• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Praktyczne zastosowanie koszy cargo

Zabierasz się za aranżację pięknej i nowoczesnej kuchni, która zarazem będzie przestrzenią praktyczną i komfortową w codziennym użytkowaniu? Nawet najbardziej estetyczne meble nie muszą oferować miejsca przeznaczonego do odstawienia garnków, szklanek, talerzy oraz innych elementów zastawy stołowej czy produktów spożywczych. W kuchni najważniejsza powinna być wygoda codziennego użytkowania — to w tym miejscu przygotowujemy posiłki, a także spożywamy je wraz z rodziną i przyjaciółmi. Kuchni powinna być przestrzenią ergonomiczną, która łączy w sobie wysoką funkcjonalność z ponadczasową estetyką, dlatego warto odmierzyć odpowiednie odległości pomiędzy stołem a krzesłami oraz innymi meblami. Aranżując kuchnię, należy dopasować ją do indywidualnych gustów, a także do stylistyki, która została wykorzystana w tworzeniu innych pomieszczeń. Jednym z rozwiązań, które coraz bardziej zyskuje na popularności w nowoczesnych kuchniach, są kosze cargo, które mają bezpośredni wpływ na funkcjonalność mebli kuchennych.

 

Ergonomiczna wyposażenie kuchni

Nowoczesna kuchnia to przestrzeń, która nie tylko powinna odznaczać się ponadczasowym wyglądem, ale również praktycznym wyposażeniem. Aby kuchnia zachęcała do przebywania w jej wnętrzu, należy zadbać o odpowiednie jej wyposażenie. Aktualnie dużą popularnością cieszą się kuchnie w odcieniach szarości i bieli, które połączone są ze wstawkami ciepłego drewna o naturalnym usłojeniu. Kuchnia w stylistyce nowoczesnej zazwyczaj charakteryzuje się prostą, a zarazem minimalistyczną formą, której oryginalność można zyskać, dzięki odpowiednim dekoracjom i praktycznym dodatkom. Dodatki kuchenne zazwyczaj są zaprojektowane tak, aby nie tylko spełniały swoją funkcję użytkową, ale zarazem wprowadziły do wnętrza odrobinę unikalnego designu. Kuchnia to miejsce, w którym przygotowujemy posiłki i delektujemy się nimi wspólnie przy stole. W kuchni bardzo liczy się wykorzystanie każdego centymetra wolnej powierzchni użytkowej, dlatego ciekawym rozwiązaniem jest samodzielne zaprojektowanie kuchni oraz stworzenie mebli na wymiar. Jeżeli we wspomnianej przestrzeni nie ma możliwości stworzenia praktycznych szafek, warto zastanowić się nad zainwestowaniem w kosze cargo, które są wygodne w codziennym użytkowanie i mogą całkowicie odmienić funkcję szafek.

Czym jest kosz cargo?

Kosz cargo to kosz, który jest wykonany z niewielkiej średnicy drutu — zazwyczaj pokryty jest chromem lub stonowaną kolorystycznie farbą. Kosze cargo poruszają się po prowadnicach, dzięki czemu istnieje możliwość swobodnego wysuwania go i chowania do szafki, w której został zamocowany. Można powiedzieć, że kosz cargo ma podobne działanie do zwykłej szuflady, jednakże to, co go od niej odróżnia to fakt, że wysuwając kosz cargo, wysuwamy całą zawartość naszej szafki, a nie tak jak w przypadku szuflady, tylko jej niewielką sekcję. Kosz cargo to ergonomiczne rozwiązanie, które sprawdzi się niemal w każdej przestrzeni, szczególnie zamontowane w wąskich szufladach, które są mało ergonomiczne i ogólnie wydajne. W ciasnych szufladach zazwyczaj mamy dość utrudniony dostęp do produktów znajdujących się w tylnej części korpusu szafki. Kosze cargo mają wiele atutów i największym z nich z pewnością jest ich ponadprzeciętna pojemność, ponieważ zmieści się w nim sporo produktów spożywczych, jak również garnków czy innych przedmiotów codziennego użytku. Chociaż kosze cargo najczęściej stosuje się w kuchniach, to jednak równie dobrze sprawdzą się w sypialniach oraz łazienkach.

 

Wąskie szafki a kosze cargo

Kosz cargo będzie idealnym rozwiązaniem do wprowadzenia w przypadku wąskich szuflad — takie niewielkie wnęki bez problemu będzie można zagospodarować. Kosze są również świetnym rozwiązaniem, jeżeli chcemy składować więcej produktów w wąskiej, a zarazem wysokiej przestrzeni — dzięki inwestycji w takie rozwiązanie zyskamy sporo miejsca na przechowywanie zapasów. Zaletą szafki, w której znajduje się kosz cargo, z pewnością będzie ogromna pojemność. Kosze cargo równie dobrze sprawdzą się w szafkach narożnikowych, które są szczególnie trudne do zaaranżowania. W narożnikach dostęp do wnętrza jest mocno utrudniony, dlatego kosz cargo będzie idealnym rozwiązaniem, który pozwoli na swobodny dostęp do całej szafki narożnej.

Zalety koszy cargo

Kosze cargo dostępne są w różnorodnych rozmiarach, dzięki czemu można idealnie dopasować je do każdego mebla — odnajdą się zarówno w zabudowie wysokiej, jak i zabudowie niskiej. Największą zaletą związaną z montażem koszy cargo jest maksymalny wzrost funkcjonalności mebli oraz poprawa komfortu codziennego użytkowania, tj. przygotowywania posiłków. Dzięki dostępnym na rynku koszom ułatwione jest zorganizowanie przestrzeni szafek, a także dostęp do wszystkich produktów — nawet tych, które znajdują się w tylnej części szafki. Kosze cargo to rozwiązania, które będzie idealne w celu zwiększenia ergonomii wąskich i niewymiarowych przestrzeni.