• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Prowadnice meblowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Rodzaj prowadnic

Rodzaj prowadnic

Funkcje dodatkowe prowadnic

Funkcje dodatkowe prowadnic

Wysuw prowadnicy

Wysuw prowadnicy

Długość prowadnic

Długość prowadnic

Maksymalne obciążenie prowadnicy

Maksymalne obciążenie prowadnicy

Produkt

Produkt

Kolor pokrycia

Kolor pokrycia

Producenci

Producenci

Materiał

Materiał

Grubość profilu prowadnicy

Grubość profilu prowadnicy

Wysokość profilu prowadnicy

Wysokość profilu prowadnicy

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta

Długość

Długość

Wysokość

Wysokość

Głębokość

Głębokość
Prowadnice kulkowe
×

Prowadnice kulkowe

Prowadnice kulkowe to jedne z najważniejszych elementów wykończeniowych. Stanowią one istotny element systemu szuflad. To grupa akcesoriów meblowych, która jest narażona na codzienną bardzo intensywną pracę. Niezwykle ważne jest więc, by były one odpowiednio dobrane i bardzo solidne. Od ich jakości zależy wysokość komfortu przy użytkowaniu szuflad. Prowadnice odpowiadają bowiem za płynne otwieranie i zamykanie szuflad. Ma to szczególne znaczenie w przypadku gdy szuflady są mocno obciążone. Prowadnice kulkowe można stosować praktycznie we wszystkich meblach ponieważ mają one duży udźwig. Doskonale sprawdzają się te, które gwarantują cichy i delikatny domyk. Prezentowane prowadnice kulkowe cechują się solidnością wykonania i wysokim komfortem użytkowania. Dostępne są prowadnice kulkowe z częściowym i pełnym wysuwem. Dzięki temu można wybrać zgodnie z własnymi potrzebami i upodobaniami. Prowadnice te w porównaniu z prowadnicami rolkowymi mają dużo większą tolerancję na zakres temperatur.

Prowadnice kulkowe o długości 350 mm zrobione zostały ze stali ocynkowanej. To bardzo wytrzymały i trwały materiał wykonania. Przystosowane są one do dużych obciążeń (35 kg) na parę prowadnic. Wysokość tych prowadnic wynosi 35 mm. Występują one też w innych długościach: 250 mm, 300 mm, 400 mm, 450 mm, 500 mm, 550 mm i 600 mm. Prowadnice te zapewniają całkowity wysuw. Jest do bardzo wygodne i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Prowadnice takie są uniwersalne i znajdą swoje zastosowanie do niemal wszystkich szuflad.

Na uwagę zasługują także prowadnice kulkowe z hamulcem. Mają one długość 400 mm. Modele te wykonane są ze stali ocynkowanej. Prowadnice te przystosowane są do obciążeń 35 kg. Cechują się one całkowitym wysuwem. Mają wysokość 45 mm. Takie prowadnice doskonale znoszą nawet większe obciążenia i nie dopuszczają do samodzielnego otwierania się szuflad. Prowadnice te zostały wykonane z wytrzymałego materiału (stal ocynkowana ), dzięki temu pozwolą się cieszyć długotrwałą wygodą korzystania z mebli.

Ciekawym rozwiązaniem są także prowadnice kulkowe z funkcją Push-Open. To system wspomagający otwieranie. Prowadnica ta pozwala na komfortowe otwieranie szuflady poprzez lekkie naciśnięcie frontu. Zastosowany w tym przypadku system jest zintegrowany z prowadnicą i nie wymaga żadnych dodatkowych mechanizmów. Takie praktyczne rozwiązanie daje olbrzymie możliwości tworzenia mebli. Najważniejsze zalety takich prowadnic to możliwość otwierania przez lekkie naciśniecie frontu, brak konieczności stosowania uchwytów. To bardzo komfortowe i innowacyjne rozwiązanie ( nie trzeba używać rąk, by otworzyć szufladę). Prowadnice te umożliwiają też pełen wysuw, który zapewnia lepszy dostęp do wnętrza szafki. Prowadnice te zrobione zostały ze stali ocynkowanej. Przystosowane są do obciążeń 45 kg na parę prowadnic. Wysokość ich profilu wynosi 45 mm.
Warto wspomnieć także o wysokiej klasy prowadnicach kulkowych zrobionych ze stali pokrytej jasnym cynkiem. Mają one zintegrowany mechanizm dotykowego otwierania szuflady tylko poprzez naciśnięcie. Dzięki temu możliwe jest otwieranie bez uchwytów. Prowadnice te pozwalają na 100% wysuw. Posiadają one zatrzask w pozycji wsuniętej. Umożliwiają także szybkie rozłączanie szuflady.

Prezentowane prowadnice kulkowe cechują się wysoką jakością wykonania co wpływa też na dużą wygodę podczas użytkowania mebli. Prowadnice te są łatwe w montażu w szafkach i szufladach. Stanowią o tym materiały z jakich są wykonane. Stal to materiał który daje prowadnicy odporności i wytrzymałość na uszkodzenia. To gwarancja długoletniego użytkowania mebli.
Od inspiracji do zakupu