• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Kółka

Filtruj produkty

Zakres cenowy
Zakres cenowy
Status
Status
Producenci
Producenci
Materiał
Materiał
Opcje kółek
Opcje kółek
Średnica kółka
Średnica kółka
Wysokość całkowita kółka
Wysokość całkowita kółka
Długość
Długość
Wysokość
Wysokość
Głębokość
Głębokość
×

Kółka do mebli

Jak w każdej dziedzinie życia, również podczas urządzania domu czy mieszkania zastanawiamy się, jak ułatwić sobie późniejsze w nim życie. Staramy się, aby mieszkanie w nim było komfortowe oraz jak najwygodniejsze. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się meble, które umożliwiają poruszanie się po pomieszczeniu za pomocą kółek. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które daje wiele praktycznych możliwości. Ich szeroki wybór sprawia, że z łatwością można dopasować odpowiednie dla swojego mebla kółka, których zamontowanie na zawsze odmieni jego charakter. Ze względu na stale rosnącą popularność kółek meblowych, ich asortyment również coraz bardziej się powiększa.

Meble na kółkach nie bez powodu cieszą się sporym powodzeniem. Posiadają bowiem sporo zalet, które skutecznie zachęcają do skorzystania z takiego rozwiązania, a ich montaż jest niezwykle łatwy oraz szybki. Sporą zaletą tego typu mebli jest fakt, że ich transport oraz przesuwanie w inne miejsce stają się o wiele łatwiejsze. W przypadku ciężkich mebli często trzeba się sporo namęczyć, aby zmienić jego położenie. Zamontowanie kółek sprawi, że kłopot zniknie, a przesunięcie mebla nie będzie już stanowiło żadnego problemu. Dzięki temu z łatwością będzie można odsunąć łóżko lub fotel, które stoją nam na drodze, na przykład w czasie sprzątania. Wybór kółek meblowych jest niezwykle szeroki i umożliwia dopasowanie ich w zależności od ich wytrzymałości na obciążenie, sposobu montażu oraz wielu innych czynników. Sporym atutem montażu kółek do mebli jest fakt, że wówczas nie powodują one zarysowań oraz zabrudzeń na podłodze, a ich transport staje się o wiele łatwiejszy oraz szybszy. Co więcej, łatwo przychodzi przemieszczanie się w obrębie pomieszczenia, dlatego fotele na kółkach często wykorzystywane są w biurach oraz gabinetach, gdzie wymagana jest ciągła dyspozycyjność pracowników. Montaż kółek meblowych jest niezwykle łatwy i nie wymaga wiele czasu, dzięki czemu można wykonać go samodzielnie, bez konieczności korzystania z usług profesjonalisty. Są one wyjątkowo funkcjonalne, dlatego korzysta się z nich nie tylko w domach oraz biurach, ale także w restauracjach, hotelach oraz wielu innych instytucjach. Montuje się je najczęściej przy wózkach gastronomicznych, stolikach, fotelach obrotowych, a także regałach. Kółka meblowe są często wyposażone w hamulce, które umożliwiają unieruchomienie mebla w dowolnym momencie, dzięki czemu można z łatwością dostosować jego funkcje do swoich aktualnych potrzeb. Wykonywane są głównie z metalu, tworzywa lub kauczuku, które stanowią wysokiej jakości materiały charakteryzujące się niezwykłą trwałością oraz solidnością. Ponadto, mogą one być stosowane na dowolnej powierzchni, zarówno na posadzce wykonanej z drewna, jak i płytek, a także na wykładzinie oraz dywanie. Kółka meblowe dostępne są w różnych kolorach oraz rozmiarach, co umożliwia dopasowanie ich do dowolnego mebla, a także do dowolnej stylistyki. Uniwersalne i praktyczne zastosowanie kółek meblowych oraz ich wyjątkowa funkcjonalność sprawiają, że są one coraz częściej stosowane.

Kółka montowane do mebli stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem zarówno w domach oraz mieszkaniach, jak i w biurach, restauracjach, czy hotelach. Dzięki solidności materiałów, z których są wykonywane, gwarantują one długotrwałe oraz niezwykle komfortowe użytkowanie produktu. Szeroki asortyment kółek meblowych sprawia, że każdy jest w stanie dopasować je do swojego mebla. Można dopasować je ze względu na rozmiar, kolor, maksymalne obciążenie, a także materiał, z którego zostały wykonane. Bez względu na różnice dzielące kółka meblowe, niezmiennie cechuje je trwałość oraz solidność wykonania, która umożliwia korzystanie z nich przez długi czas.

Od inspiracji do zakupu

Kółka do mebli - sklep meble.pl

Jak dobrać idealne kółka do mebli – poradnik akcesorii użytkowych

Kółka jako element dekoracyjny mebli

Często podczas aranżowania wnętrza, decydujemy się na wymianę elementów mebli czy na kolejną metamorfozę naszego domu, przez co uda nam się uzyskać pożądany efekt wizualny oraz funkcjonalny.
więcej