Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Zawiasy meblowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Element zawiasu

Element zawiasu

Typ zawiasu

Typ zawiasu

Rodzaj drzwi

Rodzaj drzwi

Materiał drzwi

Materiał drzwi

Zastosowanie specjalne

Zastosowanie specjalne

Gniazdo puszki

Gniazdo puszki

Kąt otwarcia

Kąt otwarcia

Producenci

Producenci

Materiał

Materiał

Mocowanie do frontu

Mocowanie do frontu

Wygięcie zawiasu

Wygięcie zawiasu

Typ prowadnika

Typ prowadnika

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta

Prowadnik z eurośrubami

Prowadnik z eurośrubami
×

Zawiasy ze sprężyną

Zawiasy meblowe to bardzo funkcjonalne i praktyczne akcesoria do mebli. Odpowiednio dobrane zawiasy gwarantują komfortowe oraz bezpieczne korzystanie z mebli. Sprawdza się to szczególnie w przypadku frontów o dużych wymiarach oraz wadze. Wybierając zawiasy, warto zwrócić uwagę na ich jakość. Ważne jest to z jakiego zostały zrobione materiału. Ma to wpływ na komfort ruchu, oraz ich bezawaryjne działanie. Prezentowane zawiasy ze sprężyną są łatwe w montażu i posiadają duże właściwości regulacji, a także są bardzo trwałe. Szeroki asortyment różnych zawiasów ze sprężyną pozwoli na łatwe i szybkie dopasowanie odpowiedniego zawiasu do każdego rodzaju mebli.


Standardowe zawiasy ze sprężyną mają kąt otwarcia 100 stopni. Wykonane są one z metalu i niklowane. Puszka stalowa przystosowana jest na wkręty. Zawiasy te to najbardziej uniwersalne i najczęściej stosowane rozwiązanie. Cechują się one prostą regulacją i łatwym montażem. Mechanizm zamykania w tym przypadku jest ze sprężyną. Zawiasy te pozwolą szybko i bezproblemowo przymocować fronty do korpusu szafki w taki sposób żeby ich zamykanie i otwieranie nie sprawiało żadnych problemów. Do zamontowania takiego zawiasu wystarczy wiertarka lub wkrętak, oraz wiertło, które odpowiada średnicy puszki zawiasu. Aby zamontować taki zawias należy dokupić prowadnik. Można do niego także zamontować hamulec Blumotion i zaślepkę.

Na uwagę zasługują także zawiasy CLIP do drzwi bliźniaczych. Te zawiasy też zrobione zostały z metalu, a ich powierzchnia jest niklowana. Posiadają one mechanizm zamykania ze sprężyną. Składają się z puszki stalowej na wkręty. Cechują się one regulację boczną+/_ 2 mm oraz regulacją głębokości +3/-1 mm z wkrętem. Największą zaletą takich zawiasów jest to, że mogą one być montowane zarówno do drewna jak i do metalu. Zastosowanie do drzwi zawiasu ze sprężyną sprawia, że zamykają się one samoczynnie. Proces produkcji tych zawiasów sprawia, że są one odporne na korozję. Charakteryzuje je wysoka wytrzymałość co daje gwarancją ze posłużą one prze wiele lat bezawaryjnego użytkowania.

Ciekawym rozwiązaniem są zawiasy do drzwi nakładanych. Przeznaczone są one do zastosowań specjalnych: frezowanie, ucios, maksymalne nałożenie frontu, czy pogrubiony front. Można ich używać także do zerowego uskoku do drzwi szafek z szufladami wewnętrznymi lub tackowatymi. Zawiasy te wykonane są w technice CLIP. Dzięki temu możliwy jest montaż i demontaż drzwi bez użycia narzędzi. Mocowanie puszki jest na wkręty, materiał jej wykonania to stal. Mechanizm zamykania ze sprężyną. Wyposażone są one w gwint ślimakowy.

Warto wspomnieć także o mechanizmach TIP-ON z odbojnikiem do zawiasów ze sprężyną. Służą one do otwierania frontów bez uchwytów- tylko poprzez naciśnięcie. Mechanizmy te oferowane są w wersji długiej , wzmocnionej w kolorze białym. Współpracują one tylko z zawiasami ze sprężyną. Montuje się go poprzez nawiercenie korpusu. Należy to zrobić po stronie uchwytu. Mechanizmy takie wykonane są z szarego tworzywa sztucznego. Aby ułatwić sobie montaż można zastosować do nich adapter prosty lub krzyżakowy.

Bogata oferta różnych zawiasów ze sprężyną pozwoli na wybór zgodny z indywidualnymi preferencjami i potrzebami oraz zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby. Zawiasy te sprawią, że użytkowanie mebli stanie się znacznie bardziej komfortowe i wygodne. Dodatkowo ich wysoka jakość wykonania i wytrzymałość pozwoli na bezawaryjne i wieloletnie użytkowanie mebli.


Od inspiracji do zakupu