• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Dekoracje ścienne

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Status

Status

Marki

Marki

Rodzaj dekoracji

Rodzaj dekoracji

Kolor

Kolor

Tematyka

Tematyka
×

Obrazy, wydruki na płótnie

Wybór obrazu lub wydruku na płótnie powinien być potraktowany z powagą oraz starannością, ponieważ jest to istotny element aranżacji ściennej. Nie należy decydować się na banalne, a tym samym najtańsze rozwiązania, jakimi są m.in.: reprodukcje popularnych obrazów. Jeśli zainwestują Państwo w niepowtarzalny styl pokierowany własnym gustem, dekoracja ścienna będzie cieszyła oko przez wiele długich lat. Wnętrze nabierze wraz z nią wyjątkowego charakteru.

Zwykle obrazy są dopełnieniem wnętrza — powinny nadać mu niepowtarzalnego charakteru. Jeśli posiadamy odpowiedni obraz w wybranym pomieszczeniu, będzie on wywoływał pozytywne emocje, a po pewnym czasie nie doprowadzi do irytacji oraz zmęczenia. Sztuka powinna być przede wszystkim dobrana do temperamentu gospodarza oraz jego gustu — ważne jest dobranie odpowiednich proporcji między wyposażeniem poszczególnych pomieszczeń. Obraz trzeba dobrać w zależności od wymaganych cech: energetycznych kolorów i ekspresyjnych linii lub stonowanej kolorystyki i linii spokojnych.

W każdym mieszkaniu dobrze sprawdzą się wszelkie grafiki, które łatwo dopasować do wybranego stylu wnętrza. Szczególnie polecane są dzieła zdecydowane o mocnej kresce oraz wyraźnych barwach, idealnie sprawdzą się również kolaże. Odradzane są natomiast obrazy typu impresjonistycznego oraz subtelne akwarele. Nie należy kupować obrazu, tylko dlatego, że wszyscy go mają i w danej chwili jest niezwykle popularny.

Pastelowe dzieła i subtelne grafiki będą dobrze wyglądały w monochromatycznym i stonowanym wnętrzu — reszta wyposażenia nie powinna w żaden sposób konkurować ze sztuką, dzięki czemu obraz będzie roztaczał swój dyskretny urok. Duże, mocne, a zarazem kolorowe obrazy bardziej pasują do stonowanych wnętrz, gdzie stworzą niepowtarzalny kontrast, nadając nowego wyrazu pomieszczeniu. Perfekcyjny kontrast można zbudować poprzez oryginalny kolor lub ogólne nasycenie barwy, jak również zdecydowany sposób ekspresji i mocne linie. Powodzeniem a aspekcie wybieranych tematów cieszy się surrealizm, pejzaże dziki kwiatów i obrazów natury, wysmakowane akty kobiece oraz odważne kompozycje popartowe.

Coraz większą popularność zyskują obrazy wykonane na płótnie, do których nie potrzeba ani ramy, ani antyramy. Wysokiej jakości obrazy drukowane są na specjalnych płótnach flizelinowych, które idealnie odwzorowują kolory widoczne na grafice komputerowej. Specjalnego rodzaju płótno połączone z odpowiednią rozdzielczością druku gwarantuje idealną ostrość obrazu oraz pełną głębię kolorów. Równie intrygującym rozwiązaniem jest obraz wykonany na szkle akrylowym, który idealnie wpasuje się w wystrój nowoczesnego wnętrza. Obraz w takim stylu doskonale pasuje do oryginalnych rozwiązań i stanowi interesującą alternatywę dla tradycyjnych dekoracji ściennych. Druk na akrylu związany jest z wysoką odpornością, dlatego idealnie nadaje się dla ludzi lubiących praktyczne rozwiązania. Akryl posiada gładką powierzchnię, która zwiększa intensywność koloru. W przeciwieństwie do szkła jest znacznie bardziej odporny na zniszczenia, ponadto nie ulega żadnym deformacjom.

Perfekcyjne tło to niejako nośnik emocji, który idealnie wypełni każde wnętrze, nadając mu oczekiwany ton. Obrazy nowoczesne to sztuka, która kreuje wnętrza — pozwala na stonowanie i wyciszenie całego pomieszczenia lub dodanie mu dynamicznej energii. Głębia obrazu buduje dodatkową przestrzeń, w której miło się zatracić. Nie bójmy się dekorować wnętrza obrazami, ponieważ są one mile widziane niemal w każdym pomieszczeniu, nie tylko w salonie, ale również w pokoju dziecięcym, sypialni, kuchni oraz łazience.

Od inspiracji do zakupu