Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Podnośniki do mebli

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Producenci

Producenci

Liczba frontów

Liczba frontów

Wymaga zawiasu

Wymaga zawiasu

Zatrzymanie w dowolnej pozycji

Zatrzymanie w dowolnej pozycji

Minimalna szerokość korpusu

Minimalna szerokość korpusu

Element podnośnika

Element podnośnika

Funkcje dodatkowe podnośników

Funkcje dodatkowe podnośników

Maksymalna szerokość korpusu

Maksymalna szerokość korpusu

Kąt otwarcia

Kąt otwarcia

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta

Minimalna wysokość korpusu

Minimalna wysokość korpusu

Maksymalna wysokość korpusu

Maksymalna wysokość korpusu
Blum
×

Podnośniki Blum

Podnośniki to bardzo przydatne i funkcjonalne akcesoria meblowe. Prezentowane podnośniki producenta Blum to seria praktycznych akcesoriów stosowanych w uchylnych frontach szafek górnych. Największą zaletą tych podnośników jest brak konieczności użycia siły podczas otwierania i cichy domyk szafek. Podnośniki takie najczęściej montuje się w górnych szafkach, np. pokojowych lub kuchennych. Akcesoria te są łatwe i szybkie w montażu, a znacznie usprawniają i podnoszą funkcjonalność mebli. Marka Blum to znane i doceniane przedsiębiorstwo rodzinne o międzynarodowym zasięgu. Ich innowacyjne systemy zawiasów, szuflad, a także podnośników do górnych frontów znacznie podnoszą komfort ruchu we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych.

Podnośniki Aventos HK-XS dedykowane są jako mocowanie frontu wykonanego z płyty, drewna, lub szerokiej ramki aluminiowej. Wykonane są one ze stali i mają długość 43 mm. W zastosowaniu podnośnika bardzo ważne jest by był on dopasowany do ciężaru, który ma podnieść. Wybierając podnośnik ważne są także wymiary, a wiec szerokość i wysokość frontu. Przy wyborze podnośnika należy też zwrócić uwagę na to czy są one przeznaczone do frontów jednoczęściowych czy też dwuczęściowych. Z podnośnikiem należy też zakupić odpowiednie mocowania. Ich rodzaj zależy od materiału, z którego wykonane są fronty. Zupełnie inne mocowania znajdują swoje zastosowanie do frontów drewnianych, a inne do frontów aluminiowych.
Mocowania korpusu do Aventos HK/XS zrobione zostały ze stali. Do takiego mocowania należy dokupić wkręty, które sprzedawane są osobno.

Na uwagę zasługują także podnośniki do niskich frontów tej marki. Siłowniki te dedykowane są do pojedynczego, małego, uchylnego frontu. Przeznaczone są one do wysokości korpusu od 240 do 600 mm. Głębokość wewnętrzna to minimum 125 mm. Produkowany jest on w trzech mocach w zależności od wysokości i wagi frontu. Takie podnośniki idealnie nadają się do małych szafek górnych. Doskonale będą pasować także do korpusów o niewielkiej głębokości wewnętrznej, np. z wyciągiem kuchennym, lub w szafce łazienkowej. Jedną z jego zalet jest to ze zamyka się delikatnie i cicho. Dzieje się tak dzięki kombinacji z zawiasami CLIP top BLUMOTION. Dodatkowo dzięki takim podnośnikom możliwe jest zachowanie wyważonego komfortu ruchu- niewielka siła jest potrzebna do jego uruchomienia. Warto wspomnieć, że te podnośniki dają możliwość zatrzymania na każdej wysokości. Daje to duży komfort podczas otwierania i zamykania szafki. Aby zamontować taki siłownik należy dokupić osobno mocowanie frontu i mocowanie korpusu, oraz zawisy z prowadnikami. Montaż jest bardzo prosty i nie wymaga użycia narzędzi.

Ciekawym rozwiązaniem są także siłowniki będące elementami systemu Aventos HF. Podnośniki te są kompatybilne z Servo-drive. Siłowniki te mają zastosowanie do unoszenia i składania w środku dwuczęściowego frontu podczas otwierania. Przeznaczone są do frontu uchylno-składanego. Doskonale nadają się do wysokich szafek górnych. Dzięki nim uchwyt jest dostępny w każdej pozycji otwarcia. Minimalna głębokość korpusu to 278 mm. Największymi zaletami tych podnośników jest to, że zamykają się cicho i delikatnie oraz bardzo lekko się otwierają. To wpływa na wysoki komfort użytkowania mebli.

Warto wspomnieć także o zestawie siłowników do uchylnego pojedynczego fontu. Produkowane są one w trzech mocach LF do wyboru zależnie od wagi i wysokości frontu. Siłowniki te dedykowane są do małych korpusów nad szafą na zapasy, lub szafą z lodówką. Dużą ich zaletą jest to, że dają możliwość zatrzymania się w każdej pozycji otwarcia, co jest bardzo wygodne dla użytkowników mebli. Zamykają się cicho i bardzo delikatnie, lekko się otwierają. Regulacja w trzech płaszczyznach pozwala uzyskać idealny układ szczelin. Za pomocą śruby regulacyjnej w siłowniku przebiega regulacja siły otwierania i zamykania.

Bogata oferta różnych podnośników marki Blum pozwoli na wybór zgodny z własnymi preferencjami i potrzebami.Od inspiracji do zakupu