• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Perfekcyjne połączenie — biel i drewno

Biel i drewno to główne wyznaczniki stylu skandynawskiego, który z pewnością przypadnie do gustu osobom ceniącym proste, eleganckie, a zarazem funkcjonalne rozwiązania. Ogromną zaletą stylu skandynawskiego jest to, że doskonale sprawdza się zarówno we wnętrzach o niewielkim metrażu, jak i w dużych mieszkaniach. Jak wprowadzić styl skandynawski do wnętrz? Jak stworzyć aranżację ponadczasową, a zarazem praktyczną w codziennym użytkowaniu? W Polsce estetyka skandynawska cieszy się ogromną popularnością, ponieważ zaaranżowane w taki sposób wnętrza zachwycają oferowaną wygodą, prostymi formami oraz naturalnymi materiałami, a to wszystko w stonowanym, wręcz uniwersalnym wybarwieniu.

Eleganckie meble w bieli z...

Eleganckie meble w bieli z elementami drewna

Eleganckie meble w bieli z...

Eleganckie meble w bieli z elementami drewna

 

Jak powstał styl skandynawski?

Jak już sama nazwa wskazuje styl skandynawski, pochodzi z północy Europy, a został zapoczątkowany przez artystę Carla Larssona, szwedzkiego malarza i architekta wnętrz, który żył na przełomie XIX i XX wieku. Jego malunki inspirowały do stylowego aranżowania przestrzeni z wykorzystaniem bieli, która rozjaśnia chłód i mrok związanych z krainami północnymi. Skandynawskim projektantom wnętrze została przyznana nagroda Lunning Prize, która w latach 50. i 60. rozpowszechniła go na całą Europę. Od tamtej pory styl skandynawski uznawany jest za jeden z najpopularniejszych stylów na całym świecie — wprowadza do wnętrz przytulny charakter sprzyjający wypoczynkowi oraz całkowitemu odprężeniu w gronie rodziny i przyjaciół po ciężkim dniu.

Nowoczesne meble w stylu...

Nowoczesne meble w stylu skandynawskim

Nowoczesne meble w stylu...

Nowoczesne meble w stylu skandynawskim

 

Charakterystyka stylu skandynawskiego

Jakimi cechami charakteryzuje się styl skandynawski? Przede wszystkim główną ideą stylu skandynawskiego jest funkcjonalność rozwiązań, wykorzystanie prostych form oraz naturalnych materiałów. W przypadku wykorzystania estetyki skandynawskiej niezwykle ważne jest wizualne powiększenie przestrzeni, dlatego tak ważne jest zastosowanie jasnej kolorystyki oraz dość minimalistycznych rozwiązań aranżacyjnych. Ograniczona ilość mebli, które charakteryzują się wysoką funkcjonalnością to kwintesencja estetyki skandynawskiej. Co do kolorystyki, to oprócz namiętnie wykorzystywanej bieli równie często w aranżacjach skandynawskich są używane szarości, odcienie ecru, pastelowego błękitu oraz subtelnego wrzosu. Ważnym aspektem jest, aby wnętrze było odpowiednio rozjaśnione, dzięki czemu nie tylko zyska na wizualnym powiększeniu, ale również na przytulnym charakterze sprzyjającym codziennemu funkcjonowaniu. Warto wiedzieć, że aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim nie tylko powinna być estetyczna i praktyczna, ale przede wszystkim nadzwyczaj wyjątkowa. Istotne jest wprowadzenie elementów naturalnego drewna z widocznym usłojeniem, a także udekorowanie przestrzeni pledami oraz poduszkami z bawełny, lnu czy z juty. W przypadku stylu skandynawskiego nie można zapomnieć również o ekologicznym podejściu do wystroju wnętrza — warto bazować na naturalnych rozwiązaniach, które przyczyniają się do dbałości o środowisko. Dzięki takim aspektom skandynawskie wnętrze będzie odznaczać się harmonijnym uporządkowaniem oraz naturalną świeżością.

Stylowy salon z białymi meblami i...

Stylowy salon z białymi meblami i elementami z naturalnego drewna

Stylowy salon z białymi meblami i...

Stylowy salon z białymi meblami i elementami z naturalnego drewna

 

Estetyka skandynawska — dla kogo?

Kto najlepiej odnajdzie się w estetyce skandynawskiej? Wnętrze skandynawskie będzie urządzone w ponadczasowej estetyce — charakteryzuje się przyjaznym i wygodnym wykończeniem, które nie jest uzależnione od aktualnych trendów. Estetyka skandynawska idealnie odnajdzie się zarówno w dużych domach, jak i w nieco mniejszych pomieszczeniach. Nurt skandynawski będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które cenią sobie oszczędne, wręcz minimalistyczne formy, ekologiczne oraz praktyczne w codziennym użytkowaniu rozwiązania. Styl skandynawski zachwyca we wnętrzach od lat — to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią jasne przestrzenie i dość niezobowiązujący styl, do którego można w każdej chwili wprowadzić różnorodne dodatki. Trzeba jednak pamiętać, że w stylistyce skandynawskiej, należy zachować balans pomiędzy prostotą i minimalistycznymi rozwiązaniami a estetyką i funkcjonalnością.

minimalistyczne meble w kolorze...

minimalistyczne meble w kolorze bieli z elementami drewna

minimalistyczne meble w kolorze...

minimalistyczne meble w kolorze bieli z elementami drewna

 

Salon w bieli i drewnie

Salon to przestrzeń wypoczynkowa, a zarazem reprezentacyjna, dlatego warto zadbać o jej odpowiednie wykończenie. Kolor biały zestawiony z dekorem naturalnego drewna wprowadzi do wnętrza aspekt naturalności oraz przytulności. Aby wnętrze stało się przytulną oazą, warto wyposażyć je w miękkie i przyjemne w dotyku dodatki, m.in. koce, pledy i narzuty. Aranżując salon w stylu skandynawskim, warto postawić na wysokogatunkowe meble, które nie tylko będą praktyczne w codziennym użytkowaniu, ale również wysoce estetyczne.

minimalistyczny design białych...

minimalistyczny design białych mebli z elementami drewna

minimalistyczny design białych...

minimalistyczny design białych mebli z elementami drewna