Wybierz i zaprojektuj Meble biurowe:
Biuro skrojone na miarę
Przestrzeń to nie tylko pojęcie określające pewien realny lub abstrakcyjny obszar. Przestrzeń, zwłaszcza w ujęciu użytkowym to metraż, którego zakup i eksploatacja kosztuje pewną określoną i wcale niemałą kwotę. To dlatego należy nią gospodarować oszczędnie i wykorzystać w najlepszy z możliwych sposobów.
Oszczędne gospodarowanie dostępnym metrażem
Wynajmując lokal czy też będąc właścicielem pomieszczenia przeznaczonego na biuro lub choćby wydzielając dla celów związanych z pracą określone miejsce w naszym mieszkaniu, chcemy wykorzystać dostępną przestrzeń najbardziej funkcjonalnie, jak tylko się da. Niestety, większość mebli biurowych jest zestandaryzowana i choć dostępne są np. szafy „czterdziestki”, „pięćdziesiątki” czy „osiemdziesiątki” o wysokościach 180, 200 czy 220 cm, zakup szafy o szerokości powiedzmy 57 cm idealnie wpasowującej się akurat w narożnik naszego pomieszczenia i sięgającej sufitu, oferują jedynie nieliczni producenci. Należą do nich Meble.pl, pomagając tym samym użytkownikowi w realizacji doskonałego z punktu widzenia ergonomii pomysłu, jakim jest zakup odpowiednio skonfigurowanych i wyprodukowanych dokładnie w takim rozmiarze, jaki jest potrzebny, mebli na wymiar.
Meble biurowe na wymiar - pobaw się w projektanta
Żeby tego dokonać, w pierwszej kolejności trzeba określić swoje potrzeby. Dobrze wymierzony plan biura z naniesionymi na rysunek szczegółami takimi jak lokalizacja i wymiary okien, drzwi, grzejników, wszelkich wnęk i słupków to baza, która posłuży do zapełnienia przestrzeni niezbędnym umeblowaniem. Następnym krokiem będzie odpowiednie rozmieszczenie mebli biurowych takich jak biurka, szafy, regały, kontenerki i komody po to, żeby posłużyć się kolejno konfiguratorem mebli dostępnym na stronie Meble.pl.
Tu w łatwy i niewymagający wprawy oraz praktycznie żadnych umiejętności związanych z aranżacją wnętrz sposób, zaprojektujemy każdy z potrzebnych mebli.
Świetnie dopasowane biurka i stoły
Zacznijmy od biurek, które są sprzętami zajmującymi sporo przestrzeni i dlatego wymagającymi największej uwagi. Po określeniu ich dokładnej ilości, zależnej od liczby pracowników, oraz lokalizacji, a także wyborze konkretnego modelu, musimy w konfiguratorze podać wybrane kolory mebla, oczekiwane wymiary oraz zdecydować o szczegółach takich jak lokalizacja przepustu na przewody czy wysokość tylnej blendy. Oprócz klasycznych biurek możemy również skonfigurować stoły – ich zaprojektowanie jest równie łatwe, jak ma to miejsce w przypadku biurek. Decydujemy o kolorze, wymiarach blatu, dobieramy nogi oraz ewentualnie lokalizację przepustu i gotowe.
Samodzielnie skonfigurowane kontenerki
Przydatnymi meblami w każdym biurze są niewielkie kontenerki, które można ulokować pod biurkiem lub w jego bezpośrednim otoczeniu. To tu trzymamy wszystkie niezbędne przybory biurowe, przechowujemy bieżące zadania, a także drobne rzeczy osobiste. Meble.pl umożliwiają zaprojektowanie również i takiego mebla, dzięki czemu nie spotkamy się z sytuacją, że nie możemy kontenera wsunąć pod biurko, ponieważ okazuje się za wysoki, czy też przeszkadza nam w pracy, bo jest zbyt szeroki i ciągle obijamy sobie o niego kolano czy stopę. W konfiguratorze określamy nie tylko dokładne wymiary kontenera, ale również ilość szuflad oraz to, czy życzymy sobie szuflady systemowe (z niższymi bokami i poprzeczką), czy skrzyniowe (w formie skrzynki z wysokimi bokami).
Szafy, regały i biurowe komody – wymiary idealne
Kolejną grupą niezbędnych mebli biurowych są szafy, regały oraz komody. Nawet w dobie powszechnej cyfryzacji nie ma chyba biura, w którym nie byłoby potrzebne miejsce na segregatory i papierowe dokumenty, choćby w minimalnej ilości. Do ich przechowywania doskonale nadają się w zależności od potrzeb albo szafy z drzwiczkami, albo częściowo zamknięte regały oraz niższe komody wyposażone alternatywnie w szuflady. I w tym przypadku konfigurator umożliwia dobór wymiarów mebla w zależności od przeznaczonej na ten cel przestrzeni. Przyszły użytkownik ma również możliwość zdecydowania o tym, czy meble mają zostać wyposażone w cokół (dostępne są dwie wersje cokół niższy, o wysokości 100 mm oraz cokół wyższy, o wysokości 150 mm), same ślizgacze czy też nóżki.