• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Szafy

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Status

Status

Marki

Marki

Typ drzwi

Typ drzwi

Rodzaj szaf

Rodzaj szaf

Styl wykonania

Styl wykonania

Materiał

Materiał

Miejsce użytkowania

Miejsce użytkowania

Ilość drzwi

Ilość drzwi

Kolor

Kolor

Oświetlenie

Oświetlenie

Ilość szuflad

Ilość szuflad

Lustro

Lustro

Szerokość

Szerokość

Wysokość

Wysokość

Głębokość

Głębokość
uchylne
×
prev
next
-15%
5.67 / 6 (6 opinii)
1 699,00 PLN1 999,00 PLN
prev
next
643,00 PLN
prev
next
2 669,00 PLN
prev
next
779,00 PLN
prev
next
649,00 PLN
prev
next
1 079,00 PLN
prev
next
1 259,00 PLN
+3
740,00 PLN
prev
next
699,00 PLN
prev
next
837,00 PLN
prev
next
699,00 PLN
prev
next
2 499,00 PLN
prev
next
459,00 PLN
prev
next
839,00 PLN
prev
next
1 829,00 PLN
prev
next
1 699,00 PLN
prev
next
2 399,00 PLN
prev
next
-21%
649,00 PLN825,00 PLN
prev
next
-21%
649,00 PLN825,00 PLN
prev
next
3 199,00 PLN
prev
next
2 489,00 PLN
+3
1 165,00 PLN
+3
1 060,00 PLN
prev
next
Nowość
919,00 PLN
prev
next
10 737,00 PLN
prev
next
929,00 PLN

Szafy uchylne

Uchylne drzwi w szafach są idealną alternatywą dla drzwi przesuwnych. Stosowane są one najczęściej w przypadku wąskich zabudów, w których nie ma możliwości wstawienia drzwi przesuwnych lub w meblach jednodrzwiowych, np.: witrynach. Drzwi uchylne są również świetnym rozwiązaniem w meblach, które mają płytkie wnętrza — wstawienie drzwi przesuwnych wymagałoby zarezerwowania dodatkowej przestrzeni na tory. Opcje drzwi uchylnych w szafach zazwyczaj są wybierane przez zwolenników gładkich, wręcz jednopłaszczyznowych frontów, jak również osób przywiązanych do tradycji — klasycznych rozwiązań. Jedną z największych zalet drzwi uchylnych z pewnością jest możliwość szybkiego dostępu do wybranej części szafy oddzielnie, poprzez otwarcie jednego tylko jednego skrzydła. Znacznie łatwiej uzyskać również dostęp do całego mebla jednocześnie otwierając drzwi na pełną szerokość.

Szafy uchylne mogą być nieco niepraktyczne w wąskich przestrzeniach, ponieważ otwarcie skrzydła drzwi wymaga wygospodarowania dodatkowego miejsca przed szafą — czasami może to być kłopotliwe lub wręcz niemożliwe. Ponadto należy pamiętać, że szafy uchylne nie mogą mieć zbyt szerokich skrzydeł — głównie z uwagi na ich ciężar oraz wytrzymałość zawiasów. Otwierając drzwi uchylne szafy, zawsze widzimy ich wewnętrzną stronę, dlatego należy odpowiednio dobierać materiały, które będą stanowić ich wypełnienie — nie tylko powinny być trwałe, ale również wpływać dodatnio na estetykę wnętrza.

W zależności od zastosowanego systemu otwierania, w niektórych opcjach szaf konieczne będzie zastosowanie uchwytów, co w dzisiejszych czasach niejednokrotnie stanowi ozdobę mebla. Klasyczne drzwi uchylne zazwyczaj wykonywane są w całości z płyt, bez dodatkowych ramek — montowane są na zawiasach różnego rodzaju. Taki typ drzwi uchylnych idealnie sprawdzi się zarówno w małej szafie podzielonej wyłącznie na dwie części, jak i w dużych zabudować, które składają się z kilkunastu drzwi uchylnych — takie szafy można spotkać w sypialni lub garderobie.

Szafy z drzwiami uchylnymi łączą w sobie tradycję z prostotą, dzięki czemu charakteryzują się ponadczasowością. Jeśli zdecydują się Państwo na dany wybór, należy zadbać o odpowiednią ilość miejsca przed meblem, co pozwoli na bezkolizyjne otwieranie drzwi. Systemy uchylne sprawdzą się znacznie lepiej od systemów przesuwnych w przypadku wąskiej zabudowy, np.: w pionowej wnęce lub w szafie o zbyt płytkim wnętrzu. A to wszystko za sprawą tego, że w drzwiach przesuwnych zamontowanie torów wymaga zainwestowania w dodatkową przestrzeń, co z pewnością wiąże się ze zmniejszeniem ilości miejsca dostępnego na przechowywanie przedmiotów wewnątrz mebla. Klasyczne drzwi uchylne będą mogli Państwo zastosować w szafie podzielonej wewnątrz nawet na kilka pionowych modułów. W taki sposób wąskie i stosunkowo wysoki skrzydła będą zajmować mniej miejsca w pozycji otwartej.

Z pewnością wybór drzwi uchylnych to kwestia indywidualnych preferencji — zależy w pewnym stopniu od naszego trybu życia oraz przyzwyczajeń. Wybór danego systemu otwierania nie zależy wyłącznie od wymiarów, kształtów czy przeznaczenia pomieszczenia. Uchylne szafy to trafny wybór między innymi do przestrzeni sypialni, gdzie z szafy korzystają dwie osoby. Szafy uchylne pozwolą Państwu na niezależne korzystanie z dwóch różnych części szafy w tym samym czasie — a to wszystko w odróżnieniu drzwi przesuwnych, które odsłaniają jedną część mebla, a zasłaniają drugą. Dodatkowo za pomocą drzwi przesuwnych dostaną się Państwo do konkretnej strefy meblowej bez konieczności odsłaniania pełnej zawartości szafy.

Zaletą drzwi uchylnych jest to, że przy doborze odpowiedniego wypełnienia łatwo mogą wtopić się w otoczenie. Jeżeli mebel został wykonany z płyty, forniru, akrylu lub szkła lakierowanego, doskonale będzie się prezentował w rzędzie wysokich szaf odzieżowych umieszczonych w przedpokoju lub sypialni. W wersji ze szkłem przeźroczystym drzwi uchylne idealnie odnajdą się w roli witryny na ekskluzywne dodatki, rodzinne pamiątki czy stylowe zestawy stołowe.

Coraz częściej wprowadzonym rozwiązaniem są drzwi uchylne z wydzieloną osłoną w garderobie. Za zamkniętymi, aczkolwiek uchylanymi drzwiami ze szkła można przechowywać delikatne rzeczy, które wymagają specjalnego traktowania. Pięknie będzie się prezentowała w takich przestrzeniach biżuteria oraz designerskie torebki lub buty. Otwieranie drzwi uchylnych do mebli będzie równie optymalnym wyborem do szaf we wnętrzach bibliotecznych lub biurowych — mamy tendencję do przechowywania w nich sporej ilości książek oraz teczek. Jeśli zdecydują się Państwo na pionowe moduły, będą mieli Państwo możliwość na ułożenie materiałów w zależności od tematyki, co gwarantuje Państwu szybki dostęp do wybranej pozycji.

Wybór mechanizmu otwierania mebla jest oczywiście nie mniej ważny od jego estetyki, w szczególności, jeśli zamierzają Państwo często korzystać z wybranych elementów wyposażenia przestrzeni. Warto wziąć pod uwagę wiele aspektów, aby móc cieszyć się wygodą użytkowania szafy uchylnej na co dzień.

Od inspiracji do zakupu