiernie widoczny, a całość harmonijnie się ze sobą skomponuje. Odpowiednia konserwacja oraz pielęgnacja naszych mebli sprawi, że będą nam one służyły przez wiele lat, zachowując przy tym wygląd całkiem nowych rzeczy.

Od inspiracji do zakupu

Jak usunąć zarysowania z mebli drewnianych lub z płyty?

Jak usunąć zarysowania z mebli drewnianych lub z płyty?

Nawet jeśli naprawdę bardzo dbasz o swoje meble, z czasem podczas ich użytkowania nie unikniesz uszkodzeń. Bardzo często zdarzają się nieestetyczne zarysowania na meblach wykonanych z drewna lub płyty meblowej. Czy jesteś skazany na przyzwyczajenie się do nich? Absolutnie nie! Na szczęście istnieją zarówno domowe, jak i profesjonalne środki do retuszowania rys na meblach.

Materiały naprawcze - sklep meble.pl

Jak uniknąć kosztownych napraw? Oto poradnik akcesoriów i materiałów naprawczych dla Twoich mebli

I. Szukanie rozwiązań

Często zdarza się, że nasze meble ulegają różnym defektom, takim jak rysy, pęknięcia, wgniecenia, czy ubytki w obrębie drewna.
więcej