• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Worki sako dla dzieci

Worki sako dla dzieci to meble, które cieszą się niezmiennie dużym powodzeniem. Dostępne w ogromnej ilości kolorów i deseni pozwalają na dopasowanie do każdego wnętrza. Ich walory estetyczne, prostota i funkcjonalność sprawiają, że dzieci uwielbiają pufy sako, a dorośli mogą być spokojni o bezpieczeństwo podopiecznych, ponieważ worek nie posiada ostrych krawędzi i twardych elementów, jest lekki, a kontakt z nim nie powoduje żadnych uszkodzeń ciała dziecka.

kolorowe worki sako w pokoju...

kolorowe worki sako w pokoju dziecięcym

kolorowe worki sako w pokoju...

kolorowe worki sako w pokoju dziecięcym

 

Worek sako dla dzieci – mebel z historią

W 1968 roku trzej młodzi, włoscy projektanci - Gatti, Paolini i Teodoro wpadli na pomysł stworzenia ciekawego siedziska, które później nazwali Sacco, co po włosku oznacza po prostu worek. Inspiracją dla tego niekonwencjonalnego mebla był właśnie zwykły gospodarczy worek wypchany sianem lub liśćmi, który wykorzystywali niegdyś chłopi do wypoczynku podczas przerw w pracach na polu. Początkowo sako Gattiego, Teodoro i Paoliniego miało być wypełnione żelaznymi kulkami, które wspaniale stabilizowały mebel, jednak okazały się one zbyt ciężkie. Nie formowały się odpowiednio i nie podtrzymywały właściwie ciała, a na dodatek ich ciężar nie pozwalał na swobodne przesuwanie pufy, o jej przenoszeniu nie wspominając. Kolejnym rozpatrywanym materiałem były piłki tenisowe, jednak te okazały się zbyt drogie. Wreszcie padł pomysł zastosowania kulek styropianu i tak w 1969 r. wypchane styropianem o wysokiej wytrzymałości (EPS) worki sako trafiły do masowej produkcji.

Pierwsze worki sako były meblami designerskimi, przeznaczonymi dla dorosłych, jednak ze względu na ich zalety związane z bezpieczeństwem i korzystnymi dla ciała właściwościami, dość szybko zaczęto produkować wersje dla dzieci

kolorowe dziecięce worki sako na...

kolorowe dziecięce worki sako na pokój

kolorowe dziecięce worki sako na...

kolorowe dziecięce worki sako na pokój

 

Dlaczego pufa- worek sako dla dzieci cieszy się tak dużym powodzeniem?

Worek sako posiada naprawdę dużą ilość zalet, które sprawiają, że zainteresowanie ich zakupem stale wzrasta. Pufa jest przede wszystkim bezpieczna – nie posiada stelażu, a tym samym twardych, kanciastych elementów, które zwykle są przyczyną guzów czy innych urazów powstających u małych dzieci. Poza tym jest lekka, co pozwala z satysfakcją przesuwać ją czy przenosić nawet dwulatkowi, dumnemu ze swojej samodzielności.

Plastyczność worka sprawia, że dopasowuje się on do sylwetki każdego użytkownika, niezależnie od jego wagi. Dzięki drobnym kuleczkom styropianu podtrzymuje w sposób anatomiczny dosłownie każdy centymetr kwadratowy powierzchni ciała, odciążając przede wszystkim kręgosłup, co jest istotne zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych.

Kolejną zaletą styropianowej pufy jest jej cena. Wysokojakościowy produkt producenta cieszącego się dobrą marką można kupić już za 100 zł. Oczywiście wartość mebla zależy od jego wielkości, a także materiału pokrycia – najtańsze są worki dziecięce, z pokrowcem z poliestru, natomiast pufy wykonane z tkaniny o walorze aksamitnym czy ekoskóry będą już nieco droższe, jednak cena sako nie przekracza zwykle wartości 300 zł.

Kolorowe worki sako z motywami...

Kolorowe worki sako z motywami bajkowymi idealne do pokoju dziecięcego

Kolorowe worki sako z motywami...

Kolorowe worki sako z motywami bajkowymi idealne do pokoju dziecięcego

 

Na zewnątrz i do środka – worek sako dla dziecka

Pufa sako, zwłaszcza ta przeznaczona dla dziecka, w zamyśle ma być przede wszystkim praktyczna. To dlatego szyje się ją zwykle z materiałów, które po pierwsze nie ulegają szybkiemu zabrudzeniu, mogą być wyprane w pralce a jednocześnie są wodoodporne. Dzięki tym cechom sako służyć może nie tylko jako siedzisko wewnątrz domu, ale przyda się również na balkonie, tarasie czy w ogrodzie. Nawet jeśli zostanie pozostawione na noc, poranna rosa mu nie zaszkodzi, podobnie zresztą jak deszcz. Po wyschnięciu zewnętrznej warstwy, worek od razu nadaje się do użytkowania. Drugą istotną cechą, ważną przy zastosowaniach zewnętrznych jest znakomita izolacyjność styropianu. Worka sako, w przeciwieństwie do typowych mebli ogrodowych z powodzeniem używać można nawet w chłodne jesienne czy wiosenne dni, kiedy słoneczna pogoda zachęca do przebywania na zewnątrz, jednak niska temperatura sprawia, że relaks na konwencjonalnych siedziskach stosowanych na balkonach jest niekomfortowy. Pufa sako jest zawsze przyjemnie ciepła, dlatego z powodzeniem służyć może za siedzisko na zewnątrz przez dużą część roku, nie tylko latem.