• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Dekoracje ścienne

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Status

Status

Marki

Marki

Rodzaj dekoracji

Rodzaj dekoracji
Fotografie i plakaty
×

Fotografie i plakaty - dekoracje ścienne i obrazy

Plakaty to nowoczesna i niezwykle popularna forma dekoracyjnego ozdabiania wnętrz, ponieważ są zdecydowanie tańsze od designerskich obrazów, wyróżniają się niespotykaną różnorodnością oraz można sobie pozwolić na zakup prawdziwej kolekcji plakatów. Plakaty i fotografie powinny być dobrane przede wszystkim według panującego w mieszkaniu kryterium tematycznego — dopasowane do ogólnych zainteresowań domowników oraz przeznaczenia konkretnego pomieszczenia. Plakat powinien dobrze dopełnić aranżację, która została zorganizowana w danym wnętrzu. Różnorodność dostępnych dekoracji ściennych na stronie sklepu meble.pl jest naprawdę spora, dzięki czemu będą Państwo mogli wybierać pomiędzy różnymi metodami wykonania plakatu. Nawet identyczne wizualnie dzieła będą inaczej wyglądały pod względem technicznym zawieszone w kuchni lub salonie.

Zarówno plakat, jak i fotografia powinny być sporych rozmiarów, dzięki czemu nie zginie ona na tle ściany. Z drugiej strony warto pamiętać, że zbyt duże dekoracja również nie będzie dobrym wyborem — wielkość powinna być dobrana do miejsca. Do jaskrawych kolorów wnętrza warto wybrać stonowany plakat, natomiast do ciemny wnętrz — jasny. Jeśli chodzi o wykończenie, to plakat może być zawieszony bez jakiejkolwiek oprawy, w ramie lub w antyramie. Należy zwrócić uwagę na ochronę plakatu przed promieniowanie UV, które może spowodować, że plakat będzie z czasem tracił kolor. Do mniejszych przestrzeni, takich jak przedpokój, najlepiej wybrać jasny plakat, który nie będzie optycznie zmniejszał przestrzeni i nie przytłoczy całej aranżacji. Przedpokój powinien być maksymalnie praktyczny, dlatego należy pamiętać o tym, aby plakat lub fotografia nie zajmowały zbyt dużo miejsca. Jeśli chodzi o tematykę, to zwykle dominują zdjęcia z kwiatami, martwą naturą lub zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Chociaż w ostatnich czasach na wartości zyskują plakaty skomponowane w stylu abstrakcyjnym i nowoczesnym.

Plakat to idealny pomysł dekoracji ścienne do pokoju dziecięcego, który powinien być jasny, przyjazny oraz przytulny. Obowiązuje tu duża swoboda tematyczna: od plakatów filmowych, plakatów z bohaterami ulubionych kreskówek, po plakaty abstrakcyjne. Kolorystycznie należy przestrzegać wyłącznie zachowania kontrastu pomiędzy samym plakatem a kolorem, w jakim wykonana jest ściana. W pomieszczeniu świetnie sprawdzi się duży plakat z minimalistycznymi wzorami. Pokoje młodzieżowe są przestrzeniami pełnymi ekspresji, dynamizmu oraz abstrakcji. Ważny będzie wybór plakatu, który nie zakłóci charakterystycznej równowagi całego pomieszczenia. Na pierwszym miejscu popularności będą plakaty przedstawiające gwiazdy filmu, sportu oraz muzyki. Jednakże należy pamiętać, że typografia, nawiązania do znanych cytatów oraz postacie z kreskówek mogą idealnie sprawdzić się jako dekoracja ścienna w pokoju nastolatka.

Sypialnia to miejsce, w którym próbujemy się wyciszyć, zrelaksować, a następnie zapaść w głęboki sen. Plakat powinien być tak dopasowany do ogólnej harmonii sypialni, aby nie zmienił naszego nastawienia. Zalecane są plakaty o stonowanych barwach oraz uniwersalnych wzorach, np.: abstrakcyjnych, kwiatowych oraz wykorzystujących motywy światowego malarstwa. Nie należy wybierać ani nadmiernie jasnych czy zbyt ciemnych plakatów — lepiej postawić na coś ze środka skali kolorystycznej. Natomiast do przestrzeni kuchni warto wybrać plakat o tematyce kulinarnej, przedstawiający kawę, ciasta, przyprawy lub napoje alkoholowe. Szczególną uwagę należy przyłożyć do materiału, z którego wykonany jest plakat. Musi być dobrze zabezpieczony, żeby nadawał się do stałego przebywania w dość parnym i wilgotnym pomieszczeniu.

Bardzo popularne stały się plakaty typograficzne, które cechuje dość oszczędne słownictwo — to nic innego jak obrazki składające się z pojedynczych liter, słów lub całych zdań. O ich walorach dekoracyjnych decyduje ciekawy skład tekstu oraz zapis typograficzny. Oszczędna estetyka perfekcyjnie wpisuje się w ramy nurtu minimalistycznego oraz skandynawskiego. Plakaty typograficzne mogą przyjmować formę motta, cytatu oraz powiedzenie.

Od inspiracji do zakupu