• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Gazetnik stojący – klasyka, która nigdy nie umiera

Gazetnik stojący – klasyka, która nigdy nie umiera

Gazetnik stojący – rzucając takie hasło prawdopodobnie każdy z nas ma ten sam element wyposażenia przed oczami. To niepozorny mebel, który jest w stanie pomieścić wszelkie czasopisma, książki, a nawet dokumenty. Czy jest on niezbędny w każdym mieszkaniu? Mimo, iż nie jest elementem wyposażenia mieszkania, to zdecydowanie może przyczynić się do jego lepszej organizacji oraz ograniczenia codziennego bałaganu. Warto wygospodarować na niego, choć odrobinę miejsca w niewielkim mieszkaniu, a przyczynimy się do jego bardziej uporządkowanego wyglądu oraz stałego przekładania naszych dzienników z miejsca na miejsce.

Gdzie nasz gazetnik stojący sprawdzi się najlepiej? Szkół jest kilka. Niektórzy twierdzą, że w salonie, inni, że w przedpokoju, a jeszcze inni, że w kuchni. Czy jest na to jakaś reguła? Zdecydowanie nie, wszystko zależy od tego, gdzie najczęściej oddajemy się lekturom oraz tego, gdzie gazetnik stojący będzie nam po prostu pasował i odpowiednio wypełniał przestrzeń. Co więcej, współczesne gazetniki występują w nieograniczonej ilości kształtów oraz rodzajów, więc bez problemu znajdziesz element wyposażenia, który dopasuje się do Twoich wymagań i aranżacji. Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę i czym Twój gazetnik stojący może dodatkowo stać się na co dzień.

 

Gdzie umieścisz swój gazetnik stojący, aby był maksymalnie praktyczny oraz przydatny?

Przede wszystkim oszacuj ilość dostępnego miejsca, aby gazetnik stojący nie stał się kolejnym bibelotem, który zagraci przestrzeń. Gazetnik, aby prezentował się dobrze, musi zostać naturalnie dopasowany do przestrzeni, mieć odpowiednią ilość miejsca dookoła oraz łatwy dostęp. Gazetnik stojący wciśnięty w róg pomieszczenia oprócz tego, że będzie bardzo niepraktyczny to jeszcze zamiast zdobić zacznie szpecić, a to najgorsze, co możemy zrobić, dobierając dodatki do wnętrza. Sprawdź również, gdzie jest on potrzebny najbardziej - gdzie najchętniej oddajesz się lekturze lub przeglądasz pocztę i dokumenty.

Kuchnia, salon, czy przedpokój – to trzy lokalizacje, które w pierwszej kolejności są brane pod uwagę jako potencjalne miejsce na umieszczenie gazetnika. Nie ma reguły, który z nich jest najlepsze, a ostateczna decyzja powinna być uwarunkowana szeregiem czynników. Gazetnik stojący do salonu to zdecydowanie dobry pomysł, kiedy mamy duży dom z przestronnym salonem. Warto w takim miejscu wygospodarować małą biblioteczkę, w której umieścimy gazetnik stojący. Taki kącik zazwyczaj nadaje wiele elegancji oraz czyni naszą przestrzeń nieco bardziej luksusową i w dobrym guście.

 

Gazetnik stojący do kuchni to zdecydowanie bardziej praktyczne oraz częściej spotykane rozwiązanie. Przekonanie to pochodzi prawdopodobnie z amerykańskich filmów, kiedy na ekranie często widzimy jak każdy Amerykanin tuż przed wyjściem do pracy oddaje się lekturze jakiejś codziennej gazety. My również wyrobiliśmy w sobie ten nawyk i zdarza nam się czytać przy śniadaniu, dlatego gazetnik stojący w kuchni to rozwiązanie praktyczne, przydatne oraz może po prostu dobrze się prezentować.

Gazetnik stojący w przedpokoju to przede wszystkim propozycja dla niewielkich mieszkań. Ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni oraz każdy centymetr kwadratowy w takich mieszkaniach są na wagę złota, dlatego poręczny gazetnik stojący może stać się jednocześnie wygodnym wieszakiem bądź stojakiem na parasole. To ciekawe rozwiązanie, a do tego może odznaczać się niecodziennym designem i stać się ciekawym dodatkiem, który skupi wiele uwagi naszych gości już od samego progu.

 

Funkcjonalny gazetnik stojący w niewielkim rozmiarze

Gazetnik stojący nie zawsze musi być dużym dodatkiem, który zajmie nam nadmierną ilość miejsca. W dzisiejszych czasach, cały czas dąży się do zmniejszenia wszelkich mebli oraz dodatków, ale w sposób, aby były one ergonomicznymi przedmiotami, możliwymi do wykorzystania na co dzień. Niewielki gazetnik może stać się jednocześnie poręcznym listownikiem, a to z pewnością przyda się całej rodzinie. Wyobraź sobie, jak dobrze będzie prezentował się Twój gazetnik w asyście kolorowej papeterii lub luksusowych magazynów dla kobiet.