Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Zawiasy meblowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Element zawiasu

Element zawiasu

Typ zawiasu

Typ zawiasu

Rodzaj drzwi

Rodzaj drzwi

Materiał drzwi

Materiał drzwi

Gniazdo puszki

Gniazdo puszki

Kąt otwarcia

Kąt otwarcia

Długość zawiasu

Długość zawiasu

Producenci

Producenci

Materiał

Materiał

Mocowanie do frontu

Mocowanie do frontu

Wygięcie zawiasu

Wygięcie zawiasu

Typ prowadnika

Typ prowadnika

Prowadnik z eurośrubami

Prowadnik z eurośrubami

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta
splatany
×

Zawiasy splatane

Odpowiednio dobrane zawiasy meblowe zapewnią Państwu bezpieczne, a zarazem komfortowe korzystanie z mebli — ma to szczególne znaczenie podczas korzystania z frontów o dużej wadze, jak również nieproporcjonalnych wymiarach. Szeroki asortyment sklepu internetowego meble.pl pozwoli Państwu na wybranie wysokiej jakości zawiasów przeznaczonych niemal do każdego rodzaju mebla. Szeroki asortyment gwarantuje Państwu najwyższy komfort ruchu.

Warto już na samym początku określić, z jakiego materiału będzie wykonany mebel, do którego poszukujemy zawiasów — niezwykle ważna jest również grubość drzwiczek. W naszym sklepie znajdą Państwo zawiasy, które są przeznaczone do drzwi drewnianych, wykonanych z płyty wiórowej, drzwi z ramką aluminiową, jak również drzwi szklane. Dostępne zawiasy różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim kątem otwarcia oraz rozstawem.

Zawiasy splatane, inaczej zwane skrzydełkowymi stosowane są przede wszystkim w tzw. drzwiach łamanych. Drzwi łamane często myli się z drzwiami harmonijkowymi — warto pamiętać, że składają się one z węższych skrzydeł połączonych ze sobą zawiasami. Taki rodzaj drzwi jest szczególnie ceniony w przestrzeniach wyróżniających się małym metrażem. Drzwi łamane często podzielone są na jedno lub dwa skrzydła, przy czym każde skrzydło składa się z dwóch części połączonych ze sobą specjalnymi zawiasami. Zawiasy splatane są w takich drzwiach elegancko zakamuflowane, przez co nie szpecą skrzydła po jego zasłonięciu.

Jeśli zawiasy zostaną rozplanowane w regularnych odstępach, cały mechanizm będzie w pełni stabilny. Oznacza to, że będzie nastawiony na wielokrotne otwieranie oraz zamykanie poszczególnych skrzydeł. Takie modele prezentują się niezwykle efektownie w przestronnych pomieszczeniach z otworem na drzwi, który wyróżnia się podwójnymi wymiarami.

Zawiasy meblowe powinny być idealnie dopasowane do wybranego rodzaju mebla, jak również do grubości materiału czy sposobu otwierania. Warto pamiętać, że nowoczesne zawiasy meblowe wyposażone są w dodatkowe funkcje, które mogą w znaczny sposób przedłużyć ich żywotność. Dzięki zawiasom splatanym codzienne użytkowanie z mebla stanie się z pewnością znacznie bardziej komfortowe. Na rynku dostępne są systemy cichego domykania, systemy z samoczynnymi domykaniem i otwieraniem, jak również zawiasy o szerokim kącie otwarcia.

Szeroki wybór dostępnych w sklepie meble.pl zawiasów pozwoli na wybranie dokładnie takiego elementu, który będzie perfekcyjnie pasował do drzwi naszej szafki. Dzięki wprowadzeniu zawiasów splatanych do drzwi łamanych mebel będzie mógł służyć nam przez dłuższy czas swoją ponadprzeciętną funkcjonalnością.

Życzymy udanych zakupów!

Od inspiracji do zakupu