• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Komoda niezbędna w każdym domu! Masz odpowiednią?

Czym jest komoda?

Komoda to mebel skrzyniowy, który służy użytkownikom do przechowywania odzieży. Dla udogodnienia do komody wprowadzone są szuflady służące do przechowywania mniejszych drobiazgów lub bielizny. Jest to mebel niezbędny w każdym domu, dlatego praktycznie w każdym jest wiodącym elementem wyposażenia.

Jest to model, którego zadaniem jest nie tylko wzbogacenie atrakcyjności wystroju wnętrza, ale też musi spełniać wymagania jej użytkowników. Powinna pomieścić sporo, odpowiednio posegregowanych ubrań, które są w niej przechowywane. W zależności od stylu, który reprezentuje, będzie różnić się wielkością, głębokością, kolorem, czy zdobieniami.

Historia komody

Początki komody sięgają aż drugiej połowy XVII wieku, kiedy to mebel ten wykształcił się ze skrzyni. Dokonano tego umieszczając w ścianie bocznej skrzyni szereg szuflad. W ciągu lat komoda zmieniała się zarówno kształtem jak i wyglądem. Jej zdobnictwo oraz wielkość dostosowywano do stylów obowiązujących w danej epoce.

Zawsze jednak komoda stanowiła najistotniejszy element wyposażenie wnętrza. Zapotrzebowanie na tego typu mebel było wielkie tak w XVII wieku we Francji, jak i obecnie. Popyt delikatnie zmalał jedynie w drugiej połowie XX wieku, gdy została wyparta przez wielofunkcyjną zabudowę ścian. Obecnie komoda znowu święci triumfy jako niezawodny i pięknie ozdabiający wnętrze mieszkania mebel.

 

Rodzaje komód odpowiednie do Twoich potrzeb

Komody dzielą się na pokojowe, które sprawdzają się w sypialni, w salonie albo w pokoju dziecka. Idealnie nadają się do przechowywania ubrań oraz rzeczy użytku codziennego. Powinna mieć odpowiednią głębokość, szerokość, a także odpowiedniej wielkości blat, bo można na niej postawić na przykład telewizor. Na rynku dostępne są także komody dedykowane do przedpokoju. Służą one przechowywaniu obuwia i drobnych elementów wierzchniej odzieży. Charakteryzuje się ona mniejszą wysokością, a blat wykończony jest miękkim siedziskiem, na którym można spocząć na przykład podczas zakładania butów.

Możesz też dobrać komodę przeszkloną, które fronty wykonane są z hartowanego szkła. Takie komody idealnie sprawdzają się w salonie, nadając mu elegancji i uatrakcyjniając go elementami dekoracyjnymi eksponowanymi w komodzie. Podobną funkcję - dekoracyjną, spełnia także biała komoda podświetlana. Podkreśla zawartość półek i stanowi dodatkowe źródło światła, dzięki wmontowanym dyskretnym oświetleniem LED. Jeśli potrzebujesz komody idealnej do Twojego gabinetu lub biura. Taka komoda specjalnie dostosowana jest do przechowywania dokumentów i narzędzi pracy.

 

Zalety komody

Komody zazwyczaj wykonane są z niezwykle solidnych materiałów (płyt laminowanych), które uzupełnione o drewniane elementy, szklane uchwyty, gałki, fronty, czy chromowane nóżki tworzą piękny mebel, który będzie służył swoim wnętrzem przez długie lata. Odpowiednio wystylizowane pasują do każdego wnętrza, w każdym stylu sprawdzają się idealnie jako jego uzupełnienie.

Biała komoda pasuje do prowansalskiego, angielskiego stylu lub do stylizacji vintage. Natomiast komody z elementami kolorowymi (takimi jak różowe, niebieskie lub czerwone fonty, zielone uchwyty) doskonale wesprą Cię w urządzaniu radosnego pokoju dziecka, czy odpowiednio podkreślą osobowość nastolatka.

 

Wybierz piękną komodę, która idealnie dopełni wnętrze Twojego mieszkania

Komoda to mebel ponadczasowy. Od początku istnienia, będąc jeszcze niepozorną skrzynią na ubrania, idealnie wpasowywała się w zmieniające się trendy każdej kolejnej epoki. Niezwykle użyteczna, dodatkowo pięknie ozdabiała wnętrza sypialni, salonu, przedpokoju, czy pokoju dla dziecka (w każdym wieku). Sprawdza się w każdych warunkach, w każdym pomieszczeniu. Podoła wszystkim zadaniom, jakie dla niej wymyślisz. To mebel uniwersalny, wystarczy wybrać odpowiedni jej styl i wielkość, by osobiście przekonać się o jej niewątpliwych zaletach.

Komoda ukrywa wszystko, co trzeba w swoich szafach i szufladach, jednocześnie eksponując to, co chcemy żeby ozdabiało nasze wnętrze. Jej blat doskonale sprawdza się do ustawienia ramek ze zdjęciami, na które lubimy patrzeć. Wszystkie najpiękniejsze i wykonane z najwyższej jakości materiałów, komody znajdziesz w naszym sklepie www.meble.pl. Sprawdź naszą ofertę, wybierz odpowiednią dla siebie komodę i ciesz się jej praktyczności i pięknym wyglądem.