• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Hamulce, ograniczniki

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Producenci

Producenci

Element hamulca

Element hamulca

Kolor

Kolor

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta
×
prev
next
-47%
0,53 PLN1,00 PLN

Hamulce i ograniczniki

Wielu osobom urządzanie domu lub mieszkania kojarzy się wyłącznie z wybieraniem mebli oraz dodatków, które mają zgrać się w idealnie skomponowaną całość. Bardziej doświadczeni w tym temacie wiedzą jednak, jak trudnym zadaniem jest stworzenie odpowiedniej aranżacji, która będzie łączyć w sobie estetykę oraz funkcjonalność. Atrakcyjne wizualnie meble oraz akcesoria do nich pasujące to nie wszystko, czego potrzeba do urządzenia wygodnego mieszkania. Aby to osiągnąć, konieczne jest podjęcie szeregu niezwykle istotnych decyzji, które zaważą na efekcie końcowym. Jednym z dylematów, przed którymi staje każdy, kto zajmuje się aranżacją wnętrz, jest dobór właściwych hamulców oraz ograniczników.

Hamulce oraz ograniczniki stanowią niezbędny element wyposażenia każdego domu. Zapewniają one nie tylko zwiększenie funkcjonalności mieszkania, ale również bezpieczeństwo oraz ochronę naszych mebli. Zapobiegają uszkodzeniom drzwi oraz mebli, które znajdują się w ich sąsiedztwie, dzięki czemu nie musimy się martwić, że wchodząc do pomieszczenia zdarzy nam się zniszczyć jeden z elementów naszego wystroju. Często zdarza się bowiem, że otwierając drzwi przypadkiem wypuścimy klamkę z rąk, co może być spowodowane na przykład przeciągiem. Wówczas drzwi mogą z impetem uderzyć w ścianę lub mebel stojący obok, co w konsekwencji spowoduje uszkodzenie obu elementów. Warto już wcześniej zapobiec takiej sytuacji i zaopatrzyć się w hamulce oraz ograniczniki, które skutecznie zatrzymają drzwi w odpowiednim miejscu, chroniąc tym samym pozostałą część naszego wnętrza. Hamulce i ograniczniki sprawdzą się znakomicie nie tylko w domach lub mieszkaniach, ale również w biurach, a także w wielu innych miejscach. Służą one jednak nie tylko do drzwi, ale też do szuflad oraz szafek. Hamulce przeznaczone do prowadnic umożliwiają zatrzymanie szuflady, która dzięki temu jest w stanie zamknąć się znacznie ciszej, nawet w sytuacji, gdy jej obciążenie jest spore. Hamulce do szafek zapobiegają z kolei trzaskaniu ich drzwiczkami, dzięki czemu możliwe staje się zamknięcie ich po cichu. W asortymencie znajdują się również adaptery do hamulców, które znacznie ułatwiają ich montaż. Hamulce i ograniczniki sprawdzą się w szczególności wśród osób, które cenią sobie ciszę oraz komfort niczym niezakłóconej pracy. Dzięki nim zyskamy nie tylko ochronę dla naszych ścian oraz mebli, ale również znacząco zredukujemy hałas powodowany trzaskaniem drzwi, szuflad oraz drzwiczek szafek. Co więcej, wykorzystanie ograniczników i hamulców zapewni bezpieczeństwo dzieciom, którym może zdarzyć się przytrzaśnięcie palca drzwiami. Zredukowanie prędkości ich zamykania za pomocą hamulca lub ogranicznika spowoduje, że będzie to dla malucha całkowicie bezpieczne. Właściwie dobrane hamulce i ograniczniki zapewnią odpowiednie wyciszenie w czasie otwierania drzwi lub korzystania z szafek czy szuflad, co znacznie uprzyjemni czas spędzany w zaciszu domowym z rodziną lub przyjaciółmi. Łatwy montaż hamulców i ograniczników gwarantuje natomiast szybką możliwość korzystania z tych niewielkich, choć niezwykle przydatnych akcesoriów.

Szeroki wybór wysokiej jakości hamulców oraz ograniczników umożliwia każdemu podjęcie właściwej decyzji. Solidna konstrukcja produktów oraz ich wyjątkowa trwałość gwarantują natomiast satysfakcję z ich długoletniego użytkowania. Zaopatrzenie się w hamulce oraz ograniczniki sprawi, że otwieranie drzwi oraz korzystanie z szafek i szuflad nie będzie już wymagało nadmiernej ostrożności. Każdy element wystroju naszego wnętrza pozostanie w nienaruszonym stanie, a zamykanie drzwi oraz drzwiczek szafek będzie odbywało się w całkowitej ciszy, dzięki czemu trzaskanie nie będzie przeszkadzało nikomu w odpoczynku.

Od inspiracji do zakupu

Stoper do drzwi - praktyczny i niezbędny

Stoper do drzwi - praktyczny i niezbędny

Drzwi mają wiele funkcji - dobrze rozdzielają pomieszczenia, a także skutecznie chronią przed dopływem chłodnego powietrza do wnętrza mieszkania. Jednak często podczas otwierania ich na oścież opierają się na sąsiadującej ścianie, co prowadzi do jej bardzo szybkiego niszczenia. Wystająca klamka może natychmiast stworzyć dziurę, a włożony do zamka klucz z pewnością również odbije swoje piętno.