Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Zawiasy meblowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Element zawiasu

Element zawiasu

Typ zawiasu

Typ zawiasu

Rodzaj drzwi

Rodzaj drzwi

Materiał drzwi

Materiał drzwi

Zastosowanie specjalne

Zastosowanie specjalne

Gniazdo puszki

Gniazdo puszki

Kąt otwarcia

Kąt otwarcia

Producenci

Producenci

Materiał

Materiał

Mocowanie do frontu

Mocowanie do frontu

Wygięcie zawiasu

Wygięcie zawiasu

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta

Typ prowadnika

Typ prowadnika

Prowadnik z eurośrubami

Prowadnik z eurośrubami
drzwi szafki narożnej
×

Zawiasy do szafki narożnej

Istnieje niezwykle dużo rozwiązań technicznych zawiasów meblowych, które przeznaczone są do poszczególnych modelów mebli, drzwi oraz innych elementów wyposażenia domu. Zawiasy najczęściej klasyfikowane są w zależności od kata otwarcia oraz rodzaju mebla. Najbardziej popularne fronty mają kąt otwarcia ok. 100° - 110° i zazwyczaj występują one w formie drzwi nakładanych na krawędź szafki lub drzwi bliźniacze, jak również drzwi wpuszczane. Podobnie sprawa odnosi się dla kątów otwarcia drzwi rzędu 170° - 175° - takiego typu zawiasy, najczęściej stosuje się przy szafkach narożnych z podwójnymi drzwiami w parze z zawiasami 60°. Warto pamiętać, że w przypadku grubszych drzwiczek szafek konstrukcja zawiasu jest nieco inna niż zazwyczaj, ponieważ kąt otwarci drzwi jest mniejszy.

Dla drzwi równoległych montowanych w szafce narożnej z jednym frontem zawias należy zamocować do płyty równoległej z płaszczyzną drzwi. Jedną z najbardziej znanych marek zajmujących się akcesoriami do przestrzeni domu jest firma Blum, która w swojej ofercie ma również zawiasy do szafek narożnych. Przy narożnych szafkach kątowych zawsze należy stosować zawiasy kątowe dociągające drzwiczki przy kącie 45°. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie zawiasów ze sprężyną odpychającą do swojego systemu TIP-ON, czyli systemu otwierania drzwiczek bez uchwytów. Jeśli chcą Państwo otworzyć drzwiczki z takim systemem, należy je nacisnąć — siłownik pneumatycznym odepchnie je. Gdyby zawiasy były wyposażone natomiast w sprężynę dociągającą, drzwiczki by nie odskakiwały.

Nowoczesne zawiasy do szafek narożnych wyposażone są w dodatkowe funkcje, które sprawiają, że codzienne użytkowanie staje się dla Państwa bardziej komfortowe. Co więcej, dzięki ergonomicznym rozwiązaniom przedłużana jest żywotność zawiasów. Niezwykle ciekawą funkcją jest mechanizm cichego domykania — odpowiednie systemy dbają o to, aby wyhamować siłę drzwi zamykających się ze zbyt dużym impetem. Dzięki takiemu rozwiązaniu zarówno drzwiczki, jak i korpus szafki zostaną zabezpieczone przed uszkodzeniami, które mogłyby być efektem zbyt gwałtownego zamykania szafki.

W szufladach wewnętrznych lub typu cargo najczęściej stosowana jest opcja szerokiego otwarcia kąta. Rodzaj zawiasu meblowego charakteryzuje się zerowym uskokiem. Dzięki wprowadzeniu takiego rozwiązania mają Państwo do dyspozycji szeroki kąt otwarcia, który pozwala na wygodne wysuwanie szuflad bez wcześniejszej konieczności montowania dodatkowych listew dystansowych. Opisywana Państwu funkcja idealnie sprawdzi się właśnie w tytułowych szafkach narożnych. Warto wspomnieć, że zawiasy z funkcją samoczynnego domykania można spotkać nawet w przypadku drzwiczek o dość małym kącie otwarcia. Samoczynne otwieranie jest natomiast niezwykle popularną opcją w szafkach bezuchwytowych — tego rodzaju meble stosują technologię push to open. Poprzez lekkie naciśnięcie frontu otworzą Państwo szafkę bez używania siły.

W naszej ofercie sklepu internetowego meble.pl mają Państwo szeroki wybór dostępnych na rynku zawiasów meblowych, dzięki którym z pewnością dopasujecie Państwo je do każde szafki. Użytkowanie szafek z odpowiednio dobranymi zawiasami stanie się dla Państwa znacznie bardziej komfortowe. Należy pamiętać, że mebel będzie mógł także służyć Państwu przez dłuższy czas. Jeśli straci na funkcjonalności, to w łatwy sposób będzie można go naprawić.

Serdecznie zachęcamy do zakupów!

Od inspiracji do zakupu