×
Dzień Miesiąc darmowej dostawy na meble
Ważne do 30.06.2021, obowiązuje na wybrane produkty i wybrane formy płatności.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu
Kinkiety
×
prev
next
399,00 PLN
prev
next
320,00 PLN
prev
next
849,00 PLN
prev
next
699,00 PLN
prev
next
120,00 PLN
prev
next
549,00 PLN
prev
next
699,00 PLN
prev
next
Nowość
430,00 PLN
prev
next
320,00 PLN
prev
next
890,00 PLN
prev
next
360,00 PLN
prev
next
430,00 PLN
prev
next
440,00 PLN
prev
next
849,00 PLN
prev
next
799,00 PLN
prev
next
430,00 PLN
prev
next
1 099,00 PLN
prev
next
549,00 PLN
prev
next
380,00 PLN
prev
next
270,00 PLN

Kinkiety

Kinkiety zapewniają intymne i przyjemne dla oka światło, które w żadnym przypadku nie razi po oczach. Zapraszamy do przejrzenia oferty atrakcyjnych kinkietów ze strony sklepu internetowego meble.pl, które są niezwykle zróżnicowane pod względem wyglądu, atrakcyjnych dodatków oraz przede wszystkim generowanego światła. Ponadto kinkiet powinien być produktem specjalnie dostosowany do konkretnego wnętrza.

Kinkiet to lampa, która montowana jest na ścianie — chociaż zdarzają się również modele stojące. Obecne wzornictwo oraz innowacyjna budowa kinkietów rozwinęły się tak bardzo, że coraz częściej przypominają typowe lampy wiszące. Światło wydobywające się z kinkietu jest delikatne, dlatego idealnie sprawdza się w ramach codziennego użytkowania. Kinkiety wykorzystywane są na kilka sposobów: jako dodatkowe oświecenie dekoracyjne lub w miejscach, gdzie nie można przeznaczyć wystarczająco dużo przestrzeni na pokaźne lampy. Nie należy również zapomnieć o ich funkcji oświetlenia kierunkowego, np.: nad łóżkiem, nad biurkiem lub nad lustrem. Wybór poszczególnego rozwiązania zależy jednak przede wszystkim od preferowanej wielkości, zastosowanych materiałów oraz potencjalnego przeznaczenia.

Łazienka to przestrzeń, w której kinkiet może pełnić funkcję dodatkowego oświetlenia — najczęściej montowany jest bezpośrednio przy lustrze. Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania zawsze będą Państwo mogli dysponować odpowiednim światłem podczas wykonywania toalety. Kinkiet nie musi generować mocnego światła. Szczególnie polecaną barwą światła będzie ciepła biel.

Następnym miejscem, w którym można wykorzystać delikatne światło przepuszczane przez kinkiet, jest sypialnia. W tym przypadku kinkiet może odgrywać rolę stylowej lampki nocnej — zamontowanej bezpośrednio przy łóżku. Warto zakupić kinkiet z otwartym kloszem, który sprawi, że rzucany promień światła będzie bardziej wyraźny. Światło powinno podać bezpośrednio na książkę lub gazetę, którą czytamy. Kinkiet w sypialni nie powinien być wyłącznie traktowany jako dodatkowe oświetlenie, ponieważ może on pełnić funkcję oświetlenia głównego — ze względu na gustowną formę oraz stosowaną barwę światła, która wprowadzi do sypialni intymną atmosferę.

Równie idealnym miejscem do umieszczenia w niej kinkietów jest przedpokój oraz salon. Przedpokój to niezwykle specyficzne pomieszczenie, które oprócz funkcji użytkowej powinno mieć zagwarantowaną właściwą aranżację oświetleniową. Śmiało możemy zastąpić lampy sufitowe stylowymi kinkietami, które z pewnością idealnie wpiszą się w preferowany przez Państwa styl wnętrza. Natomiast w przestrzeni salonu warto skupić się na oświetleniu obszaru wypoczynkowego. Należy pamiętać, że w większym pokoju kinkiety nie mogą zastąpić nam ogólnego oświetlenia — powinny pełnić funkcję dekoracyjną lub wspomagającą. Warto zdecydować się na kinkiety o kloszach zamkniętych. Podczas wyboru konkretnych rozwiązań warto wziąć pod uwagę wystrój salonu oraz klimatyczny nastrój, jaki chcemy w nim osiągnąć. W opisywanej przestrzeni doskonale sprawdzi się nowoczesny kinkiet o nietypowych kształtach i minimalistycznej estetyce.

Kinkiet będzie świetnym uzupełnieniem wystroju schodów oraz kuchni, gdzie przejmuje rolę świetlówek do oświetlania blatów roboczych. Przy wyborze kinkietów na schody, warto zainteresować się akcesoriami oświetleniowymi, które równomiernie generują światło. Rodzaj oprawy kinkietów w dużej mierze decyduje, jakiej intensywności światło wydobywa się z kinkietu oraz w jakim kierunku jest skierowane. Na rynku coraz częściej można spotkać się z kinkietami w oprawie nieprzezroczystej lub transparentnej.

Poza kwestiami praktycznymi i funkcjonalnymi równie istotny jest poziom estetyki, który gwarantuje kinkiet. Stylowość uzyskiwana jest poprzez zastosowanie różnych kształtów technik wzornictwa. W sklepie meble.pl mogą Państwo znaleźć m.in.: kinkiety metalowe, szklane, drewniane — w kolorze czarnym, białym, naturalnym lub różnokolorowym. Zachęcamy do zakupów!

Od inspiracji do zakupu

Ciekawe żyrandole do salonu

Ciekawe żyrandole do salonu

W każdym pomieszczeniu domowym najistotniejsze jest właściwe oświetlenie. To ono w głównej mierze odpowiada za atmosferę i za możliwość wypoczynku, lub wręcz odwrotnie - za aktywność. Zależnie od siły światła, temperatury barwowej oraz samego źródła możemy bowiem decydować o klimacie w danym pomieszczeniu. W salonie niezbędny jest żyrandol, który zapewnia fantastyczny efekt swoją luksusowością i doskonałym wyglądem. Jaki żyrandol do salonu będzie najlepszym wyborem? Tego dowiesz się z niniejszego tekstu!

Oświetlenie kuchni - na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie kuchni - na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie nowego mieszkania lub gruntownym remoncie pojawia się pytanie – jakie oświetlenie kuchni najlepiej się sprawdzi? Czy wystarczy zainwestować w jedną sufitową lampę, czy konieczne jest zainstalowanie kilku elementów generujących światło? Wreszcie: czy lepsze będą tradycyjne rozwiązania, czy raczej nowoczesne oświetlenie kuchni LED? Podpowiadamy, jak osiągnąć estetyczny, a przy tym najbardziej ergonomiczny efekt.

Oświetlenie sufitowe do łazienki - na co się zdecydować?

Oświetlenie sufitowe do łazienki - na co się zdecydować?

Oświetlenie sufitowe wciąż jest najpopularniejszym rodzajem oświetlenia, wykorzystywanym w domach i w firmach. Świetnie potrafi rozjaśnić całą przestrzeń, a przy tym jest znakomicie widoczne, zatem pełni również funkcje dekoracyjne. W tej chwili dostępnych jest naprawdę wiele różnorodnych modeli takich lamp, które sprawdzą się w różnych pomieszczeniach. Część z nich wyprodukowano specjalnie z myślą o łazienkach, które są przecież przestrzeniami o szczególnych cechach i szczególnych wymaganiach. Jakie oświetlenie sufitowe łazienkowe wybrać? Które modele będą pasowały do jakich wnętrz? I gdzie szukać najlepszych rozwiązań?

Żyrandol glamour - najlepszy pomysł na stylowe mieszkanie

Żyrandol glamour - najlepszy pomysł na stylowe mieszkanie

Duży wpływ na powstanie tego stylu miały lata 40. i 50 - a właściwie hollywoodzkie kino tamtych lat i niezapomniane, pełne blasku i przepychu kreacje aktorskie Marleny Dietrich, Audrey Hepburn, czy Grace Kelly. Dzięki nim ludzi odreagowali powojenny kryzys, a aktorskie popisy tych pięknych pań masowo poruszyły wyobraźnię widzów na całym świecie. Ich piękne suknie stały się pewną inspiracją do chęci przenoszenia takiego luksusu, pełnego splendoru do wnętrz domów. Hollywoodzki, mieniący się styl nazwany został glamour. I przejawiał się odtąd zarówno w ubiorze, wnętrzach, jak i stylu życia. Dzisiaj nawet żyrandol dumnie prezentuje styl glamour i zdobi sufity mieszkań, których właściciele lubią żyć w pełnym luksusie.