• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu
Bestseller

Preparat czyszczący do skór - 1000 ml

5.00 / 5
(3 opinie)
155,00 126,02 23.00 155 PLN

Koszt dostawy do 2 szt.

zobacz szczegóły

Wysyłka w

48h ?
Wybrany wariant: Preparat czyszczący do skór - 1000 ml
+2
-
+

Kup na raty:Opis produktu

PREPARAT CZYSZCZĄCY DO SKÓR

 

Stosowanie środków pielęgnacyjnych Comodo przedłuża żywotność i atrakcyjność mebli, ożywia kolor skóry, oraz umożliwia usuwanie zabrudzeń i plam z tapicerki. Wnika w powierzchnię skóry, usuwając większość plam i zabrudzeń.

Uwagi:

  • Przed użyciem preparatu do czyszczenia wypróbować w miejscu niewidocznym w celu sprawdzenia reakcji środka z barwnikiem skóry,
  • Należy zawsze stosować najpierw preparat czyszczący, a następnie konserwujący,
  • Nie dopuszczać do przemoczenia skóry,
  • Nie stosować do skór anilinowych oraz typu „nubuk" i „velur",
  • Przed użyciem wstrząsnąć (środek ma tendencję do rozwarstwiania się),
  • Chronić przed dziećmi,
  • W przypadku kontaktu z oczami przemyć obficie wodą.

W razie konieczności skontaktować się z lekarzem.

 

Dlaczego dbać o skórę?

Skóra jest materiałem naturalnym, który jako materia organiczna reaguje na wpływ otoczenia zewnętrznego. W garbarni skóra poddawana jest skomplikowanym procesom obróbki, które pozbawiają jej zdolności regeneracji. Dlatego podczas preparacji wykorzystywane są substancje nawilżające, których zadaniem jest nadanie skórze miękkości i elastyczności. Jednak podczas eksploatacji substancje te wyparowują, pozostawiając skórę bez ochrony przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak zmiany temperatury, wilgotności a przede wszystkim soli (zawartej np. w pocie ludzkim), które powodują przesychanie skóry prowadząc do jej stwardnienia i pękania. Dlatego tak ważne jest aby "pomagać" skórze w jej regeneracji.Jak dbać o skórę?

Aby skóra jak najdłużej zachowywała swoje właściwości, powinna być okresowo poddawana zabiegom konserwującym. W zależności od intensywności użytkowania, zabiegi takie powinno się stosować 2-4 razy w roku. Należy także pamiętać, aby powstałe podczas użytkowania intensywne zabrudzenia i plamy usuwać jak najszybciej.Do tego celu należy używać specjalnie opracowanych środków do pielęgnacji.

Pojemność: 1000 ml

 

Brak możliwości zwrotu.

Marka: Comodo

Opinie o tym produkcie

Preparat czyszczący do skór - 1000 ml
Świetny do czyszczenia razem z impregnatem używam od lat do kanapy skórzanej, polecony przez producenta kanapy
Ocena: 5/5
Zweryfikowany zakup

Preparat czyszczący do skór - 1000 ml
Najlepszy, stosuję od lat do skórzanej kanapy. Dwa razy w roku wystarczy aby kanapa wyglądała dobrze.
Ocena: 5/5
Zweryfikowany zakup

Preparat czyszczący do skór - 1000 ml
Genialny produkt, który przywraca skórze idealny wygląd. Używam go już kilka lat i nie chcę innego.
Ocena: 5/5
Zweryfikowany zakup

Jak wyczyścić kanapę z materiału, skóry i ekoskóry?

Jak wyczyścić kanapę z materiału, skóry i ekoskóry?

Każdy chce, by meble służyły mu jak najdłużej i, co równie ważne, pięknie prezentowały się we wnętrzu. Jeśli chodzi o meble tapicerowane, takie jak kanapy czy fotele, warto dowiedzieć się, jak powinno przebiegać czyszczenie tapicerki meblowej. Wiele tu zależeć będzie od jej rodzaju. Jak zatem czyścić tapicerkę meblową, by przez lata wyglądała jak nowa?

Jak pielęgnować meble ze skóry ekologicznej?

Jak pielęgnować meble ze skóry ekologicznej?

Zestawy wypoczynkowe obite skórą ekologiczną to dość częsty widok w polskich domach. Ten rodzaj obicia to swoisty kompromis pomiędzy marzeniami o skórzanych meblach a ceną. Wbrew obiegowym opiniom takimi meblami też możesz cieszyć się przez lata. Kluczową sprawą jest tu to, by odpowiednio o nie dbać. Jak zatem czyścić meble ze skóry ekologicznej?

Jak czyścić meble ze skóry?

Jak czyścić meble ze skóry?

Skórzane meble to od lat synonim luksusu i dobrego smaku. W dzisiejszych czasach na szczęście coraz więcej osób może sobie na nie pozwolić. Jeśli jesteś posiadaczem skórzanego wypoczynku bądź planujesz jego zakup, Twoją głowę zaprząta myśl: jak czyścić meble skórzane? Możesz zdecydować się na domowe sposoby lub zaufać profesjonalnym środkom.

Jak dbać o skórzaną kanapę?

Jak dbać o skórzaną kanapę?

Skórzana kanapa to klasyczny i elegancki mebel do salonu. Nic zatem dziwnego, że na ten mebel decyduje się tak wiele osób. Szczególnie popularne są czarne skórzane kanapy na drewnianej ramie. Taka sofa sprawi, że każdy salon będzie wyglądał niezwykle gustownie. Oczywiście pod warunkiem, że o mebel będziesz odpowiednio dbać. Tylko wtedy posłuży Ci przez długie lata i ciągle będzie wyglądał niemal tak, jak w dniu zakupu.