Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Złączki Montażowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Producenci

Producenci

Typ złącza

Typ złącza

Materiał

Materiał

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta
Wkręt do drewna
×

Wkręty do drewna należą do grupy akcesoriów meblowych. Dzielą się przede wszystkim ze względu na zastosowanie. Świetnie nadają się one do łączenia elementów drewnianych i drewnopochodnych, ale także elementów metalowych, oraz do łączenia różnych materiałów. Można przy ich pomocy przytwierdzać płyty kartonowo-gipsowe do stelaża drewnianego lub zrobionego z profili metalowych. Wkręty składają się z łba z nacięciem oraz grawitacyjnego trzonu o stożkowatym kształcie. Wkręty różnią się miedzy sobą kształtem łba i rodzajem nacięcia. Prezentowane wkręty do drewna cechują się wysoką jakością. Wykonane są solidnie z wytrzymałego materiału jakim jest stal. Bogata oferta różnych wkrętów do drewna pozwoli na wybór zgodny z indywidualnymi preferencjami i potrzebami.

Wkręty do drewna z łbem stożkowatym doskonale sprawdzą się tam gdzie wkręcony wkręt nie powinien wystawać poza płaszczyznę materiału, w którą będzie wkręcony. Takie wkręty przydadzą się przy skręcaniu desek albo przy mocowaniu zawiasów. Wykonane są one ze stali. Długość całkowita tych wkrętów wynosi 30 mm, wielkość gwintu mierzy 3,5 mm. Wkręty te dedykowane są do zastosowania połączeń elementów drewnianych i drewnopochodnych. Wkręty te pakowane są po 50 szt.

Na uwagę zasługują także wkręty z wiertłem i frezem. Z powodzeniem zastępują one konfirmat. Takie wkręty doskonale nadają się do skręcania korpusów mebli i szuflad. Używając ich nie ma konieczności nawiercania i nie trzeba korzystać z pogłębiacza. Takie wkręty są idealne na montaże. Długość części gwintowej w tym przypadku wynosi 33 mm, a średnica główki 7,9 mm. Największą zaletą stosowania takich wkrętów jest szybkość pracy i bardzo duża wytrzymałość konstrukcyjna. Dodatkowo oszczędność czasu zapewnia zmieniona geometria ostrza, która pozwala na szybsze wiercenie. Zmieniony kształt frezów znacznie redukuje niebezpieczeństwo wyszczypywania laminatu podczas skręcania płyty wiórowej.

Ciekawym rozwiązaniem są także wkręty z podwójnym gwintem. Wkręty te mają właściwości samościągające. Samoczynnie ściągają dwa elementy. Służą one do łączenia korpusów, a także do przykręcania frontów do szuflad wewnętrznych, tzw. ślepy front. Wkręty te wyposażone są w dodatkowy zwój gwintu pod łbem. Zapewnia to różnicę skoków gwintów, dzięki czemu osiągnięty zostaje bardzo mocny efekt dociągnięcia łączonych elementów. Dużą zaletą tych wkrętów jest ich gruby gwint, który zapewnia dużą siłę połączenia i zabezpiecza przed przykręceniem wkrętów w materiale. Idealne przeniesienie momentu obrotowego zapewnia gniazdo AW 20. Poprawia ono szybkość i komfort pracy. Wkręty te produkowane są w dwóch rozmiarach 4x30 mm i 4 x35 mm.

Warto wspomnieć także o wkrętach do płyty wiórowej. Mają one długość 15 mm, łeb wpuszczany. Wykonane są one ze stali. Powierzchnia wkrętów jest niklowana z wyższą o 10 % ochroną antykorozyjną. Długość gwintu wkrętów do płyty wiórowej wynosi 11.1 mm. Kąt zarysu ma 45 stopni.

Prezentowane wkręty do drewna przeznaczone są do łączenia elementów z drewna i materiałów drewnopodobnych. Świetnie sprawdzą się także do przytwierdzania do drewna elementów z innych materiałów. Mogą być to okucia lub zawiasy meblowe. Optymalna budowa tych wkrętów sprawia, że znacznie łatwiej się je wkręca w miękkie i grube materiały. Zwiększają one także wytrzymałość mocowania. Wkręty te cechują się dużą odpornością na czynniki zewnętrzne i rdzewienie. Wszystkie one zostały zrobione ze stali nierdzewnej. Wkręty do drewna różnią się także zakończeniem. Dzięki temu można zastosować je do różnej twardości drewna. Tak duży wybór różnych wkrętów do drewna zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby.
Od inspiracji do zakupu