• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Blaty – dopełnienie idealnej kuchni

Blat kuchenny to jeden z najważniejszych elementów kuchni. Nadaje charakteru całemu pomieszczeniu, dobrze dobrany podkreśla estetykę frontów kuchennych, a przede wszystkim to właśnie blat stanowi centrum wszystkiego co się dzieje w kuchni. Na blacie przygotowujemy różnorodne dania, przechowujemy na nim sprzęty kuchenne, czasem nawet spożywamy przy nim posiłki. Oczywiście to tylko okrojone przykłady wykorzystania blatu, w zależności od użytkownika, potrzeb z nim związanych może być mniej lub więcej, to kwestia indywidualna. Mimo wszystko istnieje pewna grupa cech, którą powinien posiadać blat idealny. Po pierwsze - wytrzymałość. Biorąc pod uwagę wszystkie przybory kuchenne, w tym noże, z którymi nasza powierzchnia robocza ma styczność, jakość to wymóg bezkompromisowy. Kolejna ważna cecha to łatwość w utrzymaniu czystości, bo nie ma nic gorszego niż zanieczyszczenia, których ciężko się pozbyć. Po trzecie, rozmiar powierzchni - najlepiej go spersonalizować tak, aby stosunek wielkości kuchni do potrzeb jej właściciela był maksymalnie zoptymalizowany, a to akurat w łatwy sposób możesz zrobić tutaj.

 

Modne i nowoczesne

Cienki, wytrzymały, bardzo atrakcyjny produkt czyli blat roboczy PerfectSense Topmatt z obrzeżami. Jest wyjątkowy ponieważ jego estetyka to odpowiedź na wszystkie obecne trendy. Oferowany jest w modnych dekorach, które pasują nie tylko do blatu kuchennego - ten materiał może być wykorzystany także w meblach łazienkowych, biurach i domowych salonach. To dobry pomysł jeżeli chcemy, aby wyposażenie naszego wnętrza ze sobą współgrało. Cecha tego produktu warta podkreślenia, to wykończenie głębokim matem, co czyni go bardzo gustownym i praktycznym - produkt jest odporny na plamy i zapobiega powstawaniu odcisków palców na powierzchni.

W sam raz dla minimalistów

Blaty robocze z laminatu kompaktowego to nowość, którą warto rozważyć w swojej kuchni. Produkt perfekcyjnie spełnia wymagania fanów prostoty ze względu na swoją formę i estetykę. Występuje w bardzo podstawowych dekorach, idealnie wpisujących się tym samym w styl minimalistyczny. Ponadto jest bardzo cienki, ale to nie ujmuje jego wytrzymałości. Ten blat jest odporny na temperaturę, wilgoć oraz wodę. Praktyczne rozwiązanie, które nie skupia na sobie zbyt dużej uwagi, ale w dalszym ciągu jest bardzo estetyczne. Co jeszcze może ucieszyć minimalistów, to ograniczenie elementów w jego budowie, ponieważ ten produkt nie potrzebuje dodatkowych obrzeży. Po prostu dopasuj jego rozmiar do siebie i ciesz się blatem w duchu minimalizmu. 

Dla osób poszukujących możliwości

Poprzednie propozycje charakteryzowały się prostotą i minimalizmem, a przecież nie wszyscy poszukują takich rozwiązań. Dla wszystkich tych, którzy oczekują szerokiej gamy dekorów, doskonałym wyborem będą blaty robocze postformowane. W ich gamie znajdziemy blaty imitujące kamień, marmur, drewno, a nawet tynk czy beton. Mimo zróżnicowanych propozycji, każda z nich jest łatwa w czyszczeniu, odporna na ścieranie i zadrapania. Co więcej - ich powierzchnia posiada właściwości antybakteryjne. Nieważne więc w jakim stylu planujemy kuchnie, szeroki wybór oferty tych blatów gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Klasyka zawsze w cenie

Przejdźmy teraz do jednych z najpopularniejszych opcji – klasyków. Blaty robocze Feelwood z obrzeżami to produkt nadający się do wszystkich wnętrz, gdzie drewniane elementy grają pierwsze skrzypce. Powierzchnia blatu posiada strukturę, która w połączeniu z dekorami imitującymi drewno daje nam bardzo autentyczny, naturalny wygląd. Kuchnia w stylu skandynawskim, loftowym czy klasycznym - to dobre pomysły do łączenia z tymi produktami. Naturalne dekory będą współgrać zarówno z frontami meblowymi w klasycznych drewnianych kolorach, jak i z białymi czy czarnymi. Sam blat, oprócz naturalnego wyglądu, jest także bardzo dobrej jakości - jest odporny na uderzenia, zadrapania oraz temperaturę. 

Kuchnie mogą być wszelakie, mogą się różnić designem, rozkładem lub sposobem użytkowania. Powinny jednak odzwierciedlać właścicieli, bo nic bardziej nie irytuje niż niefunkcjonalna przestrzeń. Funkcjonalność odzwierciedla jakość, a to w połączeniu z estetycznym wykończeniem zostało zawarte w oferowanych przez nas blatach.