• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Szafka RTV w stylu glamour

Styl glamour już wiele lat temu podbił serca miłośników nowoczesnego wzornictwa. Jest on kojarzony ze stylem nowojorskim, ale różni się od niego tym, że za punkt odniesienia bierze estetykę baroku. Charakterystyczne cechy mebli glamour to przede wszystkim odważne połączenia dawnych i współczesnych wzorców, zestawienie odcieni różu z fioletem, a także łączenie różnych  estetyk. Szafka RTV w stylu glamour może nawiązywać do baroku i jego finezyjnych form przy jednoczesnym zastosowaniu innowacyjnych materiałów, jak płyta MDF, stal lub szkło. 

Przy wyborze mebli tego typu ogranicza nas jedynie wyobraźnia, a wśród wielu ofert dostępnych na rynku możemy znaleźć prawdziwe perełki, które sprawią, że nasze wnętrze zyska eklektyczny wyraz i szlachetność. Dobrze dobrana szafka RTV może stać się nietuzinkową ozdobą, która zachwyci zarówno domowników, ale też gości. 

Szafka RTV w stylu glamour

Szafka RTV w stylu glamour

 

Szafka do zadań specjalnych

W każdym domu jest przestrzeń zarezerwowana na telewizor lub kino domowe, bywa też, że w miejsce tradycyjnego odbiornika TV ustawiane są wieże i nagłośnienie. Szafki RTV glamour są tworzone z myślą o szczególnych potrzebach i pełnią wiele funkcji – od tej podstawowej, czyli na górnej części mamy miejsce na sprzęt elektroniczny, a poniżej półki otwarte lub zamknięte, w zależności od indywidualnych potrzeb. Wśród dostępnych modeli mamy opcje z nóżkami lub bez, z prostą lub finezyjną bryłą.

Jeśli zatem mamy niewielki metraż mieszkania i wiele drobiazgów do przechowywania, warto sięgnąć po modele z większą ilością schowków i półek. Pozwoli nam to zyskać dodatkową przestrzeń, a jednocześnie tego typu mebel będzie stanowił świetną ozdobę naszego salonu lub pokoju dziennego. Jeśli jednak nie zależy nam na półkach, postawmy na modele bardziej proste w formie, które posłużą wyłącznie jako estetyczna podstawa pod sprzęt. 

Szafka RTV w stylu glamour

Szafka RTV w stylu glamour

 

Jaki kolor szafki RTV w stylu glamour?

Glamour niejedno ma imię, dlatego też nie ma jednolitego kanonu barw przypisanych do tej stylistyki, co daje nam duże możliwości w zakresie aranżacji. Najważniejszą zasadą jest spójność, czyli połączenie poszczególnych elementów wystroju w taki sposób, by tworzyły jedną całość – zwłaszcza pod kątem kolorystyki. Mebel powinien tworzyć całość z kolorystyką pozostałych mebli, ścian oraz podłogi.

Szafka pod telewizorem powinna kontrastować z kolorystyką samego sprzętu RTV – a ten zwykle jest czarny. Dobrym rozwiązaniem są zatem szafki glamour w okleinie w kolorze białym, beżowym, biało – czarnym lub w szarościach. Meble tego typu ulokowane są standardowo w centralnej części pomieszczenia i patrzymy na nie każdorazowo, oglądając telewizję lub słuchając muzyki. Ważne jest więc, by cieszyły nas niebanalnym designem, ale też nie rozpraszały wzroku. Zbyt mocne kontrasty nie będą tu dobrym pomysłem, biorąc pod uwagę to, że szafki glamour powinny wyróżniać się oryginalnym wykończeniem, a nie kontrastem barw frontów. 

Szafka RTV w stylu glamour

Szafka RTV w stylu glamour

 

Wykończenie szafki RTV glamour kluczem do sukcesu

Jeśli zależy nam na zachowaniu stylistyki glamour, która pełnymi garściami czerpie z wzorców barokowych, postawmy na bogate zdobienia nóżek lub frontów. Doskonale sprawdzają się tu finezyjnie powyginane nóżki, tłoczone lub profilowane. Całości dopełnią też dodatkowe listwy lub elementy szklane. Fronty mebla powinny być utrzymane w wysokim połysku, rzadziej stosowane są wykończenia matowe. Jest to zarazem atut mebli, które nie wymagają skomplikowanej konserwacji – wystarczy je przetrzeć suchą bawełnianą ściereczką. 

Istotnym elementem szafki RTV w stylu glamour są też uchwyty do szuflad lub półek. Uchwyty podkreślają nietuzinkowy, charakterystyczny styl mebla i najczęściej występują w formie szklanych, kryształowych lub akrylowych gałek, co świetnie współgra z fakturą szafki. Uchwyty szklane nie są jednak regułą i śmiało można też wybrać wariant z metalu, najlepiej w kolorystyce mosiądz, złoto lub srebro antyczne. Dodatki tego typu mogą mieć bogate zdobienia lub w wersji bardziej minimalistycznej są po prostu wykończone z wysokim połyskiem.