Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Zawiasy meblowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Element zawiasu

Element zawiasu

Typ zawiasu

Typ zawiasu

Rodzaj drzwi

Rodzaj drzwi

Materiał drzwi

Materiał drzwi

Gniazdo puszki

Gniazdo puszki

Kąt otwarcia

Kąt otwarcia

Producenci

Producenci

Materiał

Materiał

Mocowanie do frontu

Mocowanie do frontu

Wygięcie zawiasu

Wygięcie zawiasu

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta

Prowadnik z eurośrubami

Prowadnik z eurośrubami

Typ prowadnika

Typ prowadnika
Do drzwi szklanych
×

Zawiasy do drzwi szklanych

Zawiasy to elementy dodatkowe, które należą do grupy bardzo funkcjonalnych akcesoriów meblowych. Prawidłowo dobrane zawiasy pozwalają na bezpieczne i komfortowe korzystanie z mebli. Wybierając je warto zwrócić szczególną uwagę na jakość ich wykonania. Wysoka jakość wykonania gwarantuje komfort ruchu. Zawiasy to nieodłączny element drzwi w meblach skrzyniowych takich jak szafy, komody, kredensy czy witryny. Osobną kategorię tworzą zawiasy do drzwi szklanych. Taki rodzaj drzwi wykorzystywany jest nie tylko podczas aranżacji biur, ale także domów i mieszkań. Prezentowane zawiasy do drzwi szklanych cechują się solidnością i estetycznym wyglądem. Różnią się między sobą designem, sposobem mocowania, a także materiałami z jakich są wykonane. Dzięki temu można wybrać zgodnie z własnymi preferencjami i potrzebami.

Zawiasy do drzwi szklanych osiowy chrom to doskonałe rozwiązanie do mebli z otwieranymi szklanymi witrynami. Pozwolą one w wygodny i komfortowy sposób otwierać i zamykać takie drzwi. Płytka czołowa tych zawiasów ma wymiary 40x 15 mm i jest polerowana. Wymiary zawiasu to 40x 23,5 z 11mm. Montaż góra plus spód , drzwi wpuszczane. W komplecie z zawiasami jest nylonowa tuleja i stalowe śruby z miękką końcówką. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób można dokonać montażu zawiasów. Zawiasy te wykonane są ze stali nierdzewnej co gwarantuje ich wysoką wytrzymałość i bezawaryjne działanie przez wiele lat użytkowania.

Na uwagę zasługują także zawiasy rozłączne na klej UV. Zawiasy te zrobione są ze stali nierdzewnej. Znajdują zastosowanie w przypadku drzwi wpuszczanych. Maksymalna szerokość wynosi 500 mm, nośność to 7,5 kg na parę, kąt otwarcia wynosi 270 stopni. Dostosowane są one do grubości szkła 4-8 mm. Zawiasy te montuje się na klej UV B 682-0, jest do tego potrzebna lampa. Dzięki takiemu sposobowi montażu zawias nie tylko doskonale przylega to szyby, ale także nie są widoczne żadne śruby czy inne ślady klejenia. Meble z zawiasami na klej UV wyróżniają się estetycznym wyglądem. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku mebli z otwieranymi szklanymi gablotami. Świetnie sprawdzą się w przypadku mebli sklepowych, ale także domowych.

Warto wspomnieć także o zawiasach do szkła wykonanych ze stali nierdzewnej polerowanej o grubości 2 mm Medium. Montaż tych zawiasów jest do drzwi wpuszczanych góra plus spód. Takie zawiasy stosuje się wtedy, kiedy drzwi szafki położone są wewnątrz, czyli pomiędzy ściankami bocznymi korpusu mebla. Dzięki temu widoczna jest cała przegroda korpusu mebla.

Wybierając zawiasy do szklanych drzwi należy określić przede wszystkim rodzaj materiału z jakiego jest wykonany mebel i grubość drzwi. Ważne jest to zwłaszcza w przypadku frontów o dużych wymiarach lub wadze. Szeroki asortyment różnych zawiasów do drzwi szklanych pozwali na łatwe dostosowanie odpowiedniego zawiasu do każdego rodzaju mebla ze szklanymi frontami. Zawiasy te stosuje się przede wszystkim w szklanych gablotach, które stanowią fronty mebli. Szklane drzwi w meblach pozwalają na efektowne wyeksponowanie różnych ozdobnych przedmiotów np. porcelany, szkła, dekoracyjnych wazonów itp. Meble z gablotami cieszą się olbrzymią popularnością ponieważ są wygodne i sprawiają, że aranżacja wnętrza nabiera nietuzinkowego charakteru.

Prezentowane zawiasy produkowane są z wysokiej jakości materiału jakim jest stal nierdzewna. Dzięki temu zapewniają one całej konstrukcji długie i bezawaryjne funkcjonowanie. Zawiasy te cechują się także estetycznym wyglądem. Taka stylistyka wpływa na wygląd mebli, a tym samym na charakter całego wnętrza.Od inspiracji do zakupu