• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Prowadnice do szuflad

Filtruj produkty

Zakres cenowy
Zakres cenowy
Status
Status
Rodzaj prowadnic
Rodzaj prowadnic
Funkcje dodatkowe prowadnic
Funkcje dodatkowe prowadnic
Wysuw prowadnicy
Wysuw prowadnicy
Długość prowadnic
Długość prowadnic
Maksymalne obciążenie prowadnicy
Maksymalne obciążenie prowadnicy
Produkt
Produkt
Kolor pokrycia
Kolor pokrycia
Producenci
Producenci
Materiał
Materiał
Grubość profilu prowadnicy
Grubość profilu prowadnicy
Wysokość profilu prowadnicy
Wysokość profilu prowadnicy
Kategoria Producenta
Kategoria Producenta
Przeznaczenie mechanizmu
Przeznaczenie mechanizmu
Długość
Długość
Wysokość
Wysokość
Głębokość
Głębokość
×

Prowadnice do szuflad

Żadna, nawet najpiękniejsza i najlepiej dobrana do wystroju szuflada nie jest w stanie funkcjonować bez pewnych elementów montażowych. Mowa tu przede wszystkim o prowadnicach do szuflad, które umożliwiają ich otwieranie oraz zamykanie. Odpowiednio dobrane prowadnice sprawią, że nasze szuflady będą działać bez zarzutu, a ich funkcjonowanie nie będzie nastręczało nam żadnych problemów. W asortymencie znajduje się szeroki wybór różnorodnych prowadnic do szuflad, dzięki czemu każdy, nawet najbardziej wymagający klient, będzie w stanie dobrać wariant odpowiedni dla siebie oraz swoich mebli. W związku z istotną funkcją pełnioną przez te akcesoria, warto dobrze rozważyć kilka kwestii przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad typem prowadnic, jaki preferujemy. Wszystko zależy od rodzaju szuflady, jaką planujemy w nie wyposażyć. Generalnie wśród prowadnic wyróżnia się trzy warianty: prowadnice rolkowe, prowadnice kulkowe oraz prowadnice do szuflad dolnego montażu. Pierwsze z nich najczęściej montowane są w szufladach meblowych, które wyposażone są w prowadnicę zamontowaną na dole systemu. Ich montaż jest wyjątkowo łatwy, a dzięki prostej konstrukcji bardzo rzadko się one psują. Charakteryzują się częściowym wysuwem o obciążeniu do 25 kilogramów. Prowadnice kulkowe cechuje nieco bardziej skomplikowana budowa, która umożliwia zwiększenie obciążenia szuflady nawet do 50 kilogramów. Ciekawym rozwiązaniem jest prowadnica ze spowalniaczem, który wyciszy zamykanie naszej szuflady spowalniając ten proces przy samym końcu. Dzięki temu nie tylko zredukujemy hałas towarzyszący zamykaniu szuflady, ale także zapobiegniemy uszkodzeniu naszych mebli. Warto również zastanowić się nad możliwością skorzystania z końcowej blokady wysuwu, która zabezpieczy szufladę przed ewentualnym wypadnięciem. Ostatni rodzaj prowadnic to te montowane pod szufladą. Umożliwiają jej płynny ruch, a ich obciążenie wynosi do 30 kilogramów. Prowadnice dostępne w asortymencie różnią się między sobą również materiałem, z którego są wykonane. Można wybierać spośród elementów z metalu, stali malowanej proszkowo, stali ocynkowanej jasnej oraz tworzywa sztucznego. Ponadto, prowadnice dostępne są w różnych kolorach, można więc zdecydować się na elementy białe, brązowe, czarne, kremowo-białe, srebrne lub szare. Aby zwiększyć funkcjonalność naszych prowadnic, warto rozważyć wybór takich, które wyposażone są w dodatkowe funkcje, takie jak blokady, hamulce-samodomknięcie, opcje regulacji i montażu, rozłączanie, wspomaganie otwarcia i zamknięcia, zabezpieczenia przed wysunięciem oraz zatrzaski. Bardzo istotną kwestią w przypadku doboru tego typu elementów jest również dopasowanie ich odpowiedniej długości, wysokości, grubości, a także maksymalnego obciążenia. Odpowiedni dobór prowadnic sprawi, że nie ulegną one zbyt szybko awarii i posłużą nam przez wiele lat. W asortymencie, oprócz prowadnic, znajdują się również elementy służące do ich montażu, które gwarantują właściwe przymocowanie prowadnic oraz ich prawidłowe działanie.

Jak widać, prowadnice do szuflad stanowią niezbędny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania. To właśnie one sprawiają, że nasze szafki oraz szuflady działają bez zarzutu, a korzystanie z nich staje się znacznie bardziej komfortowe. Właściwie dobrane prowadnice do szuflad sprawią, że nasze szuflady staną się jeszcze bardziej praktyczne oraz wygodne w użyciu. Wysoka jakość materiału gwarantuje solidność oraz trwałość konstrukcji, natomiast szeroki wybór kolorów daje możliwość idealnego dopasowania elementów do naszego wystroju oraz konkretnych mebli.

Od inspiracji do zakupu

Prowadnice do szuflad - sklep meble.pl

Jak wybrać najlepsze prowadnice do szuflad – poradnik z akcesoriami do mebli

Jakie są różne rodzaje prowadnic do szuflad i ich zalety?

Prowadnice kulkowe

Prowadnice kulkowe to popularny i uniwersalny typ prowadnic, który charakteryzuje się płynnym i cichym przesuwaniem szuflad.
więcej