• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Metamorfoza łazienki - jak to zrobić tanim kosztem?

Metamorfoza łazienki kojarzy się zwykle z jakimś większym remontem. Niektórzy myślą, że żeby odmienić podobne wnętrze, trzeba skuć płytki, założyć nowe, a czasem nawet wybrać nie tylko inny kolor ścian, lecz nawet i inny sprzęt. Tymczasem nie jest to wcale konieczne, ponieważ metamorfoza łazienki tanim kosztem jest naprawdę możliwa! Czasem wystarczy tylko coś dodać, coś usunąć, coś wymienić - i całość od razu prezentuje się inaczej. We współczesnym świecie mamy wyjątkowo dużo możliwości wpływania na wygląd swojego otoczenia. W sklepach dostępne są bowiem przeróżne dodatki, elementy, farby - a większość w rozsądnych cenach na każdą kieszeń. Oto krótki poradnik dla zainteresowanych odmianą wyglądu swojej łazienki!

 

Metamorfoza łazienki w domu


Jeśli ktoś posiada swój własny dom, ma oczywiście dużo większe możliwości odmiany wszystkich pomieszczeń, niż gdy jest właścicielem jedynie mieszkania w bloku. Przede wszystkim dlatego, że zawsze istnieje szansa, żeby na przykład powiększyć daną przestrzeń - przesuwając ścianę, albo coś dobudowując do budynku. Oczywiście, nie wszyscy decydują się na podobne rozwiązania, ponieważ są one drogie, niemniej jednak już sama taka możliwość jest wyjątkowo przyjemna. W domu łatwiej też choćby zorganizować transport nowych dodatków czy nowego sprzętu. Najwięcej mogą zdziałać ci, którzy mają więcej niż jedną łazienkę - a zwykle w domach piętrowych właśnie tak się dzieje. Wówczas można na przykład w jednej łazience zostawić wannę, a w drugiej zainwestować w nową kabinę prysznicową. Całkowicie odmieni to wnętrze!

 

Metamorfoza łazienki w bloku


Tania metamorfoza łazienki jest jednak możliwa także i w bloku. W tej chwili mamy ku temu liczne możliwości. Wystarczy zmienić kolor ścian, a wcale nie trzeba do tego zakładać nowych płytek. Wystarczy zdecydować się na farbę do ceramiki - dostępną w licznych sklepach budowlanych czy ściśle w sklepach z farbami. Farbą taką można pomalować wszystkie lub wybrane płytki. Można też zdecydować się na ich ozdobienie w jakiś sposób - na przykład nalepiając na nie specjalne naklejki. Czasem zupełnie odmieni wnętrze również dodanie jakichś płytek, jeśli sięgają one do pewnego poziomu. Wyżej można ułożyć na przykład ozdobną ich linię, dzięki czemu cała przestrzeń nabierze piękniejszego charakteru. Jest naprawdę wiele różnych sposobów także i na to, by mała łazienka stała się wizualnie nieco większa. Przede wszystkim możemy zainwestować w większe lustro, albo umieścić na ścianie dwa. Cała przestrzeń bardzo na tym zyska.

 

Metamorfoza łazienki tanim kosztem


Dużą rolę w przypadku metamorfozy łazienki odgrywa ogólny jej odbiór. A on w dużej mierze zależy od dodatków oraz od oświetlenia. Czasem zmiana lampy na inną, oferującą inne światło jest znakomitym sposobem na dodanie swojej łazience uroku. Można też po prostu dodać kolejne źródło światła do już istniejącego. W tej chwili popularne są lustra z lampami przy nich, które pomagają w nakładaniu makijażu, ale pełnią i inną rolę - sprawiają, że we wnętrzu łazienki można otrzymać zdecydowanie bardziej czarujący nastrój! Już samo wybranie innego chodniczka łazienkowego, albo wymiana jednej szafki mogą zdziałać cuda. Możemy także dokupić jakąś szafeczkę, by uporządkować wszystkie rzeczy - często łazienka traci właśnie na tym, że jest zagracona. Warto też by wszystko do siebie pasowało - na przykład chodniczek dobierzmy do maty ochronnej zakładanej na pralkę (o ile taką ochronę chcemy mieć).

Metamorfoza łazienki bez remontu Łazienkę odmieniają także dodatki. Wymieńmy zatem stare kubki na szczoteczki na nowe, ustawmy nowe kremy, zadbajmy o pachnące mydełko i o nowiutki ręcznik w łazience. Nie trzeba wiele zmieniać, żeby przestrzeń prezentowała się lepiej. Można zdecydować się choćby i na takie rozwiązania jak zakup całego zestawu łazienkowego w jednym kolorze i o jakimś ciekawym, na przykład morskim motywie. Dzięki temu łazienka będzie jeszcze piękniejsza, a każdy element będzie do siebie idealnie dobrany! Takie zestawy nie są również przesadnie drogie.