Sklep online działa bez zmian. Usługa pobrań (płatność u kuriera) została czasowo wstrzymana.
Odbiory osobiste, wysyłki kurierskie, pocztowe i paczkomatowe realizujemy bez opóźnień.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Zawiasy meblowe

Filtruj produkty

Zakres cenowy

Zakres cenowy

Status

Status

Element zawiasu

Element zawiasu

Typ zawiasu

Typ zawiasu

Rodzaj drzwi

Rodzaj drzwi

Materiał drzwi

Materiał drzwi

Zastosowanie specjalne

Zastosowanie specjalne

Gniazdo puszki

Gniazdo puszki

Kąt otwarcia

Kąt otwarcia

Producenci

Producenci

Materiał

Materiał

Mocowanie do frontu

Mocowanie do frontu

Wygięcie zawiasu

Wygięcie zawiasu

Kategoria Producenta

Kategoria Producenta

Typ prowadnika

Typ prowadnika

Prowadnik z eurośrubami

Prowadnik z eurośrubami
szkło i lustro
×

Zawiasy meblowe do szkła

Meble, które w całości są wykonane ze szkła lub posiadają szklane elementy, prezentują się niezwykle korzystnie zwłaszcza we wnętrzach nowoczesnych. Zazwyczaj są to proste, jednakże ponadczasowe formy, które są wykonywane na indywidualne zamówienie klienta. Modernistyczne bryły muszą być dostosowane do światowego wzornictwa. Wykorzystywane szkło posiada różne grubości, jak również odmienną kolorystykę. Precyzyjne wykończenie krawędzi związane jest z metodą klejenia przy pomocy światła UV. Grubość zastosowanego szkła zazwyczaj jest zależna od wielkości mebla oraz działających na szkło sił, tj.: obciążenia, które zamierzamy nałożyć na taki mebel.

Szklane meble zazwyczaj występują w formie hybrydowej, tj.: są łączone z drewnem oraz ze stalą nierdzewną. Takiego rodzaju meble z pewnością są uniwersalnym elementem wyposażenia, ponieważ doskonale wkomponują się w każde wnętrze: od tradycyjnego po nowoczesne. Transparentne bryły we wspaniały sposób wyeksponują zawartość szafek, natomiast odpowiedniego rodzaju oświetlenie LED pozwoli Państwu na atrakcyjne zaprezentowanie swoich dekoracji lub porcelanowej zastawy stołowej. Realizowane w szkle projekty mebli zazwyczaj są nietypowe, odważne, lecz przede wszystkim unikalne.

Jednakże często bywa tak, że rezygnujemy ze szklanych mebli na rzecz mebli drewnianych, a to wszystko dlatego, że rozpowszechnił się stereotyp mebli szklanych jako niepraktycznych oraz zdecydowanie mało bezpiecznych. Warto zweryfikować ten pogląd, ponieważ meble ze szkła nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru — pozwalają stworzyć wspaniałe aranżacje, które nie tylko będą codziennie zachwycać domowników, ale również przyciągać wzrok zaproszonych gości.

Specjalne zawiasy do szkła pozwalają na bezpieczny i mało skomplikowany montaż — niektóre zawiasy nie wymagają konieczności wiercenia. Jest to świetna alternatywa w przypadku kabin prysznicowych, ponieważ zamiast montować skomplikowane prowadnice i zmniejszać powierzchnię kabiny można zamontować w niej klasycznie wyglądające szklane drzwiczki, jednocześnie lepiej wykorzystując przestrzeń użytkową. Przestrzeń łazienki związana jest dodatkowo z listwami, relingami, jak również uchwytami, zawiasami, gałkami i innymi akcesoriami. Zachęcamy przede wszystkim do wyboru szkła hartowanego, które jest znacznie mocniejsze od zwykłego szkła. Dzięki procesowi hartowania staje się wytrzymałe — w przypadku uszkodzenia rozsypuje się na drobne kawałki o stępionych krawędziach, aby uniknąć zranienia osób znajdujących się wokół.

Szkło hartowane używane jest m.in.: do tworzenia szklanych balustrad. Razem ze stylowymi uchwytami szkło tworzy nie tylko zabezpieczenie, ale również niesamowity efekt wizualny budynku. Warto wybrać odpowiednie uchwyty oraz zawiasy, aby nie psuć wrażenia wysokiej estetyki, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo podczas korzystania z drzwi. Zastosowań szkła hartowanego jest niezwykle wiele, np.: do szklanych ścianek, saun, daszków szklanych oraz innych elementów wyposażenia domu. Wszystkie kategorie będą wymagać specjalistycznych okuć do szkła.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo następujące rodzaje zawiasów meblowych do szkła: zawiasy puszkowe, zawiasy z wierceniem w szkle, zawiasy bez wiercenia w szkle, jak również zawiasy osiowe. Serdecznie zachęcamy do przeglądnięcia bogatej oferty meble.pl, z pewnością znajdą Państwo sprostający wymaganiom element. Udanych zakupów!

Od inspiracji do zakupu